قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی در پروسه حمل هوایی به شهر کلمبو

قانون‌های حمل هوایی به کلمبو ترخیص کالا در کشور سریلانکا


اگر قرار است باری به شهر کلمبو در کشور سریلانکا بفرستید راه منتخب شما کدام است؟ فریت بار و حمل هوایی. جوابی که اکثر افراد آشنا با این خدمات به شما می‌دهند همین است. این افراد آگاهی کامل دارند که با این شیوه، بارشان با بالاترین سرعت و امنیت ممکن و با هزینه‌ای مقرون به صرفه به مقصد می‌رسد. با انتخاب گزینه حمل هوایی، شما در فرآیند آن قرار گرفته‌اید، این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور سریلانکا آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور سریلانکا که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به کلمبو در گمرک کشور سریلانکا


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه کلمبو شهر کلمبو به شما تحویل دهند. زیاد عجله نکنید. قبل از هر چیز باید بار هوایی خود را از دفتر گمرک فرودگاه که Sri Lanka Customs نام دارد ترخیص کنید. قوانین گمرکی باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌ بر واردات که بر اساس قانون گمرکی سریلانکا اعمال می‌شود. همین‌ طور باید توجه کنید که ممکن است، بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. خب دستیابی به این اطلاعات شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری سریلانکا در سفر به کلمبو


در هنگام سفر به شهر کلمبو در کشور سریلانکا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لباس‌های شخصی و دیگر لوازم شخصی،
 • ادوکلن تا 250 میلی‌لیتر،
 • مقدار کمی عطر و سوغات که مجموع ارزششان بیش از 250 دلار امریکا نباشد.

فقط به یاد داشته باشید که این معافیت‌ها مختص بار هوایی همراه مسافران کلمبو است و مرسولات بار هوایی را شامل نمی‌شود.
پادکست ما در قسمت کشور سریلانکا به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور سریلانکا، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک سریلانکا ورودشان به کلمبو را ممنوع می‌داند


در زمان بستن بار سفر به کلمبو باید دقت کافی به خرج دهید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شمارا واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک سریلانکا یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور سریلانکا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • هر نشریه‌ای که توهین به شخصیت‌های دینی یا یک دین محسوب گردد
 • محتوای مستهجن

قوانین کشور سریلانکا درباره مهاجرین به کلمبو


موضوع دیگری که باید به آن بپردازیم شرایط مهاجرین به شهر کلمبو است. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در سریلانکا را دارد و بدیهی است که برای اقامت طولانی خود به وسایل بیشتری هم احتیاج دارد. لذا معمولاً ما با باری پرتعداد، حجیم و سنگین رو در رو می‌شویم. نکته مهم این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار مسافری راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور سریلانکا به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور سریلانکا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • در زمان ترخیص بار، باید شخصاً در سریلانکا حضورداشته باشید و برای ترخیص نیابتی، شخصی که به نیابت شما اقدام به ترخیص می‌کند، باید حتماً وکالت‌نامه رسمی از شما داشته باشد. از الزامات واردات این لوازم فراهم شدن ویزای اقامت شما است.
 • در لیست اقلام قیمت تک‌تک محصولات برقی و اثاثیه باید مشخص‌شده باشد. اگر ارزش اقلام ارسالی کمتر از مبلغ مشخص‌شده توسط گمرک باشد ورودشان معاف از پرداخت عوارض است. برای دانستن این مبلغ و برای آشنایی با مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به پادکست سریلانکا گوش دهید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور سریلانکا آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به کلمبو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به کلمبو در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به کلمبو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سریلانکا ، گمرک Sri Lanka Customs-Katunayake ، واقع در فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی (Bandaranaike Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کلمبو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Sri Lanka Customs-Katunayake

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی (Bandaranaike Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سریلانکا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سریلانکا در شهر کلمبو واقع در فرودگاه Bandaranaike Intl. Airport (Bandaranaike Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سریلانکا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور سریلانکا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور سریلانکا از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور سریلانکا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کلمبو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار