قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کاتوویتس در پروسه حمل هوایی به شهر کاتوویتس

قوانین گمرکی لهستان درباره حمل هوایی به کاتوویتس


یکی از توصیه‌های همیشگی ما به افرادی که قصد ارسال بار به لهستان را دارند استفاده از خدمات حمل هوایی است. حال چرا روز به روز به تعداد افرادی که پیشنهاد ما را می پذیرند اضافه می‌شود؟ مهم ترین ویژگی‌ها برای حمل بار، امنیت، هزینه و سرعت هستند که فریت بار در تمامی این موارد سرآمد است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه کاتوویتس شهر کاتوویتس منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید کرد. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور لهستان آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه کاتوویتس KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی لهستان نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور لهستان را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک‌های سرتاسر کشور لهستان یکسان اجرا می‌شود.

داستان حمل هوایی به کاتوویتس در گمرک کشور لهستان


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه کاتوویتس به شما تحویل دهند. در این لحظه تمامی قوانین گمرکی لهستان بسته به شرایط برای بارتان قابل اجرا هستند. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرکی کشور لهستان اعمال می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی دشوار باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را  می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لهستان دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن‌ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مأمورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری لهستان


در هنگام سفر به کشور لهستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • این معافیت برای بار همراه مسافر تا ارزش 430 یورو است.
 • این مبلغ برای مسافرین زیر 15 سال به 150 یورو تقلیل می‌یابد.
 • همچنین در هنگام سفر به این کشور می‌توانید در حجم زیر مواد دخانی همراه خود داشته باشید:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون

از این معافیت‌ها برای بار ارسالی نمی‌توانید استفاده کنید و به یاد داشته باشید که فقط برای بار همراه مسافر هستند. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی باخبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک لهستان را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور لهستان را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری لهستان را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور لهستان را حتماً در برنامه پیش از سفر به کاتوویتس قرار دهید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک لهستان به شهر کاتوویتس ممنوع است


اگر در هنگام سفر خود به دنبال دردسر نیستید، پس بهتر است بدانید ورود کدام اقلام به کشور لهستان ممنوع اعلام شده است. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر کاتوویتس کشور لهستان حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک لهستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد شیمیایی
 • مواد آتش‌گیر
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • گونه‌های جانوری محافظت‌شده

قوانین گمرک لهستان جهت بار هوایی مهاجرین کاتوویتس


تا اینجا بیشتر راجع به مسافرین صحبت کردیم و وقت آن رسیده که اندکی به مسائل مربوط به مهاجرین بپردازیم. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به کاتوویتس سفر می‌کند. پس بار هوایی او هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و تصدیق می کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور لهستان با موضوع اضافه بار مسافری رو به روست. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر کاتوویتس می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه کاتوویتس به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور لهستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای واردات معاف از عوارض و مالیات باید حائز شرایط زیر باشید:
 • محل اقامت دائم شما به مدت 12 ماه پیاپی باید خارج از اتحادیه اروپا بوده باشد.
 • اقلامی که وارد می‌کنید حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما یا اعضای خانواده اتان بوده‌اند.
 • بعد از واردات قصد دارید از این لوازم همان استفاده‌ای را بکنید که در کشور مبدأ می‌کردید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لهستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت لهستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می‌دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست لهستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به کاتوویتس مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت بار هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به کاتوویتس چیست؟


از آنجایی که فریت بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع ترین گزینه است.

ارسال بار به کاتوویتس در مقصد چه هزینه‌هایی دارد؟


گیرنده بار باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بار ارسالی مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شود.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کاتوویتس

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لهستان ، گمرک Customs office in Katowice ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کاتوویتس (Katowice Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کاتوویتس فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs office in Katowice

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کاتوویتس (Katowice Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کاتوویتس ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لهستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لهستان در شهر کاتوویتس واقع در فرودگاه Katowice Intl. Airport (Katowice Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  لهستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور لهستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور لهستان از طریق Krajowa Administracja Skarbowa نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور لهستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کاتوویتس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار