راهنمای حمل هوایی حیوانات خانگی


حیوانات خانگی گاهی جای دوست آدم می نشینند. خیلی ها به هر دلیل چنان با یک حیوان خانگی مثل سگ و گربه اخت شده‌اند که گاهی دوریشان بسیار سخت خواهد بود. دل بستن، گاهی انسان و حیوان نمی شناسد و این دلیل کافی است تا مهاجران صاحب حیوان خانگی، تمام دشواری‌های این مسیر را به جان بخرند تا حیوان خانگی خود را هم به کشور مقصد بیاورند تا در دنیای امروز با پدیده‌ای به نام حیوان‌های مهاجر هم روبه‌رو شویم. این قاعده در مورد ایرانی‌ها هم صادق است، خیلی از مهاجرین ایرانی پس از مهاجرت به کشورهای دیگر برای بردن حیواناتشان، مخصوصاً سگ‌ها و گربه‌هایشان، تلاش زیادی می‌کنند. مهاجرت حیوان‌ها اما خود داستان مفصلی دارد. ریزه کاری‌هایی که گاهی حساسیتش از مهاجرت انسان‌ها بیشتر است و دردسرش برای صاحبان حیوان بسیار. از مخالفت ایرلاین ها با حضور حیوان در سالن‌های هواپیما گرفته تا اثبات سلامت و ارائه مدارک واکسن و احیاناً قرنطینه‌های چند روزه در مقصد. مضاف بر اینکه ورود بعضی حیوانات یا نژادها به بعضی کشورها ممنوع است و اجازه ورود به هر نوع نژادی را نمی دهند. ما در پادکست های مجموعه سفیران اطلاعات کاملی درباره فریت بار حیوان خانگی و قوانین کشورهای گوناگون ارائه کرده‌ایم که شنیدن آن‌ها بسیاری از پرسش‌هایتان را پاسخ خواهد داد. پس همه مهاجران صاحب حیوان پس از جست‌وجو برای یافتن بهترین راه، احتمالاً با محدودیت‌های وزنی برخورد می کنند که به بار حیوانی بالای پنج کیلو اجازه سفر معمولی را نمی‌دهد. با کمی پرس جو شما با فریت بار حیوانات خانگی آشنا خواهید شد که خود قصه‌ای است پیچیده اما با پایانی شیرین. واضح است که فریت بار یا حمل هوایی از بقیه راه‌های حمل ایمن‌تر و سریع‌تر است و هزینه حمل خیلی کمتری دارد. با وجود سهولت حمل هوایی، اما این شیوه شرایط و ضوابطی متعددی دارد که می‌بایست رعایت شود تا هم ایمنی حیوان در طول مسیر تأمین شود و هم تأخیر و تعللی در ارسال ایجاد نشود. اگر در فکر ارسال سگ و یا گربه خود هستید، بهتر است کمی دست نگهدارید و این راهنما را مطالعه کنید.

راهنمای شرکت سفیران به شما کمک می‌کند تا سگ و گربه خود را سریع و مطمئن و البته با هزینه فریت بار کمتر به هر کشوری که بخواهید ارسال کنید. شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران یکی از شرکت‌های فعال و باسابقه در زمینه فریت بار سگ‌ها و گربه‌ها است. دفتر شرکت سفیران در فرودگاه امام خمینی، ترمینال کارگو، دفتر شماره سیزده قرار دارد. لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.


شرایط کلی ارسال حیوانات خانگی به خارج از کشور


 در فریت بار حیوانات خانگی به سرتاسر دنیا، راحتی و آرامش حیوان در طول راه و هزینه حمل منطقی، مهم‌ترین نکات برای صاحب حیوان به شمار می‌روند. حیوانات موجوداتی زنده هستند و نباید مثل کالای بی‌جان با آن‌ها برخورد کرد و نسبت به آسیب، اضطراب و ترس آن‌ها بی‌تفاوت بود. ضمن اینکه باید از راهی حیوانات را ارسال کرد که مدت سفرشان کوتاه‌تر شود تا کمتر خسته شوند. با این تفاسیر باید از روشی برای ارسال حیوانات خانگی استفاده کرد که مطمئن باشد، سرعت خوبی داشته باشد و هزینه زیادی به صاحب حیوان تحمیل نکند.

کتاب قوانین حمل حیوانات زنده IATA ضوابط بهداشتی و ایمنی مرتبط با حمل حیوانات خانگی را تدوین کرده است. شرکت‌های هواپیمایی برای حمل هوایی سگ و گربه از این قوانین تبعیت می‌کنند. ضمن اینکه بعضی از ایرلاین‌ها قوانین خاص خود را در مورد این حیوانات دارند. شرایط تعیین شده بیشتر حول نوع قفس، نوع هواپیما و دمای محیطی آن برای نگهداری حیوان است. گاهی نیز شرکت‌های هواپیمایی در مورد تعداد حیوانات، وزن و سن آن‌ها، ابعاد قفس‌ها و از این دست مسائل ضوابطی تعیین می‌کنند.

شما پیش از ارسال حیوان باید در مورد شرکت هواپیمایی مدنظر خود تحقیق و با آگاهی از شرایط آن‌ها نسبت به ارسال حیوان اقدام کنید. سفیران در ارسال حیوانات خانگی مثل سگ و گربه تجربه‌ای طولانی دارد؛ پیشنهاد می‌کنیم با مشاورین سفیران در مورد شرایط حمل حیوانات صحبت کنید.

در ادامه شرایط و مدارک اختصاصی حمل هوایی سگ‌ها و گربه‌ها را مرور می‌کنیم. لطفاً همراه ما بمانید.


حمل هوایی سگ‌های خانگی به خارج از کشور


سگ‌ها از اولین حیواناتی هستند که اهلی انسان شده و زندگی مسالمت‌آمیزی در کنار ما داشته‌اند. این موجودات برای آدم‌ها کارهای متفاوتی مثل شکار و نگهبانی تا همراهی و همدمی انجام داده‌اند. سگ‌ها نژادهای متنوعی دارند؛ این تنوع باعث شده اندازه و ابعاد و رنگ و وزن آن‌ها با هم فرق داشته باشد و سلامتی و قدرت جسمانی‌شان مشابه هم نباشد. با این تفاسیر باید گفت حمل هوایی سگ‌ها باید با دقت و حساسیت انجام شود تا این موجودات در طول راه آسیب نبینند و یا دچار آزردگی نشوند.


مسائل مهم در حمل هوایی سگ به خارج از کشور


نکته اول این است که سن حیوان باید حتماً سه ماه تمام باشد؛ یعنی حیوانات کوچک‌تر از سه ماه را نمی‌توانید به کشور دیگر ارسال کنید.

سعی کنید حیوان باردار، تازه زایمان کرده یا تازه جراحی شده را به سفر نفرستید، ولی اگر به این کار اصرار دارید حتماً این موضوع را به شرکت پذیرنده اعلام کنید. گفتن این موضوع باعث می‌شود که پرسنل فرودگاهی و شرکت‌های هواپیمایی در نگهداری حیوان هنگام پروسه حمل نهایت دقت و احتیاط را به خرج دهند و تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

مسئله دیگر آگاهی از قوانین کشورهای مقصد است؛ بعضی از کشورها در مورد پذیرش سگ‌ها ضوابط مخصوص به خود را دارند که می‌بایست حتماً آن‌ها را رعایت کنید. مثل اینکه کشورهای عضو اتحادیه اروپا آزمایش خون حیوان را زمانی معتبر می‌دانند که به تائید دفاتر خودشان رسیده باشد. یا کشوری مثل سوئد حیوانات زنده‌ای که به صورت کارگو یا فریت بار به این کشور ارسال شده باشند را نمی‌پذیرد. سوئد این حیوانات را فقط وقتی همراه مسافر باشند قبول می‌کند. ضمناً برای ارسال سگ به بعضی از کشورها مثل امارات حتماً باید مجوز ورود دریافت کنید

به این نکته هم توجه داشته باشید که در مورد نژاد سگ‌ها نیز ممکن است محدودیت‌هایی وجود داشته باشد؛ مثلاً در مورد ارسال سگ‌های نژاد پوزه کوچک در فصول گرما سختگیری می‌شود.

در پایان باید به مسئله هزینه خدمات اضافی هم اشاره کنیم و تأکید کنیم که پرداخت هزینه‌هایی مثل دامپزشکی، اسکان، قرنطینه و از این دست هزینه های جانبی بر عهده فرستنده بوده و او ملزم است که این هزینه‌ها را بپردازد.

برای اینکه با شرایط کشور مقصد خود در مورد پذیرش سگ‌ها کاملاً آشنا شوید، حتماً با سفیران با شماره 88830215 تماس بگیرید.


مدارک لازم برای حمل هوایی سگ به خارج از کشور


بیشتر مدارک مورد نیاز برای ارسال سگ‌ها به گواهی‌های بهداشتی و پزشکی آن‌ها مرتبط است. این مدارک شامل گواهی تزریق واکسن هاری، انگل‌تراپی و مدرک واکسیناسیون است. این مدارک باید در موعد مشخص تزریق و از طرف دامپزشکی‌های معتبر و بین‌المللی صادر شده باشد. یکی دیگر از مدارک الزامی، ارائه اصل گواهی معتبر بهداشتی بین‌المللی و تائید کتبی قرنطینه دامپزشکی فرودگاه است. در ضمن داشتن شناسنامه حیوان و کارت میکروچیپ حیوان هم ضروری است. به خاطر داشته باشید که این‌ها مدارک لازم برای ارائه به گمرک ایران است. در مورد مدارک الزامی کشور مقصد خود می‌توانید از کارشناسان سفیران اطلاعات کسب کنید.


شرایط قفس سگ برای حمل هوایی به خارج از کشور


قبل از ارسال سگ‌ها با هواپیما باید حیوان در قفسی مناسب قرار گیرد. این قفس باید مستحکم، تائید شده بزرگ و جادار باشد و منفذ هوا داشته باشد. ابعاد قفس باید متناسب با اندازه سگ باشد، طوری که سگ بتواند راحت در آن جابجا شود. ضمن اینکه در قفس هم باید قفل داشته باشد تا در طول راه ناگهان باز نشود. توجه داشته باشید که سگ لباس و قلاده و پوزه‌بند نداشته باشد. سعی کنید کف قفس را هم با زیرانداز یا چیزی شبیه آن بپوشانید. یک ظرف آب ثابت هم در قفس بگذارید تا حیوان در طول راه آزار نبیند. توجه داشته باشید که شرکت‌های هواپیمایی روی قفس‌ها حساسیت دارند و اگر شرایط مطلوب آن‌ها رعایت نشود از پذیرش حیوان خودداری می‌کنند.


حمل هوایی گربه به خارج از کشور


گفته می‌شود مصریان نزدیک به 9000 سال پیش گربه‌ها را اهلی کردند و در کنار خود نگه داشتند. اولین دلیل نزدیکی انسان‌ها و گربه‌ها به خاطر شکار موش بود، ولی کم‌کم گربه‌ها به خاطر زیبایی‌شان مورد تحسین آدم‌ها قرار گرفتند. حالا سال‌هاست که این موجودات وارد خانه‌های انسان‌ها شده‌اند و کنار ما زندگی می‌کنند. گربه‌ها موجوداتی ظریف و کوچک هستند و نیاز به نگهداری خاصی دارند؛ به خاطر همین حمل هوایی آن‌ها باید با احتیاط انجام گیرد.


مسائل مهم در حمل هوایی گربه به خارج از کشور


گربه‌ها هم مثل سگ‌ها باید حداقل سه ماه کامل سن داشته باشند تا بتوانید آن‌ها را به کشورهای دیگر بفرستید. نکته بعدی در مورد باردار بودن گربه است. اگر گربه باردار بود یا طی دو روز قبل زایمان کرده، باید این نکته را به شرکت خدمات حمل اطلاع دهید تا موارد ایمنی را در مورد حیوان رعایت کنند. در حمل هوایی گربه‌ها، باید نژاد حیوان را مدنظر قرار داد، چون بعضی از ایرلاین‌ها در مورد بعضی نژادها سختگیری دارند؛ مثلاً شرکت هواپیمایی قطر از پذیرش گربه‌های پرشین امتناع می‌کند و آن‌ها را نمی‌پذیرد. حتماً پیش از پرواز به حیوان غذای مناسب بدهید تا برای چند ساعت پرواز آمادگی داشته باشد.

نکته آخر در مورد هزینه‌های اضافی خدمات است؛ هزینه‌هایی چون دامپزشکی، قرنطینه، جریمه و ... به عهده فرستنده است. برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از همه شرایط می‌توانید با سفیران مشورت کنید. کارشناسان سفیران تمام اطلاعات لازم در این زمینه را در اختیار شما قرار می‌دهند.


مدارک لازم برای حمل هوایی گربه به خارج از کشور


مدارک لازمی که برای حمل هوایی گربه باید به گمرک ارائه شود شامل گواهی‌های بهداشتی و هویتی است. گواهی‌های بهداشتی نشان می‌دهد که گربه بیماری‌هایی مثل انگل ندارد. یکی از مدارک الزامی که برای گربه باید تهیه کنید، انگل‌تراپی است. مدرک واکسیناسیون و گواهی بهداشتی حیوان هم باید از طرف دامپزشکی‌های بین‌المللی و معتبر صادر شده باشد. حتماً توجه داشته باشید که بعضی از کشورها در مورد زمان تزریق واکسن یا صدور گواهی‌ها، قوانین خاصی دارند که باید رعایت شود. در این موارد پیشنهاد می‌کنیم با سفیران تماس بگیرید تا در مورد همه مدارک به شما مشاوره داده شود. شناسنامه حیوان و کارت میکروچیپ هم از جمله مدارک هویتی حیوان هستند که در هنگام خروج از کشور باید به گمرک ارائه شود.

این مدارک به طور کلی برای همه کشورها ذکر شده. کشور مقصد شما ممکن است به مدارک دیگری نیز نیاز داشته باشد. برای مثال تعدادی از کشورها از حیوان آزمایش خون هم می‌خواهند که در این صورت تهیه این آزمایش الزامی است. لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.


شرایط قفس گربه برای حمل هوایی به خارج از کشور


قفس گربه هم باید مثل قفس سگ تائید شده، استاندارد، محکم و تمیز بوده و منفذ هوا داشته باشد. بزرگی قفس به ابعاد گربه بستگی دارد، ولی در کل باید به اندازه‌ای باشد که گربه در آن بتواند بایستد و بچرخد. در قفس باید ظرف آب ثابتی باشد تا حیوان در طول راه بتواند از آن استفاده کند. همان‌طور که در مورد قفس سگ‌ها اشاره شد، قفس گربه‌ها هم باید قفل داشته باشد تا در طول راه باز نشود. تأکید شده که حیوان در قفس قلاده نداشته باشد و پوزه و سر حیوان آزاد باشد. شرکت‌های هواپیمایی در مورد قفس گربه‌ها و بقیه حیوانات خانگی قوانین و ضوابط سخت‌گیرانه‌ای داشته و اگر قوانین مرتبط رعایت نشود از پذیرش حیوان امتناع می‌کنند.


سخن پایانی


شرکت سفیران بیش از سه دهه است که در زمینه حمل هوایی و نزدیک به چهار نسل است که در صنعت حمل و نقل فعالیت می‌کند. سفیران به عنوان یکی از شرکت‌های با تجربه و متبحر در فریت بار، خدماتی چون پیک آپ و حمل بار  از تمام کشور به فرودگاه، بسته‌بندی حرفه‌ای  و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی و سایر فرودگاه‌ها را برای مشتریان انجام می‌دهد. همچنین بیمه تکمیلی محموله‌ها را از طریق شرکت‌های بیمه معتبر بر عهده می‌گیرد. سفیران امکان پیگیری آنلاین بار را نیز برای مشتریانش فراهم کرده است.

سفیران بار شما را در سلامت کامل، در اسرع وقت و با حداقل هزینه به هر مقصدی در دنیا، حتی دورترین کشورها، ارسال می‌کند. لطفاً برای گرفتن مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با شماره 88830215 تماس بگیرید.شرایط امنیتی و حراستی ارسال کالا از ایران


برچسب حمل حیوان زنده با کیفیت قابل چاپ :

نام برچسبدانلود
حمل حیوان زنده