قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی پوکت در پروسه حمل هوایی به شهر پوکت

گمرک کشور تایلند درباره حمل هوایی به پوکت چه قوانینی دارد


اگر به دنبال بهترین راه برای ارسال بار به شهر پوکت در کشور تایلند هستید، خدمات حمل هوایی به پوکت بهترین گزینه ممکن برای ارسال بارتان است. ویژگی‌های مثبتی مثل امنیت، سرعت و مقرون‌به‌صرفه بودن، بار مسافران را به سمت حمل هوایی سوق می‌دهد. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک THAI CUSTOMS DEPARTMENT در فرودگاه بین المللی پوکت در شهر پوکت کشور تایلند خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور تایلند آشنا باشید بار هوایی شما به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور تایلند از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور تایلند پذیرش شده است.

حمل هوایی به پوکت با توجه به قوانین گمرکی تایلند


وقتی بارتان به پوکت برسد و منتظر باشید تا نوبت به انجام تشریفات گمرکی برسد، به یاد می آورید هر کشور قوانین خاص خود را دارد و قوانین گمرک تایلند با دیگر کشور ها متفاوت است؛ یعنی میزان عوارض و مالیات ها متفاوت است. البته گاهی برخی کالاها در قانون گمرکی کشور ها از عوارض و مالیات معاف اند. بی شک مسافرانی می توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت گیر به نظر می رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی درزمینه قوانین کشور تایلند در رابطه با حمل هوایی به پوکت در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده ایم.

قوانین گمرک مسافری تایلند


در هنگام سفر به شهر پوکت در کشور تایلند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی مسافر
 • 200 نخ سیگار یا 250 گرم توتون یا 250 گرم سیگار برگ
 • دیگر اقلام همراه تا ارزش 20.000 بت تایلند (تقریباً 650 دلار)

موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافران پوکت است و این معافیت ها برای بار ارسال شده به وسیله حمل هوایی منظور نمی گردد. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک تایلند را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور تایلند را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری تایلند را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور تایلند را حتماً در برنامه پیش از سفر به پوکت قرار دهید.

کالاهای ممنوع گمرک تایلند جهت حمل هوایی به پوکت


حالا که بار سفر به پوکت را می بندید باید بدانید همراه داشتن چه اقلامی یا قرار دادن چه کالاهایی در بار ارسالی شما را به دردسر می اندازد. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک تایلند در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور تایلند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • رادیوهای موج‌کوتاه
 • محتوای به‌دوراز نزاکت و مستهجن در هر فرم
 • اسکناس، سکه، حواله و اوراق بانکی تقلبی
 • تجهیزات پزشکی بدون داشتن مجوز
 • شمش طلا و نقره
 • مجسمه سر بودا (به صورت کلی هر مجسمه بودا یا مذهبی که کامل نباشد.)

قوانین گمرکی حمل هوایی به پوکت برای مهاجرین


اگر بخواهید به شهر پوکت در کشور تایلند مهاجرت کنید، تقریبا تمامی شرایط سفرتان تغییر می کند؛ یکی از محسوس ترین تغییرات در حجم بار مورد نیاز شما است که به احتمال زیاد از میزان بار مشخص شده برای بار همراه مسافر بیشتر است. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به پوکت راه بسیار مناسب تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی پوکت در شهر پوکت کشور تایلند به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به تایلند سفر می‌کنید می‌توانید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را بدون پرداخت عوارض به این کشور وارد نمایید:

 • برای ارسال لوازم خود می‌توانید 1 مرسوله هوایی و 1 مرسوله دریایی ارسال نمایید.
 • لوازمی که قصد دارید ذیل این معافیت به این کشور وارد کنید باید به مدت 6 ماه توسط شما یا خانواده اتان استفاده‌شده باشند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تایلند مراجعه کنید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت تایلند، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور تایلند مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

برای حمل هوایی به پوکت می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به پوکت چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به پوکت به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی پوکت

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور تایلند ، گمرک Phuket Customs House of A. D. C. Government Lodging ، واقع در فرودگاه بین‌المللی پوکت (Phuket Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پوکت فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Phuket Customs House of A. D. C. Government Lodging

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی پوکت (Phuket Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی پوکت ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور تایلند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور تایلند در شهر پوکت واقع در فرودگاه Phuket Intl. Airport (Phuket Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  تایلند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور تایلند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور تایلند از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور تایلند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پوکت

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار