قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی لارناکا در پروسه حمل هوایی به شهر لارناکا

قوانین گمرکی قبرس درباره حمل هوایی به لارناکا


به عنوان متخصصین حوزه حمل بار بین المللی، بسیار از ما پرسیده می‌شود که بهترین راه ارسال خرده بار به لارناکا چیست و پاسخ ما همواره خدمات حمل هوایی یا فریت بار است. چرا؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم‌ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه بین المللی لارناکا شهر لارناکا منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به‌صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور قبرس آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه بین المللی لارناکا CUSTOMS OFFICE نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی قبرس نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور قبرس را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک‌های سرتاسر کشور قبرس یکسان اجرا می‌شود.

قوانین گمرکی حمل هوایی به لارناکا در کشور قبرس


قوانین گمرکی هر کشور، به عنوان بخشی از قانون مختص همان کشور است. برخی قوانین، بسیار سخت‌گیرانه طراحی شده اند و برخی نرمش بیشتری دارند. ورود کالاهای مختلف شرایط متفاوتی دارد. کشور قبرس نیز همین‌گونه است. ورود برخی اقلام شامل پرداخت مالیات است و برخی معاف. برای ورود برخی هم باید عوارض گمرکی پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده‌های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
بی تردید آگاهی از چنین اطلاعاتی برای هر مسافر و مهاجری ارزشمند است، اما کسب این اطلاعات کمی دشوار و وقت‌گیر به نظر می‌رسد. پس در این باره بهتر است اطلاعات را از کاردان بخواهید. ما بخشی از مهم‌ترین قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین شهر لارناکا را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار هوایی و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری قبرس برای بار هوایی مسافر


اکنون باید مقررات مربوط به بار همراه مسافر در این کشور را بدانید. در زمان سفر به قبرس می‌توانید لباس، کامپیوتر، تلفن همراه، زیورآلات و دیگر اقلامی که در زمان سفر از آن‌ها استفاده می‌کنید را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد کنید. محدوده مجاز برای حمل این موارد به این شکل است:

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در محدوده زیر باشد:
 • تا دویست نخ سیگار، یا
 • تا صد سیگار برگ کوچک، یا
 • تا پنجاه سیگار برگ، یا
 • دویست و پنجاه گرم توتون
 • به‌جز موارد فوق دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو معاف از پرداخت عوارض گمرکی خواهد بود.
 • این معافیت برای مسافرین زیر 15 سال برای ارزش بار همراه تا 175 یورو است.

فراموش نکنید که مواردی که ذکر شد فقط مربوط به بار همراه مسافر است و اگر این اقلام را در محمول بار هوایی خود قرار دهید و از طریق فریت بار ارسال کنید، مشمول عوارض، مالیات و حتی جریمه خواهید شد. خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش‌ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور قبرس شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور قبرس در همین پادکست مشخص شده است.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک قبرس به شهر لارناکا ممنوع است


بار ارسالی شما به صورت کال منطبق با قوانین گمرکی بازرسی می‌شود و باید مطلع باشید قانون گمرکی قبرس اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر لارناکا کشور قبرس حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک قبرس ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر، روان‌گردان و دیگر داروهای کنترل‌شده
 • محتوای مستهجن در هر فرم (کتاب، مجله، عکس، فیلم)
 • چاقو و خنجر
 • کالای تقلبی
 • مواد سمی، رادیواکتیو و سلاح‌های بیولوژیک
 • حواله‌های بانکی تقلبی
 • حشیش و محصولاتی که از آن تولید می‌شوند.

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر لارناکا قبرس


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر لارناکا کشور قبرس می‌اندیشید یعنی اینکه شما مهاجرید؛ اما بردن لوازم مورد نیاز مهاجر با استفاده از ساز و کار اضافه‌بار مسافری تقریباً غیرممکن است. پرداخت هزینه گزاف اضافه‌بار در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی لارناکا در کشور قبرس به شما تحویل خواهیم داد.
معافیت از عوارض ورودی و مالیات بر ارزش‌افزوده، برای لوازم شخصی و خانگی افرادی که در حال انتقال محل سکونت معمول خود از کشوری خارج از اتحادیه اروپا به قبرس هستند، در نظر گرفته می‌شود.

 • شرایط زیر برای دریافت معافیت لازم است:
 • اگر لوازم شخصی و لوازم‌خانگی شما:
 • توسط شما و اعضای خانواده اتان حداقل به مدت 6 ماه در محل سکونت قبلی استفاده‌شده باشند.
 • برای استفاده شخصی به قبرس وارد شوند.
 • اقلامی که ذیل این معافیت وارد می‌کنید، باید در کشور مبدأ مالیاتشان را پرداخت کرده باشید.
 • فردی که قصد واردات دارد باید حداقل به مدت 12 ماه پیاپی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا زندگی کرده باشد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت قبرس را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور قبرس در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به قبرس ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به قبرس را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

هزینه حمل هوایی به لارناکا چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به لارناکا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به لارناکا می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لارناکا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور قبرس ، گمرک Customs Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی لارناکا (Larnaca Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لارناکا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی لارناکا (Larnaca Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی لارناکا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور قبرس

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور قبرس در شهر لارناکا واقع در فرودگاه Larnaca Intl. Airport (Larnaca Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  قبرس، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور قبرس جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور قبرس از طریق Customs Office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور قبرس را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لارناکا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار