قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ در پروسه حمل هوایی به شهر بانکوک

گمرک کشور تایلند درباره حمل هوایی به بانکوک چه قوانینی دارد


فریت بار یا حمل هوایی به بانکوک موضوعی است که همه مسافران شهر بانکوک کشور تایلند با آن کمابیش آشنا هستند. ویژگی‌های مثبتی مثل امنیت، سرعت و مقرون‌به‌صرفه بودن، بار مسافران را به سمت حمل هوایی سوق می‌دهد. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک THAI CUSTOMS DEPARTMENT در فرودگاه دون موئنگ در شهر بانکوک کشور تایلند خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور تایلند آشنا باشید بار هوایی شما به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور تایلند از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور تایلند پذیرش شده است.

حمل هوایی به بانکوک با توجه به قوانین گمرکی تایلند


وقتی بارتان به بانکوک برسد و منتظر باشید تا نوبت به انجام تشریفات گمرکی برسد، به یاد می آورید هر کشور قوانین خاص خود را دارد و قوانین گمرک تایلند با دیگر کشور ها متفاوت است؛ یعنی میزان عوارض و مالیات ها متفاوت است. البته گاهی برخی کالاها در قانون گمرکی کشور ها از عوارض و مالیات معاف اند. بی شک مسافرانی می توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت گیر به نظر می رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی درزمینه قوانین کشور تایلند در رابطه با حمل هوایی به بانکوک در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده ایم.

قوانین گمرک مسافری تایلند


در هنگام سفر به شهر بانکوک در کشور تایلند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی مسافر
 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون یا 250 گرم سیگار برگ
 • دیگر اقلام همراه تا ارزش 20.000 بت تایلند (تقریباً 650 دلار)

موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافر است و این معافیت ها برای بار ارسال شده به وسیله حمل هوایی منظور نمی گردد. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک تایلند را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور تایلند را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری تایلند را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور تایلند را حتماً در برنامه پیش از سفر به بانکوک قرار دهید.

کالاهای ممنوع گمرک تایلند جهت حمل هوایی به بانکوک


حالا که بار سفر به بانکوک را می بندید باید بدانید همراه داشتن چه اقلامی یا قرار دادن چه کالاهایی در بار ارسالی شما را به دردسر می اندازد. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک تایلند در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور تایلند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • رادیوهای موج‌کوتاه
 • محتوای به‌دوراز نزاکت و مستهجن در هر فرم
 • اسکناس، سکه، حواله و اوراق بانکی تقلبی
 • تجهیزات پزشکی بدون داشتن مجوز
 • شمش طلا و نقره
 • مجسمه سر بودا (به صورت کلی هر مجسمه بودا یا مذهبی که کامل نباشد.)

قوانین گمرکی حمل هوایی به بانکوک برای مهاجرین


برای مهاجرین شهر بانکوک در کشور تایلند داستان کمی متفاوت می شود؛ یکی از محسوس ترین تغییرات در حجم بار مورد نیاز شما است که به احتمال زیاد از میزان بار مشخص شده برای بار همراه مسافر بیشتر است. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به بانکوک راه بسیار مناسب تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه دون موئنگ در شهر بانکوک کشور تایلند به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به تایلند سفر می‌کنید می‌توانید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را بدون پرداخت عوارض به این کشور وارد نمایید:

 • برای ارسال لوازم خود می‌توانید 1 مرسوله هوایی و 1 مرسوله دریایی ارسال نمایید.
 • لوازمی که قصد دارید ذیل این معافیت به این کشور وارد کنید باید به مدت 6 ماه توسط شما یا خانواده اتان استفاده‌شده باشند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تایلند مراجعه کنید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تایلند، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور تایلند مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

حمل هوایی به بانکوک به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

هزینه حمل هوایی به بانکوک چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بانکوک مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور تایلند ، گمرک Don Muang Airport Customs Service Center ، واقع در فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ (Don Mueang Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بانکوک فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Don Muang Airport Customs Service Center

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ (Don Mueang Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی دن موئنگ ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور تایلند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور تایلند در شهر بانکوک واقع در فرودگاه Don Mueang Intl. Airport (Don Mueang Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  تایلند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور تایلند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور تایلند از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور تایلند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بانکوک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار