درباره ما

شرکت خدمات فریت بار و کارگوی سفیران در زمینه بسته‌بندی تخصصی و ارسال هوایی بار به نقاط گوناگون دنیا فعالیت می‌کند؛ شرکت سفیران نزدیک به چهار نسل است که در صنعت حمل و نقل حضور دارد و بیش از سه دهه است که به شکل تخصصی در حوزه حمل هوایی فعال است. این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های باسابقه در امر فریت بار و کارگو ، خدماتی چون پیک آپ و حمل بار از تمام کشور به فرودگاه، بسته‌بندی حرفه‌ای و انجام تشریفات گمرکی در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی و در تمام فرودگاه‌های کشور را نیز برای مشتریان انجام می‌دهد. سفیران متعهد است که بار شما را در سلامت کامل، در اسرع وقت و با هزینه‌ای منصفانه به هر مقصدی در دنیا، حتی دورترین کشورها، ارسال کند.

 

تاریخچه شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 

خدمات فریت بار و کارگو سفیران یکی از شرکت‌های تابعه شرکت هواپیمایی سفیران بوده و به عنوان بخش بازرگانی این شرکت هواپیمایی ثبت شده است. شرکت هواپیمایی سفیران به عنوان شرکت خصوصی هواپیمایی در سال 1988 میلادی در تهران تأسیس شد. بخش بازرگانی این شرکت، با اخذ مجوزهای رسمی در سال 1997 میلادی، به خدمات فریت بار و کارگو تغییر و فعالیت متمرکز خود را در زمینه فوروارد بارهای شخصی و مسافری و محمولات تجاری و صنعتی به خارج از کشور آغاز کرد. در حال حاضر خدمات فریت بار و کارگو سفیران به آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان قائم مقام فراهانی، شماره پلاک 14 و احد 10 با مجوز رسمی شرکت هواپیمایی کشوری به عنوان نماینده شرکت‌های هواپیمایی‌های بین‌المللی در ایران، در زمینه دریافت رزرو کتبی و صدور بارنامه فعالیت می‌کند.

 

خدمات سفیران

 

خدمات سفیران به چند بخش اصلی تقسیم می‎شود؛ بسته‌بندی تخصصی، حمل و پیک آپ بار از تمام نقاط کشور به قسمت باربری فرودگاه‌ها، انجام تشریفات گمرکی در گمرکات کشور جهت صادرات و خروج کالا، خدمات فورواردی و صدور بارنامه شرکت‌های هواپیمایی.

  • خدمات بسته‌بندی تخصصی بار

بعضی از بارها مثل لوازم و اسباب و اثاثیه منزل و دانشجویی برای صاحب بار بسیار اهمیت دارند و چه بسا در طول پرواز و حمل به مقصد نهایی، کالاها دچار آسیب جدی شوند. از این رو، بسته بندی اصولی و استاندارد بار، یکی از مراحل بسیار مهم حمل هوایی است و به مهارت و تخصص و ابزار لازم نیاز دارد. فرستنده نیز به تنهایی نه ابزارش را دارد و نه تخصصش را. بخش بسته‌بندی سفیران با نام تجاری لاجیستوپک این توانایی را دارد که بارهای با ارزش و گران‌بها را به شکلی مناسب و استاندارد و مورد تائید ایرلاین‌ها، بسته‌بندی کند.

  • خدمات پیک آپ بار

در پروسه حمل‌ونقل بار، شما می‌توانید از خدمات پیک آپ بار شرکت فریت بار و کارگو سفیران استفاده کنید. در این مرحله، همکاران ما بار شما را در هر نقطه از کشور، از درب منزلتان تحویل می‌گیرند و جهت انجام مراحل فریت بار و انجام امور گمرکی به قسمت بار تمامی فرودگاه‌های کشور منتقل می‌کنند.

  • انجام تشریفات گمرکی

پیداست که خروج به موقع بارها از کشور، مستلزم انجام به موقع تشریفات گمرکی است. ما در کسوت نمایندگان شما بدون حضورتان در گمرک فرودگاه، تشریفات گمرکی را در سریع‌ترین زمان ممکن در تمامی فرودگاه‌های کشور انجام خواهیم داد تا محموله شما به موقع و بدون مشکل به مقصد نهایی ارسال شود.

  • خدمات فوروارد بار

باید گفت شرکت سفیران، شرکت حمل نیست و یک فورواردر است. فورواردرها می‌کوشند تا با تجربه و مهارت‌ها خود، بهترین مسیرهای پروازی با بهترین ایرلاین ها و مناسب‌ترین هزینه را برای ارسال محموله شما در نظر بگیرند. می‌دانید که شرکت‌های هواپیمایی یا ایرلاین‌های زیادی در کشور فعالیت دارند و محموله‌های باری را به کشورهای خارجی منتقل می‌کنند. در این میان، تعداد اندکی به همه تعهدات خود کاملاً عمل می‌کنند و اعتباری جهانی دارند. این شرکت ها محموله‌ها را در اسرع وقت و با کمترین تأخیر و معمولاً مطابق رزرو کتبی در کشور موردنظر تحویل می‌دهند. از سوی دیگر، انتخاب هواپیماهای پهن پیکر و مسیرهای پروازی مستقیم، از مبدأ به مقصد، در حمل بارها بسیار مهم است؛ مخصوصاً بارهای حساس، فاسدشدنی و گران‌بها. تأمین شرایط یادشده سبب می‌شود، محموله بار در امنیت کامل، با حداکثر سرعت و تأخیری ناچیز به مقصد برسد. برای تحقق این مهم سفیران به عنوان یک فورواردر با تجربه می‌کوشد محموله‌ها را از طریق همکاری با شرکت‌های هواپیمایی معتبر و جهانی ارسال کند.

  • خدمات جانبی

در جهت آسایش بیشتر مشتری، ارائه خدمات انبارداری در فرودگاه ایران و بیمه تکمیلی بارها ضمن عقد قرارداد با بیمه‌های معتبر، از دیگر خدمات سفیران برای مشتریان است.

 

چرا سفیران؟

 

شرکت سفیران سال‌هاست که در زمینه حمل هوایی یا فریت بار فعال است و نیازهای مشتریان را می‌شناسد. تمام تلاش سفیران، خدمت‌رسانی درست و انجام‌ وظیفه و در نهایت جلب رضایت مشتریان محترم است. در این راستا، چندین مسئله را در اولویت قرار داده‌ایم:

  • هزینه فریت بار

یکی از دغدغه‌ها و دل نگرانی‌های مشتریان، هزینه فریت بار و هزینه‌های جانبی است. بر همین مبنا، شرکت سفیران همواره می‌کوشد، خدماتش را با هزینه‌های منصفانه‌ای ارائه نماید؛ البته منصفانه بودن به معنی کم بودن هزینه‌ها نیست. بلکه مقصود تعیین نرخی منصفانه، منطقی، مقرون به صرفه و اقتصادی با توجه به خدمات ارائه شده است؛ به گونه‌ای که امنیت و سلامت محموله به خطر نیافتد.

  • خدمات آنلاین

بیشتر خدمات سفیران به صورت آنلاین ارائه می‌شود. تنها بخش غیر آنلاین و حضوری، بسته‌بندی و حمل هوایی است. مشتری می‌تواند تمامی مراحل، از تحویل گرفتن بار از درب منزل تا تحویل آن به گمرک کشور مقصد را به صورت اینترنتی پیگیری کند. هدف سفیران ایجاد شفافیت در این پروسه است. سفیران، آگاهی از مراحل ارسال بار را حق مشتری می‌داند. بر این اساس، اطلاعات لازم و ابتدایی در مورد ارسال هوایی انواع بارها، شیوه‌های درست و استاندارد بسته‌بندی، مدارک لازم برای طی تشریفات گمرکی و ... را گردآوری کرده‌ایم و در سایت قرار داده‌ایم. همین‌طور اطلاعاتی در مورد گمرکات کشورهای مختلف، شرکت‌های ترخیص‌کار و هر آنچه در کشور مقصد به آن نیاز داشته باشید. برای کسب اطلاعات می‌توانید با ورود به سایت سفیران، به بخش مربوطه مراجعه کنید. مشاوران ما نیز آماده‌اند تا به پرسش‌های احتمالی شما پاسخ دهند. کافی است با شماره 88830215 تماس بگیرید و با کارشناسان سفیران صحبت کنید.

  • حمل هوایی انواع بار

سفیران طیف گسترده‌ای از بارها را به همه جای دنیا ارسال می‌کند. این بارها حتی می‌توانند حساس، فاسدشدنی و خطرناک باشند. حمل هوایی بسیاری از محموله‌ها به تخصص و مهارت نیاز دارد و طبیعی است که همه شرکت‌ها به این توانایی دست نیافته‌اند. مثلاً برای حمل هوایی کالای خطرناک، شرکت‌های فورواردر باید کار را به دست پرسنلی آموزش دیده‌ و آشنا به قوانین حمل بار هوایی IATA بسپارند. این پرسنل باید به خوبی با کلاس‌های کالای خطرناک، نحوه خواندن و تطبیق برگه اطلاعات مواد (MSDS) و حمل و جابجایی آن‌ها آشنا باشند. سفیران از جمله شرکت‌هایی است که پرسنل آن در دوره‌های مورد تأیید IATA آموزش دیده و مدرک معتبر برای حمل و فوروارد کالای خطرناک کسب کرده‌اند. تلاش همواره سفیران طی سال‌های متمادی، به دست آوردن مهارت و تجربه لازم برای بسته‌بندی و فوروارد هر نوع بار خانگی، شخصی، صادراتی و صنعتی در جهت خدمت‌رسانی بهتر به شما مشتریان عزیز بوده تا با خاطری آسوده مملو از اعتماد، محموله خود را به این شرکت بسپارید.

 

سخن پایانی

 

مهم‌ترین هدف سفیران جلب رضایت مشتریان بوده است؛ چرا که سرمایه اصلی ما، رضایت شماست. ناگفته پیداست که در این مسیر همگان راضی نخواهند بود. طبیعت کار به گونه‌ای است که نمی شود همه را راضی نگه داشت. بی‌شک ما نیز کاستی‌هایی داریم. نواقصی که گاه به دلایل گوناگون، پروسه ارسال بار هوایی را با مشکلاتی رو به رو می‌سازد اما مشتاقانه، دست‌اندازهای مسیر را به هنگام و با تدبیر و اندیشه هموار کرده ایم و از آن‌ها تجربه اندوخته‌ایم تا با برطرف کردن نواقص و از میان بردن کاستی‌ها، در ارائه خدمات، بی‌نقص تر از دیروز ظاهر شویم که به لطف پروردگار تاکنون در این مسیر موفق بوده‌ایم.

تفاوت ما با دیگران همین است. درس آموزی از چالش‌های پدید آمده و تلاش برای رفع آن‌ها و در نهایت جلب رضایت شما. چرا که سفیران کار خود را هنر می‌داند و برای به اوج رسیدن در هنر باید با پشتکار و تلاش، به سوی تکامل حرکت کرد و تصویری نو و به یاد ماندنی پدید آورد.

"ما اولین نیستیم ، قوی‌ترین نیستیم ، ارزان‌ترین هم نیستیم ، اما تلاش می‌کنیم با ارائه بهترین مسیر ، امن‌ترین شرایط و البته منصفانه‌ترین هزینه، خاطره ای خوش و متفاوت از همکاری با سفیران را برایتان به یادگار بگذاریم."