هر آنچه باید درباره صادرات هوایی و کارگو از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی بدانیم.

"صادرات هوایی" و ارسال کارگو امروزه چه نقشی در رونق صادرات دارد؟ ناگفته پیداست که صادرات کالا در بازارهای بین المللی اهمیت ویژه‌ای دارد. باید گفت صادرات به عنوان  یکی از مهم ترین محل درآمد کشورهای مترقی است که بایستی مورد توجه عوامل کسب و کار چه در نهاد های حکومتی و نظارتی و چه در بخش خصوصی قرار گیرد که  گام در این عرصه مهم نهاده اند.  صادر کنندگان کالا بایستی بر نکات و دستورالعمل‌ها موجود در این زمینه احاطه کامل داشته باشند و با آگاهی و شناخت کامل اقدام به صادرات هوایی و ارسال کارگو از ایران به سراسر دنیا نمایند. شما می توانید ضمن مشاوره با کارشناسان شرکت فریت بار و کارگو سفیران در مورد نحوه ارسال هوایی بار صادراتی خود، از تمام قوانین موجود در این میان آگاه شوید.

 

صادرات هوایی مقرون به صرفه ترین راه حمل انواع کارگو به سراسر دنیا

 

همان‌طور که مشخص است، در میان راه های مشخص برای ارسال بار تجاری  به خارج از کشور، بهترین، امن ترین و سریع ترین راه ارسال هوایی است. باید گفت صادرات هوایی ارسال بار توسط ناوگان‌های هوایی،  یعنی هواپیماهای باری و مسافری مدرن و پهن پیکر شرکت های هواپیمایی بین المللی صورت می‌گیرد. ارسال کارگو به صورت هوایی سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش جهت حمل و نقل کالا به شمار می‌آید. در روش هوایی حمل بار صادراتی، شرایط برای ارسال بارهای گوناگون مهیاست. یعنی تجار می توانند کالاهای خاص که به مراقبت بسیار زیادی نیاز دارند را به راحتی و با اطمینان از سلامت کالا به مقصد بفرستند. کالاهایی مانند  لبنیات، آبزیان، گل و میوه و سبزیجات یا حتی داروهای فاسد شدنی  با درجه نگهداری امن، در پروسه صادرات هوایی  به سلامت جابه جا می شوند. اگر قصد صادرات هوایی بار یا حمل هوایی محموله کارگو مورد نظر خود به خارج از کشور را دارید، شرکت فریت بار و کارگو سفیران، تجربه‌ای  متفاوت از حمل و نقل مطمئن و سریع کالا را ، از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی، برای  شما فراهم خواهد کرد. 

 

گونه های متفاوت صادرات هوایی کالا از مبدا ترمینال کارگو فرودگاه امام به سراسر دنیا

 

 صادرات هوایی  کالا در رویه‌های گمرکی به دو دسته صادرات قطعی و صادرات موقت و از لحاظ دیگر به دو گروه صادرات مستقیم و صادرات غیرمستقیم تقسیم بندی می‌شود. باید دانست تشریفات گمرکی جهت صادرات در گمرک مبدا و مراحل ترخیص کالا در گمرک کشور مقصد برای هر یک از گونه های صادرات هوایی متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، کالاها، اسناد، مدارک و مجوزهایی که برای صادرات قطعی یا موقت کالا نیاز دارید نیز در برخی موارد تفاوت‌هایی دارند؛ بنابراین بهترین راه کسب اطلاعات و آگاهی بیشتر پیش از شروع فعالیت تجاری و استفاده از راهنمایی‌های متخصصان فعال در این زمینه است .

 

صادرات هوایی قطعی کالا از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

 

زمانی که ارسال کالا به کشوری دیگر برای مصرف یا فروش در بازارهای کشور مقصد صورت گیرد، صادرات قطعی گفته می‌شود. صادرات قطعی در رویه های گمرکی شرایط مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال کالاهایی که به این صورت برای مصرف عمومی به کشوری صادر می‌گردند میبایست قوانین بهداشتی عمومی آن کشور را رعایت کرده باشند، همچنین اینگونه محمولات در فرودگاه مقصد و به هنگام ترخیص، بنابر قوانین گمرکی آن کشور ممکن است  ملزم به پرداخت برخی هزینه‌ها همچون سود بازرگانی، حقوق گمرکی، عوارض و مالیات بشوند.

 

صادرات هوایی میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه از فرودگاه امام خمینی به خارج از کشور

 

میوه ، سبزیجات، گل و گیاه در تقسیم بندی کالاهای صادراتی در شمار محصولات کشاورزی فاسد شدنی قرار می گیرند. پس لازم است برای سالم نگه داشتن  آنها به هنگام صادرات تدابیر ویژ های اندیشیده شود. به لطف تکنولوژی ، این شرایط استاندارد و حتی بیشتر از آن، در صادرات هوایی لحاظ شده است. به گونه ای که سرعت حمل هوایی میوه و سبزیجات به مقدار کلان صادراتی، یکی از مهمترین ویژگی هایی است که فقط از طریق ارسال هوایی انواع بار فاسد شدنی امکان پذیر خواهد بود. در واقع این وظیفه ارسال‌کنندگان است که شرایط مناسبی برای ارسال محموله‌های فاسدشدنی فراهم کنند.  پس ارسال هوایی  کارگو فاسدشدنی مانند میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه را باید بهترین، سریعترین و مطمئن ترین راه ارسال این محموله‌ها دانست. روزانه مقادیر قابل توجهی از میوه و سبزیجات و محموله های گل و گیاه با حمل هوایی از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی در مناسب ترین شرایط به سراسر جهان ارسال می شوند و در این مسیر هرگز طراوت میوه ها، گل ها و سبزیجات دستخوش تغییر و فساد نخواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی میوه ، سبزیجات و گل و گیاه از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

صادرات هوایی زعفران از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

 

زعفران ایران یکی  از اصلی‌ترین کالاهای صادراتی ایران است و سالانه سوددهی بالایی برای صادرکنندگان این کالا دارد. با توجه به ارزش فوق‌العاده این محصول از نظر اقتصادی و ملاحظات سیاسی و اجتماعی، نحوه حمل و حفظ سلامت محصول و سرعت گردش کار آن برای خریداران عمده و خرده در سراسر دنیا بسیار مهم است. باید گفت به دلیل ارزش این کالا از جنبه های گوناگون بهترین، سریعترین و مطمئن ترین راه صادرات زعفران، ارسال هوایی این کالای ارزشمند است. حمل هوایی زعفران هم شامل بایدها و نبایدهایی است که آگاهی از آن برای هر تاجری ضروری است. تجار پس از تعیین کشور مقصد بایستی از قوانین آن کشورها در زمینه ورود زعفران آگاهی کامل داشته باشند تا دچار مشکل نشوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی زعفران از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

صادرات هوایی خشکبار از پایانه هوشند بار فرودگاه امام 

 

ایران در عرصه تولید محصولات خشکبار به‌ویژه پسته، خرما، کشمش انجیر سابقه‌ای بسیار طولانی دارد و  بسیاری از تجار به ارسال خشکبار به خارج و صادرات خشکبار مشغولند. این کالاهای صادراتی هم نیازمند اتخاذ تدابیری هستند تا در سلامت کامل به مقصد مورد نظر برسند. باید گفت محموله‌های خیلی بزرگ و سنگین به شکل زمینی یا دریایی ارسال می‌شوند، اما برای محموله‌های نه چندان بزرگ خشکبار، راه‌های زمینی و دریایی چندان مناسب و مقرون به صرفه نیستند. برای این نوع محموله‌ها، ارسال کارگو به صورت هوایی ایده‌آل‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه حمل به کشورهای مختلف دنیاست. البته برای حمل هوایی خشکبار و صادرات  هوایی کالایي از این دست، لازم است قوانینی رعایت و مراحل خاصی رعایت شود که دانستن آن ها برای هر تاجری ضروری است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی خشکبار از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

صادرات هوایی فرش و صنایع دستی از فرودگاه امام خمینی به خارج از ایران

 

ارسال فرش و صنایع‌دستی به سرتاسر دنیا، باید با احتیاط زیادی انجام شود تا این اقلام ارزشمند و قیمتی صدمه‌ای نبینند و در اسرع وقت و کمال سلامت به مقصد موردنظر برسد. هواپیما یکی از بهترین وسایل برای حمل و نقل فرش های نفیس صنایع‌دستی است و از ایمنی و اطمینان کافی برای جابجایی این اشیاء برخوردار است. عمده محمولات فرش دستباف و صنایع‌دستی بسیار ظریف و آسیب‌پذیر بوده و کوچک‌ترین بی‌دقتی و بی‌احتیاطی‌ای می‌تواند باعث آسیب و یا حتی از بین رفتن آن‌ها شود. به خاطر همین دلایل است که برای حمل این اشیا حمل هوایی یا فریت بار پیشنهاد می‌شود؛ راهی مطمئن، سریع و کم‌هزینه. سیستم حمل هوایی کارگو مستقر فرودگاه امام خمینی این توانایی را دارد که صنایع‌دستی، فرش های نفیس و هر شیء گران‌بها و حساس دیگری را با بهترین کیفیت و منصفانه‌ترین نرخ حمل به تمام کشورهای دنیا ارسال کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی فرش و صنایع دستی از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

صادرات هوایی ماهی و میگو از فرودگاه امام به خارج از ایران

 

برای ارسال کارگو محصولات دریایی مانند انواع ماهی ها، میگو و شاه میگوی ارس به سرتاسر دنیا، باید از وسیله‌ای استفاده کرد که تا حد ممکن طراوت و تازگی این محصولات را حفظ کند و در اسرع وقت و با کمترین هزینه به مقصد تحویلشان دهد. آبزیان دریایی جزو کالاهای فاسد شدنی هستند که در طول راه باید درجایی خنک نگه داشته شوند تا فاسد نشوند یا از بین نروند. برای صادرکنندگان این محصولات سرعت، شرایط نگهداری و هزینه حمل سه عامل مهم هستند که برای جابجایی محموله روی آن‌ها تأکید دارند. به خاطر همین بسیاری از این صادرکنندگان استفاده از هواپیما و سیستم کارگو هوایی را ترجیح می‌دهند. ارسال کارگو هوایی همه این مشخصه‌ها را دارد و قادر است که محصولات آبزی را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه به تمام کشورهای دنیا ارسال کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی محصولات دریایی از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

صادرات هوایی محصولات لبنی و دامی از ترمینال بار فرودگاه امام به خارج از کشور

 

در روزگار ما تجارت کالاهای لبنی رونق فراوان یافته و جهان هرروز در حال تبادل لبنیات و محصولات دامی است؛ اما نکته ای مهم در این میان وجود دارد و آن هم ارتباط تنگاتنگ زمان و فرآورده‌های لبنی و دامی است؛ نکته ای مهم که شاید در این مسیر بیش از هر چیز اهمیت داشته باشد. فریت بار مواد لبنی و فرآورده‌های دامی که در شمار کالاهای فاسدشدنی هستند به سرتاسر دنیا باید از طریقی صورت گیرد که محصولات در بهترین شرایط و با حداکثر سرعت و کمترین هزینه به مقصد ارسال شوند. محصولات لبنی و دامی مدت زمان مصرف محدودی دارند و خیلی زود منقضی می‌شوند؛ بنابراین باید خیلی سریع به مصرف برسند. از طرف دیگر این محصولات باید در شرایطی مطلوب و مناسب نگهداری شوند تا کیفیت‌شان را از دست ندهند و آلوده یا فاسد نشوند. مجموع این دلایل باعث شده تا صادرکنندگان برای حمل محصولات لبنی و دامی، فریت بار یا حمل هوایی را که امکانات بهتر و بیشتری دارد ترجیح بدهند. فریت بار یکی از ایده‌آل‌ترین شیوه‌های حمل این‌گونه محصول صادراتی حساس و فاسد شدنی است و می‌تواند آن‌ها را با بیشترین کیفیت و حداقل هزینه به مقصد برساند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی محصولات لبنی و دامی از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

صادرات هوایی موقت کالا از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

 

نوع دیگری از صادرات که شرایط خاصی از رویه های گمرکی را شامل می‌شود، صادرات موقت کالا نامیده می‌شود. همانطور که از اسم آن مشخص است، خروج کالا به صورت موقت است و کالا دوباره به کشور بازگردانده خواهد شد. هنگامی که کالا به منظور تعمیر، تکمیل، عرضه و نمایش در نمایشگاه ها یا فرآوری از قلمرو گمرکی کشور خارج و مجددا به گمرک کشور باز گردد،  با صادرات موقت کالا مواجه هستیم. این حالت زمانی است که بسیاری از شرکت‌ها برای شرکت در نمایشگاه‌های بین المللی، اخذ گواهینامه یا استانداردهای مشخص، تعمیر دستگاه خارجی و.. از این گونه روش صادرات بهره می برند.

 

صادرات موقت تجهیزات صنعتی از فرودگاه امام خمینی

 

تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی به سرتاسر دنیا عموماً برای تعمیرات، عرضه در نمایشگاه‌های بین‌المللی و یا نمونه کالا به کشورهای دیگر ارسال می‌شوند و بایستی پس از تعمیرات یا شرکت در نمایشگاه به کشور باز گردند. بیشتر این تجهیزات ارزش و قیمت زیادی دارند و به خاطر همین باید با دقت زیاد به مقصد حمل و نقل شوند تا صدمه‌ای نبینند. صادرکنندگان تجهیزات و دستگاه‌های صنعتی بیشتر از سیستم کارگو و حمل هوایی برای جابجایی استفاده می‌کنند؛ راهی که توانایی حمل این تجهیزات را با هر وزن و ویژگی‌ای را به مطمئن‌ترین شکل ممکن دارد. ارسال هوایی محموله کالاهای صنعتی را با ایمنی کامل، در اسرع وقت و با حداقل هزینه به مقصد می‌رساند و از همین طریق هم می توان کالاها را به کشور بازگرداند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه صادرات هوایی تجهیزات صنعتی از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

صادرات موقت کالای نمایشگاهی از ترمینال بار فرودگاه امام

 

نمایشگاه ها فرصتی است برای نمایش کالاها و توانمندی‌ها. این ساز و کاری است که گاه گاه در برخی کشورهای جهان فراهم میآید تا صاحبان صنایع بتوانند تولیداتشان را به جهانیان بشناسانند. نمایشگاه های تجاری چند سال یک‌بار در کشورهای گوناگون برپا می‌شود که اینگونه رخدادها مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان به شمار می آیند. از آنجایی که این کالاها به صورت موقت و برای نمایش به عموم از کشور خارج می شوند و بعد از اتمام مدت نمایشگاه میبایست به کشور عودت داده شوند، بهتر است در برنامه ریزی های اینگونه رخدادها سرعت در رفت و بازگشت را درنظر گرفت که این مهم تنها با سیستم حمل هوایی برآورده خواهد شد.  به هرروی ارسال هوایی کالاهای نمایشگاهی بسیار عاقلانه و مقرون به صرفه است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه ارسال هوایی اقلام نمایشگاهی از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی  در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

خروج موقت تجهیزات ورزشی تیم های ملی از فرودگاه امام خمینی

 

ارسال بار تجهیزات ورزشی به سرتاسر دنیا باید به شکلی مطمئن انجام شود تا این وسایل سالم به مقصد برسند و دوباره به مبدا بازگردانده شوند. بخش عمده تجهیزات ورزشی ارسالی به خارج از کشور، برای ورزشکاران حرفه‌ای و شرکت در مسابقات بین المللی است؛ به خاطر همین آسیب ندیدن این وسایل اهمیت خیلی زیادی دارد. نکته دیگر سرعت حمل آن‌هاست؛ برای خیلی از این ورزشکاران ارسال سریع تجهیزشان حیاتی است و اصرار دارند در زمان کوتاهی وسایلشان را تحویل بگیرند. سومین نکته  بهینه بودن هزینه حمل است. هزینه جابجایی تجهیزات ورزشی باید در حدی معقول و منصفانه باشد تا به ارسال‌کنندگان فشار زیادی وارد نیاید. با این تفاسیر فقط سیستم حمل هوایی است که می‌تواند این انتظارات را برآورده کند. سفیران کارگو قادر است وسایل ورزشی را با ایمنی و اطمینان، در اسرع وقت و با منصفانه‌ترین هزینه به تمام کشورهای دنیا ارسال کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه ارسال هوایی تجهیزات ورزشی از فرودگاه امام خمینی در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

 

ارسال هوایی موقت آثار هنری و تابلو از فرودگاه امام خمینی 

 

در میان کالاهای صادراتی،  صادرات آثار هنری اهمیتی  فوق العاده دارد؛ چراکه این کالاها بناست برای شرکت در نمایشگاه های هنری روانه مقصد مورد نظر شوند و در صورت فروش نرفتن دوباره به کشور باز گردند. پس حفظ سلامت کالا در مسیر بسیار مهم است. برای همین ارسال کنندگان عمدتاً راه هوایی را به دیگر راه‌های حمل ترجیح می‌دهند؛ در هواپیما آثار هنری با ایمنی کامل، سرعت زیاد و هزینه کم به مقصد ارسال می‌شوند. در حالی که در دیگر وسایل حمل و نقل مثل کشتی، زمان حمل بسیار طولانی است، شرایط نگهداری آثار هنری چندان مساعد نیست و هزینه زیادی بابت حمل و نقل می‌گیرند. از آنجایی که ایمنی، سرعت و هزینه برای ارسال آثار هنری اهمیت حیاتی دارند، سیستم کارگو از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی راهی مناسب برای ارسال این آثار خواهد بود. مجموعه فریت بار و کارگو سفیران می‌تواند انواع آثار هنری و تابلوهای نقاشی را در سلامت کامل در تمام کشورهای دنیا تحویل دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه  به صفحه ارسال هوایی آثار هنری و تابلو های نقاشی از فرودگاه امام خمینی  در وبسایت ما مراجعه کنید.

 

مزایای ارسال کارگو به صورت هوایی از ایران به سراسر دنیا

 

چرا حمل هوایی را بهترین شیوه برای صادرات کالا به سراسر دنیا می دانند. در اینجا به برخی برتری های سیتم حمل هوایی و کارگو اشاره می کنیم:

 

حمل هوایی کارگو و امکان پیمودن مسافت های طولانی در کمترین زمان

 

چه بسیار تاجرانی که از گذشته های دور آرزو داشته اند تا کالاهایشان را به بازارهایی در کشورهایی دور دست ارسال کنند و مسیر ارتباط تجاریشان را با  نقاط مختلف جهان به جریان اندازند. دسترسی به مکان های دور و نزدیک عالم  و ارسال  و صادرات و واردات با این کشورها، رؤیایی است که امروزه از طریق سفیران آسمان، یعنی هواپیماها  محقق شده است. مقایسه  انواع راه های ارتباطی، ما را به این نتیجه می رساند که درنظر گرفتن مولفه زمان، مهمترین عاملی است که ما را به بهره گیری از حمل هوایی کالا مجاب خواهد کرد. بگذریم از اینکه بسیاری از کشورها از مرزهایی آبی و جاده ای به بهره اند و تنها امکان حمل کالاها به این مسیرها از طریق آسمان است. امروزه شما از طریق حمل هوایی در کوتاهترین زمان به قلب اروپا تا شهر کوچکی در آفریقا دسترسی دارید و می‌توانید کالاهای تجاری خود را در انواع گوناگون به هر مقصدی که بخواهید برسانید. اگرچه ممکن است در مسیرهای طولانی کالاها در فرودگاه های میان‌مقصد، توقف داشته باشند، اما کالاها حداکثر در مدت زمان کوتاه چهار یا پنج روزه به مقصد مورد نظرتان خواهند رسید.

 

دسترسی ساده بازرگانان به تمام فرودگاه‌های دنیا

 

تا پیش از این تصور عمومی بر این بود که تنها شهرهای مهم جهان به سیستم هوایی دسترسی دارند و امکان حمل هوایی کالای تجاری  فقط به این شهرهای مهم امکان پذیر است، اما با گسترش شبکه هواپیمایی و همچنین گسترش نوع کالاهای مورد تقاضا، ایجاد دسترسی هوایی به همه نقاط امری ناگزیر تلقی شده است. امروزه حتی دور ترین نقاط که بی شک با کشتی و جاده در دسترس نیستند، در مسیر توسعه، به فرودگاه‌هایی مجهز شده‌اند که در کوتاه‌ترین زمان میتوان کالاها را به این نقاط ارسال کرد. شبکه تجارت  به لطف پیشرفت صادرات هوایی و سیستم کارگو چنان گسترش یافته که تجار بی هیچ دغدغهای میتوانند به ارسال هوایی کالای تجاری به دورترین شهرهای آفریقا فکر کنند و با طرف های تجاری خود حتی در جزیره های کوچک در قلب اقیانوس آرام قرارداد ببندند.

 

امنیت بالا و حفاظت تمام عیار هنگام صادرات هوایی 

 

یکی از مسائلی که سبب شده تا صادرات از طریق حمل هوایی و سیستم کارگو مورد توجه تجار باشد، امنیت بالا و حفاظت کامل از کالاهاست. در ارسال هوایی کارگو حفاظت از کالاها از زمان تحویل گرفتن کالا آغاز می شود. در ادامه روند صادرات نیز بسته بندی امن و حفاظت فیزیکی از کالا در فرودگاه و هنگام بارگیری تا تحویل در مقصد، همه در جهت حفاظت از کالاهاست که تمامی ارکان سیستم هوایی بر اهمیت این امر واقفند. محیط فرودگاه ها باید جزو امن ترین مکان های یک شهر باشند؛ چرا که فرودگاه قلب اقتصادی و حتی سیاسی یک منطقه است. بر همین اساس نیز دولت ها می کوشند این امنیت را در بالاترین سطح در فرودگاه های کشور حفظ کنند تا خللی در کار صادرات و واردات رخ ندهد. براین اساس نیز از پیشرفته ترین امکانات حفاظتی در فرودگاه ها استفاده می شود تا امکان هرگونه اقدامات ضد امنیتی به صفر برسد.

 

عدم محدودیت در حجم و میزان کالا

 

اگر در کسوت تاجر راه‌های گوناگون ارسال بار را تجربه کرده باشید با محدودیت های حجمی و وزنی کالا ها آشنایید. باید گفت صادرات هوایی هیچ کدام از این محدودیت ها را ندارد. به لطف وجود هواپیماهای گوناگون در اندازه های متفاوت امکان ارسال هرگونه باری از طریق حمل هوایی ممکن است. به گونه ای که برای هرنوع کالا هواپیمایی متناسب، از باریک پیکر گرفته تا غول پیکر، اختصاص می یابد. تجار به راحتی می توانند کالاهای  از چهل و پنج کیلو تا هزاران کیلویی را بدون محدودیت حجم، از طریق سیستم کارگو، به هر نقطه از جهان صادر کنند.

 

آشنایی با مجوزهای لازم جهت صادرات هوایی از فرودگاه امام خمینی

 

حال که تصمیم گرفته اید بارتان را به صورت هوایی صادر کنید، آیا  از شرایط ارسال بار با خبرید؟ باید دانست مجوز صدور کالا زمانی صادر می‌گردد که بتوانید با ارائه اسناد و مدارکی، مالکیت کالا یا قانونی بودن فعالیت فریت بار صادراتی خود را ثابت کنید. شما به عنوان صاحب کالا یا نماینده قانونی وی باید مدارکی را به گمرک ارائه نمایید  تا بتوانید سایر تشریفات گمرکی و مراحل صادرات هوایی بار خود را انجام دهید. 

مدارک و اطلاعاتی که ممکن است طی فرایند صادرات کالا نیاز داشته باشید، شامل موارد زیر می‌شود:

 

اصل و کپی کارت بازرگانی

فاکتور فروش (Invoice)

لیست بسته‌بندی (Packing List)

قبض انبارداری که نشان می‌دهد کالا در محوطه گمرک تحویل داده شده

معرفی‌نامه رسمی از صاحب کالا

گواهی استاندارد برای برخی از کالاها که داشتن این گواهی برای آن‌ها الزامی است

مجوز صدور کالا برای کالاهای مشروط

گواهی بهداشت برای محصولات غذایی و لوازم‌آرایشی و بهداشتی

اصل و کپی وکالت‌نامه از طرف صادرکننده

 

اگر تاجری هستید و کارت بازرگانی شما آماده نیست یا فروشنده‌ای هستید که کارت بازرگانی ندارید، مجموعه فریت بار و کارگو سفیران، با تجربه امور گمرکی می‌تواند در زمینه ارسال بار تان از کارت بازرگانی همکاران جهت ارسال هوایی بار شما استفاده کند و پروسه تشریفات گمرکی‌تان را به بهترین شکل به انجام رساند.

 

 

 

بسته بندی اصولی، بخشی مهم در ارسال هوایی کارگو

 

در صادرات هوایی، بسته‌بندی تخصصی و آماده‌سازی از مهم‌ترین مراحل ارسال بار به شمار می‌آید. اهمیت موضوع ازآن‌ رو است که می‌تواند از آسیب، فاسد شدن و یا از بین رفتن بار جلوگیری کند تا از خسارت‌های به وجود آمده زمان حمل بار جلوگیری شود. شرکت فریت بار و کارگو سفیران به‌عنوان شرکتی باتجربه در فریت انواع بارها بسته‌بندی کالاها را یک حرفه می‌داند و می‌کوشد آن را به بهترین شکل ممکن به انجام رساند. کارکنان بخش بسته‌بندی سفیران بسیاری از مسائل را در هنگام بسته‌بندی در نظر می‌گیرند. مثلاً باید دانست که در حمل هوایی بسته‌بندی نادرست گاهی منجر به آسیب به هواپیما نیز خواهد شد. با این تفاسیر بسته‌بندی بارها باید استاندارد، ایمن، مرتب و مستحکم باشد؛ به نحوی که احتمال هر خطر و صدمه‌ای به حداقل ممکن برسد. باید دانست که برای فرستنده یا صاحب بار در صادرات هوایی، در کنار سرعت حمل، حفظ سلامتی و کیفیت بار هم بسیار مهم است. برای اینکه بار در سلامت کامل و بدون کمترین احتمال آسیبی به مقصد برسد، فرستنده باید دو کار انجام دهد: یک شرکت فورواردر حرفه‌ای برای حمل بار انتخاب کند و در مرحله دوم بار را به بهترین نحو بسته‌بندی و آماده پرواز کند.

 

بیشتر بدانید: راهنمای کامل و جامع نحوه بسته بندی اصولی انواع محمولات هوایی

 

دلیل انتخاب شرکت فورواردر حرفه‌ای از آن روست که این شرکت‌ها با بهترین و معتبرترین شرکت‌های هواپیمایی همکاری می‌کنند و بسته به نوع بار، محموله را با هواپیماها و مسیرهای پروازی متناسب ارسال می‌کنند.

شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران سال‌هاست که در زمینه بسته‌بندی تخصصی و فریت بار صادراتی به اقصی نقاط دنیا فعالیت می‌کند؛ تلاش سفیران همواره بر این بوده است که محموله‌های باری با حداکثر ایمنی و سرعت و مناسب‌ترین هزینه حمل ارسال شوند. دفتر شرکت سفیران در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی، دفتر شماره سیزده قرار دارد. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر لطفاً با شماره 88830215 تماس بگیرید.

 

مراحل تشریفات گمرکی صادرات هوایی در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی 

 

تشریفات گمرکی عملیاتی است که برای ورود و خروج کالا در کشورهای مبدأ و مقصد انجام می‌گیرد. این تشریفات شامل مراحل مختلفی است و در نهایت برای تائید اصالت کالا و تطابق اسناد و مدارک است. تشریفات گمرکی در تمام مرزهای کشورها انجام می‌گیرد و هر کالایی برای خروج و یا ورود ازهر کشور نیاز به طی این تشریفات دارد. اگر در پی فرستادن محموله‌ای به خارج از کشور هستید، باید با تشریفات گمرکی ایران و کشور مقصد آشنا باشید. در صادرات بار به صورت هوایی، فرستنده یا نماینده او میبایست تشریفات گمرکی را طی کنند. در مقصد نیز گیرنده کالا باید به انبار فرودگاه مراجعه کند و با طی تشریفات گمرکی در مقصد، محموله خود را ترخیص کند و تحویل بگیرد. 

توجه داشته باشید که مسئولیت قانونی کالای ارسالی با فرستنده است و اگر گیرنده برای ترخیص به گمرک مقصد مراجعه نکند، مسئولیت متوجه فرستنده خواهد بود و اوست که باید هزینه بازگشت یا معدوم‌سازی محموله را بپردازد. شما می‌توانید به شرکت سفیران وکالت بدهید تا از طرف شما پروسه گمرکی صادرات بار هوایی را در مبدا انجام بدهد. بی‌شک انجام بسیاری از امور اداری در گمرک ایران که با رفت‌وآمدهای بسیار همراه است برای خیلی‌ها دشوار خواهد بود. در زمینه طی تشریفات گمرکی شما باید با داشتن اطلاعات کافی همه مدارک لازم را موبه‌مو تهیه کنید تا در روند ترخیص کالا هیچ خللی به وجود نیاید. در واقع مأموران گمرک هیچ‌گونه کاستی در مدارک را نمی‌پذیرند و این یعنی به تعویق افتادن ارسال بار شما. البته متقاضیان صادرات بار هوایی لازم است از تمام نکات امنیتی و حراستی گمرک‌های کشور مطلع باشند تا با رعایت نکات قانونی محموله و مدارک لازم را تهیه کنند. شما می‌توانید برای گرفتن مشاوره با شماره 88830215 تماس بگیرید.

جهت انجام تشریفات گمرکی کالاهای تجاری در صادرات هوایی کالا ، لازم است در نخستین گام محموله مورد نظر را پس از بسته بندی مناسب  از مبدا اولیه یعنی کارخانه یا شرکت تولید کننده به پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی ارسال کنید.   مراحل انجام تشریفات گمرکی جهت صادرات هوایی و قطعی انواع کالای ایرانی در ترمینال بار  فرددگاه امام خمینی به شرح ذیل میباشد :

 

دستور ورود : دستور ورود به این معنی است که در آغازین مرحله پروسه صادرات بایستی تاییده ای از ریس اداره صادرات دریافت شود. تجار پس از صدور مجوز  که با توجه به کارت بازرگانی آنها صادر می شود می توانند اجازه آغاز صادرات را از رییس اداره صادرات دریافت کنند.

تخلیه و توزین : پس از صدور اجازه ورود بار به گمرک تجاری فرودگاه امام خمینی، کالا همراه با خودروی حمل کننده آن وزن خواهد شد و مجوز تخلیه بار در گمرک صادر می شود. پس از وزن کشی مجدد قبض توزین از واحد باسکول صادر خواهد شد. با تکمیل اسناد و مدارک ، کالا  آماده بازرسی و طی کردن مراحل گمرکی است. 

پرداخت برگه مالی :  با مشخص شدن وزن بار، هزینه مربوط نیز مشخص می شود و در مرحله بعد بایستی با مراجعه به بخش مالی، هزینه به طور کامل پرداخت شود تا صادرات کالا با تایید امور مالی در مرحله بعدی قرار گیرد.

پیش نویس گمرک : در این مرحله باید پیش نویس گمرک توسط فرستنده آماده شود. این پیش نویس اطلاعاتی مانند مشخصات کالا ، وزن خالص و ناخالص، تعرفه کالا ، اطلاعات بازرگانی فرستنده و مقصد مورد نظر را شامل می شود. تهیه پکینگ لیست و اینویس نیز مربوط به این مرحله است.

بارگزاری در سیستم گمرک : تمامی اطلاعات مربوط به پیش نویس گمرک بایستی در سیستم گمرک ثبت شود و پیش از ثبت اطلاعات نمی توانید مراحل بعدی را طی کنید.

کارشناسی و ارزیابی بار : اطلاعات پس از ثبت به کارشناس مربوط در پروسه صادرات ارجاع داده می شود. کارشناس پس از بررسی اطلاعات و تایید صحت آنها مقدمات خروج را فراهم می کند. کامنت کارشناس برای متصدیان درب خروج به منزله  مجوز شما برای ورود به مرحله بعدی است.

درب خروج :  پس از حضور شما به همراه بار در محل درب خروج، بار شما با اطلاعات الحاقی مطابقت داده می‌شود. در صورت تایید، متصدی درب خروج با مهر کردن برگه های شما و ثبت در سامانه اجازه خروج کالا از محوطه را صادر خواهد کرد.

صدور بارنامه و الصاق تگ بار : پس از طی این مراحل حالا بارنامه ها وتگ های شما صادر می شود و شما در مراحل پایانی روند اداری ارسال کالای خود هستید.

تایید پرداخت :  لازم است جواز گمرکی به تایید اداره مالی برسد. به این ترتیب اداره مالی با مهر کردن جواز گمرکی به نشانه تسویه حساب  شما را به بخش پذیرش راهنمایی خواهد کرد.

پذیرش ثبت اطلاعات بارنامه : حراست، اطلاعات بارنامه مانند شماره بارنامه، مقصد، تعداد بار و وزن را در سامانه مربوط ثبت و بارنامه و جواز گمرک را مهر می کند. پس از این مراحل بار در مرحله پایانی یعنی ایکس ری شدن قرار می گیرد و پس از تایید نهایی در این مرحله بار به انبار فرودگاه تحویل داده می شود و این پایان روند تشریفات گمرکی است. 

 

 

هزینه صادرات هوایی و ارسال کارگو به خارج از کشور به چه عواملی بستگی دارد؟

 

  • هزینه های بسته‌بندی مناسب در صادرات هوایی

بسته بندی مناسب یکی از مراحلی است که امنیت کالا را تا حد زیادی تضمین خواهد کرد. ناگفته پیداست که برای به حداقل رساندن خسارات حمل در پروسه حمل هوایی، ایده ال ترین راه، بسته بندی مناسب کالای تجاری است. به گونه ای که باید اطمینان داشته باشید که حداقل شرایط امن با یک بسته بندی استاندارد فراهم شده است. اینگونه است که تاجر می تواند با خیال آسوده بارش را روانه مقصد نماید. البته همیشه حوادثی هست که ممکن است با وجود مناسب ترین بسته بندی ها به کالا آسیب وارد آورد. پس  نباید انتظار داشت که با بسته بندی، احتمال وارد شدن خسارت به صفر برسد. حال اینکه وظیفه ما به عنوان فرستنده بار، تامین حداکثری امنیت کالاست. شما می‌توانید درصد خطر را با بسته بندی استاندارد بسیار کم کنید.

 

تاثیر وزن بار در هزینه حمل هوایی انواع کارگو تجاری

اگر در دنیای تجارت و صادرات چرخیده باشید  و چند بار با هواپیما بار صادراتی خود را به خریداران بین المللی رسانده باشید، حتما می دانید که هرچقدر وزن بار بیشتر باشد هزینه حمل در هر کیلو گرم کمتر خواهد بود. پس در دنیای تجارت و به هنگام محاسبات مالی توجه داشته باشید،  وزن بار با هزینه، رابطه معکوس دارد. برای مثال اگر بارتان 50 کیلو گرم وزن داشته باشد بایستی سه دلار بپردازید، در حالی که اگر وزن  همان بارتان  2 تن باشد این رقم به شصت سنت کاهش پیدا خواهد کرد. وزن و تدابیر لازم در این زمینه موضوع مهمی است که تاجران در ارسال کالا ها باید در نظر داشته باشند. البته وزن حجمی را نیز بایستی لحاظ کرد. بسته بندی باید طوری صورت گیرد که کالا وزن حجمی مناسبی داشته باشد و هزینه کمتری به کالا تعلق بگیرد. 

 

تاثیر حجم بار در هزینه های ارسال کارگو

حجم بار نیز در حمل هوایی بسیار اهمیت دارد. باید دانست که ایرلاین ها برای هر مترمکعب، 167 کیلوگرم بار در نظر می گیرند و جایدهی بار بر همین مبنا صورت می گیرد. در این فضا شما می توانید بار‌های سنگینی مثل فرش و کتاب را جای دهید یا کالاهایی سبک اما پر حجم مانند گیاهان دارویی و زعفران. به هرروی نوع بسته‌بندی شما در این مرحله اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. البته برخی کالا‌ها را نمی‌توان فشرده سازی کرد و از حجم آنها کاست، ولی کالاهایی مانند گیاهان دارویی را می توان در پک هایی قرار داد که از حجم اضافی کاسته شود. پس تا می‌توانید حجم بارتان را کم کنید. البته مراقب کیفیت کالایتان باشید تا در پروسه فشرده سازی آسیبی متوجه آن نشود.

 

تاثیر نوع بار در پروسه صادرات هوایی

نوع بار در مقصد و مبدا بسیار مهم است؛ چون این نوع بار شماست که میزان تعرفه‌ها و حقوق گمرکی را مشخص می کند. بدیهی است که نوع برخورد مالی گمرک‌ها با کالاهای باارزش و کالاهای عادی متفاوت است و نرخ تعرفه‌های هرکدام فرق می‌کند. این موضوع در مبدا و مقصد لحاظ خواهد شد و تجار بایستی  نسبت به این موضوع اطلاعات کافی داشته باشند و با علم به نوع کالا، پروسه گمرکی را آغاز کنند.

 

تاثیر تعرفه های گمرکی صادراتی ، بر هزینه های صادرات هوایی

تعرفه‌های گمرکی را نوع بار تعیین خواهد کرد. اگر از تعرفه‌های گمرکی مربوط به کالای صادراتی تان مطلع باشید به خوبی می‌توانید هزینه ها را مدیریت کنید. گمرک‌ها برای بارهای گوناگون هزینه‌های گوناگونی لحاظ می کنند که بسته به نوع بار بستگی دارد و طبق فرمول مشخصی محاسبه خواهد شد.

 

تاثیر مسیر پرواز بر هزینه های ارسال کارگو به خارج از ایران

یکی از پر اهمیت ترین مراحل صادرات هوایی کالا، مسیر پروازی است. اگر قصد ارسال کالا به نقاط دور دست جهان را دارید حتما خود را برای پرداخت هزینه های بیشتر آماده کنید؛ زیرا  هزینه  ارسال  کالا مثلا به کشور آمریکا یا کانادا با فرستادن بار تجاری به کشورهای نزدیک و همسایه بسیار متفاوت است و شما باید مبالغ بیشتری را بپردازید. این موضوع به نوع هواپیما و شرکت هواپیمایی نیز بستگی دارد.

 

تاثیر انتخاب شرکت هواپیمایی  بر هزینه های حمل کارگو

تجار بر این موضوع واقفند که صادرات هوایی بوسیله شرکت های هواپیمایی انجام می شود. طبیعی است که نوع ایرلاین در هزینه ها موثر است. در فرستادن بار با  ایرلاین های ایرانی، محاسبه مبالغ بر اساس ریال خواهد بود، اما شرکت های خارجی هزینه ها را به دلار دریافت خواهند کرد. ازسوی دیگر طول سفر و تعداد توقف‌ها در مسیر پرواز نیز در هزینه ارسال تاثیر دارد. مثلا پروازها به مقصد دبی ، فرانکفورت  یا لندن مستقیم است  و توقفی در مسیر نخواهد بود . درنتیجه هزینه های کمتری نیز به فرستنده تحمیل می کند. حال اگر بار تجاری را به مقصدی می فرستید که پرواز مستقیمی در آن مسیر وجود ندارد، ناگزیرید هزینه‌های بیشتری برای رساندن بار به مقصد با لحاظ کردن توقف ها در مسیر و طول پرواز بپردازید. 

 

تاثیر تعرفه های گمرکی کشور مقصد بر هزینه های صادرات هوایی

صادر کننده باید اطلاعات کاملی از تعرفه های گمرکی در مقصد داشته باشد تا  دچار هیچ مشکلی نشود. همچنین دانستن شرایط و قوانین گمرکی کشور مقصد بسیار مهم است. تجار باید  از شرایط سیاسی، تعرفه‌های گمرکی وملاحظات بهداشتی و مسائلی مانند  حقوق  حیوانات  و محیط زیستی اطلاع کامل داشته باشند؛ چرا که نا آگاهی از شرایط گمرک مقصد، گاهی به توقف بارهای تجاری می انجامد که خسارات جبران ناپذیری برای تجار در پی خواهد داشت.

 

هزینه های ناخواسته در حساب و  کتاب هزینه های صادرات هوایی

برخی هزینه‌ها در پروسه ارسال هوایی بار تجاری به عنوان هزینه‌های ناخواسته شناخته می‌شوند. برای مثال اگر کارشناس یا ارزیاب گمرک  نوع بار را تشخیص ندهد، به تشخیص کارشناس گمرک بار  باید مجددا  کارشناسی شود. این کارشناسی و افزون بر آن هزینه انبار داری تا رسیدن زمان بازرسی مجدد باید توسط فرستنده بار پرداخت شود. گاهی نیز بار بایستی به آزمایشگاه فرستاده شود یا در صورت تشخیص کارشناسان معدوم گردد. همه اینها هزینه‌هایی را متوجه فرستنده خواهد کرد که جزو هزینه‌های ناخواسته قلمداد می‌شود. 

 

بیشتر بدانید:  نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بار

 

 

صادرات هوایی و ارسال انواع مختلف کارگو با سفیران؛ تجربه  تجارت با خیال راحت

 

اهمیت صادرات کالا بر کسی پوشیده نیست و قطعا می‌دانید یکی از مهمترین فعالیت‌ها جهت توسعه اقتصادی کشور و بهبود کسب و کارهای تجاری است. در این میان ارسال انواع کارگو به صورت هوایی یکی از بهترین، امن‌ترین و سریع‌ترین روش‌ها جهت ارسال بار به خارج از کشور به شمار می رود. صادرات هوایی بار با امتیازات ویژه‌ای که با خود به همراه دارد، مورد توجه بسیاری از تجار و صادر کنندگان قرار گرفته است؛ برخی عوامل همچون تغییرات نرخ ارز، عدم توجه به قوانین صادرات کالا و  قوانین کشور مقصد و.. می‌توانند فرایند ارسال بار را با مشکلاتی مواجه کنند. شرکت خدمات فریت بار و کارگو سفیران دارای مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشوری است. سفیران اجازه صدور انواع بارنامه هوایی شرکت‌های معتبر هواپیمایی فعال در ایران را داراست. ما می‌توانیم به شما کمک کنیم مناسب‌ترین هزینه حمل کارگو را با معتبرترین ایرلاین های بین‌المللی داشته باشید. 

شرکت فریت بار و کارگو سفیران، خدمات دیگری نیز ارائه می دهد؛ آرامش خاطر شما در صادرات بار هوایی هدف ماست.

 

مشاوره رایگان برای حمل بار شما و بازدید آن در مبدأ؛

بسته‌بندی انواع بار جهت ارسال هوایی کارگو در محل کار یا منزل فرستنده؛

ارائه انواع خدمات انبارداری در مبدأ؛

انجام تشریفات گمرکی در راستای خروج بار از گمرکات کشور و حمل هوایی به مقصد؛

صدور بارنامه با مناسب‌ترین نرخ کارگو با معتبرترین ایرلاین های فعال در ایران؛

دریافت رزرو کتبی بار از ایرلاین و ارائه آن به فرستنده بار؛

ارائه خدمات آنلاین جستجوی بار جهت دریافت اطلاعات مراحل حمل توسط شرکت هواپیمایی.

 

اطلاعات بیشتر

انواع بار صادراتی از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

صفر تا صد صادرات هوایی زعفران از فرودگاه امام خمینی

اکنون دنیا زعفران (  Saffron ) ایران را به‌خوبی می‌شناسد. خیلی‌ها در گوشه و کنار جهان مشتاقانه منتظرند تا عطر این طلای سرخ گون را استشمام کنند و "صادرات هوایی زعفران" بی‌شک انتظارها را کوتاه‌تر می‌کند. البته باید گفت موضوع حمل بار از مسائل مهم در هر تجارتی به‌ویژه
اکنون دنیا زعفران (  Saffron ) ایران را به‌خوبی می‌شناسد. خیلی‌ها در گوشه و کنار جهان مشتاقانه منتظرند تا عطر این طلای سرخ گون را استشمام کنند و "صادرات هوایی زعفران" بی‌شک انتظارها را کوتاه‌تر می‌کند. البته باید گفت موضوع حمل بار از مسائل مهم در هر تجارتی به‌ویژه
بیشتر بدانید

ارائه خدمات صادرات هوایی خشکبار از ترمینال کارگو فرودگاه امام

میوه خشک و آجیل ایرانی، این دو کلماتی هستند که قدیمی‌ترین راه حفظ و نگاه داشت میوه‌های تازه را یادآوری می‌کند. در این روش، گوهرهای طبیعت را برای مدتی طولانی‌تر از فساد مصون نگاه می‌داریم. سال‌هاست که همگان به ارزش غذایی خشکبار در آشپزی و نقش مکمل آن در غذا و خوراک
میوه خشک و آجیل ایرانی، این دو کلماتی هستند که قدیمی‌ترین راه حفظ و نگاه داشت میوه‌های تازه را یادآوری می‌کند. در این روش، گوهرهای طبیعت را برای مدتی طولانی‌تر از فساد مصون نگاه می‌داریم. سال‌هاست که همگان به ارزش غذایی خشکبار در آشپزی و نقش مکمل آن در غذا و خوراک
بیشتر بدانید

ارسال هوایی مرسولات نهادهای فرهنگی و هیئت های مذهبی

فعالیت های فرهنگی و دینی-مذهبی، یکی از کنش های مهمی است که امروزه به یکی از آداب و رسوم رایج کشور ها تبدیل شده است. مراسم گوناگون مذهبی که در تقویم رسمی کشورما نیز آمده‌، در گوشه و کنار کشور برپا می شود و بسیاری از نیروهای مردمی به طور خود جوش  متولی برگزاری این مراسم  هست
فعالیت های فرهنگی و دینی-مذهبی، یکی از کنش های مهمی است که امروزه به یکی از آداب و رسوم رایج کشور ها تبدیل شده است. مراسم گوناگون مذهبی که در تقویم رسمی کشورما نیز آمده‌، در گوشه و کنار کشور برپا می شود و بسیاری از نیروهای مردمی به طور خود جوش  متولی برگزاری این مراسم  هست
بیشتر بدانید

صادرات هوایی سریع و مطمئن ترافل و دنبلان کوهی از فرودگاه امام

دنبلان كوهي (قارچ دنبلان) يا ترافل ( Truffle )  نوعي قارچ كوهي خودرو است كه در سال‌های اخير با خدمات فريت بار و حمل هوايي از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به كشورهاي ديگر صادر شده است. اين محصول كه شبيه سيب‌زميني است به نامهاي خِئر یا عِغِر هم شناخته مي‌شود. دنبلان كوه
دنبلان كوهي (قارچ دنبلان) يا ترافل ( Truffle )  نوعي قارچ كوهي خودرو است كه در سال‌های اخير با خدمات فريت بار و حمل هوايي از مبدا ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به كشورهاي ديگر صادر شده است. اين محصول كه شبيه سيب‌زميني است به نامهاي خِئر یا عِغِر هم شناخته مي‌شود. دنبلان كوه
بیشتر بدانید

صادرات هوایی لوازم پزشکی و محصولات بهداشتی از فرودگاه امام

جهان امروز، جهان گسترش صنایع و تبادلات تجاری است. هرکسی می‌کوشد تا کسب و کارش را نه تنها در محدوده کشور خودش که به سرتاسر جهان عرضه کند. از محصولات غذایی گرفته تا پوشاک و مواد صنعتی. جابه‌جایی هرکدام البته شرایطی دارد و قوانینی. هر بار که محصولی تازه به شمار صادرات و واردات
جهان امروز، جهان گسترش صنایع و تبادلات تجاری است. هرکسی می‌کوشد تا کسب و کارش را نه تنها در محدوده کشور خودش که به سرتاسر جهان عرضه کند. از محصولات غذایی گرفته تا پوشاک و مواد صنعتی. جابه‌جایی هرکدام البته شرایطی دارد و قوانینی. هر بار که محصولی تازه به شمار صادرات و واردات
بیشتر بدانید

بسته بندی و ارائه خدمات حمل هوایی انواع کالای خطرناک از فرودگاه امام

همیشه در همه کارها استثنائاتی هست؛ یعنی مواردی که کمتر درباره آن می‌شنویم و پرسش‌های فراوانی درباره‌اش به ذهن خطور می‌کند. در واژه‌نامه حمل هوایی بار به چنین موردی بر می‌خوریم: ارسال کالاهای خطرناک (  Dangerous Goods  ). موضوعی که شاید کمتر نامش را شنیده‌اید اما ف
همیشه در همه کارها استثنائاتی هست؛ یعنی مواردی که کمتر درباره آن می‌شنویم و پرسش‌های فراوانی درباره‌اش به ذهن خطور می‌کند. در واژه‌نامه حمل هوایی بار به چنین موردی بر می‌خوریم: ارسال کالاهای خطرناک (  Dangerous Goods  ). موضوعی که شاید کمتر نامش را شنیده‌اید اما ف
بیشتر بدانید

صادرات هوایی محصولات لبنی و فراورده های دامی از فرودگاه امام خمینی

گوسفندان در مراتع و گاوها در چراگاه‌ها. همه در حال انجام وظیفه‌اند و ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم در کار تا ماحصلش امروز و فرداها به مهم‌ترین ماده غذایی مردمان جهان تبدیل شود. از مراتع سرسبز تا کارخانه‌ها و از کارخانه‌ها تا خانه‌های شما و از کارخانه‌ها تا بند
گوسفندان در مراتع و گاوها در چراگاه‌ها. همه در حال انجام وظیفه‌اند و ابر و باد و مه و خورشید و فلک هم در کار تا ماحصلش امروز و فرداها به مهم‌ترین ماده غذایی مردمان جهان تبدیل شود. از مراتع سرسبز تا کارخانه‌ها و از کارخانه‌ها تا خانه‌های شما و از کارخانه‌ها تا بند
بیشتر بدانید

ارسال هوایی تجهیزات صنعتی از ترمینال کارگو فرودگاه امام

حتماً کاروان ماشین‌های حمل دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی را در جاده‌ها دیده اید. چندین کامیون که هرکدام بخشی از یک سازه را حمل می‌کنند و دو یا چند خودرو در اطراف آن کامیون‌ها با پرچم‌های رنگی در حرکت‌اند تا این کاروان سلامت و بدون حادثه به مقصد برسد. این شکل انتقال
حتماً کاروان ماشین‌های حمل دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی را در جاده‌ها دیده اید. چندین کامیون که هرکدام بخشی از یک سازه را حمل می‌کنند و دو یا چند خودرو در اطراف آن کامیون‌ها با پرچم‌های رنگی در حرکت‌اند تا این کاروان سلامت و بدون حادثه به مقصد برسد. این شکل انتقال
بیشتر بدانید

ارسال هوایی خودرو و موتور سیکلت به خارج از ایران

حتماً ماشین‌های پرنده را در تخیلی‌ترین فیلم‌ها دیده اید. نقاشی‌های خیلی از بچه‌ها نیز پر است از این صحنه‌ها؛ اما امروزه با حمل هوایی، این تخیلات به واقعیت نزدیک‌تر شده است. همیشه تصور قرار گرفتن یک وسیله حمل و نقل در وسیله حمل و نقلی دیگر جالب‌توجه است. مثل وق
حتماً ماشین‌های پرنده را در تخیلی‌ترین فیلم‌ها دیده اید. نقاشی‌های خیلی از بچه‌ها نیز پر است از این صحنه‌ها؛ اما امروزه با حمل هوایی، این تخیلات به واقعیت نزدیک‌تر شده است. همیشه تصور قرار گرفتن یک وسیله حمل و نقل در وسیله حمل و نقلی دیگر جالب‌توجه است. مثل وق
بیشتر بدانید

صادرات هوایی مواد غذایی ایرانی، از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

بی شک عاشقان طعم محصولات و غذاهای ایرانی در جهان فراوان‌اند. شاید هم مهاجران ایرانی خارج از کشوری هستند که گاهی با این طعم‌ها به یاد وطن، ساعات شیرینی را می‌گذرانند. به هر روی ، موضوع رسیدن این مواد غذایی به‌جایی فراتر از مرزهاست. جایی که کسانی انتظارش را می‌کشند. حس
بی شک عاشقان طعم محصولات و غذاهای ایرانی در جهان فراوان‌اند. شاید هم مهاجران ایرانی خارج از کشوری هستند که گاهی با این طعم‌ها به یاد وطن، ساعات شیرینی را می‌گذرانند. به هر روی ، موضوع رسیدن این مواد غذایی به‌جایی فراتر از مرزهاست. جایی که کسانی انتظارش را می‌کشند. حس
بیشتر بدانید

صادرات فرش و صنایع دستی از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی

هزار رنگ و نقش و نگار از سرزمینی کهن به قدمت تاریخ بر تن تاروپود قالی‌ها و سفال ها سال‌های سال است جهانی را مبهوت خودش ساخته و ما باافتخار هنوز می‌گوییم هنر نزد ایرانیان است و بس. آثار هنری ایرانی با الهام گیری از جامعه نقش خود را در انتقال رسالتش، به عنوان بخشی از هویت فر
هزار رنگ و نقش و نگار از سرزمینی کهن به قدمت تاریخ بر تن تاروپود قالی‌ها و سفال ها سال‌های سال است جهانی را مبهوت خودش ساخته و ما باافتخار هنوز می‌گوییم هنر نزد ایرانیان است و بس. آثار هنری ایرانی با الهام گیری از جامعه نقش خود را در انتقال رسالتش، به عنوان بخشی از هویت فر
بیشتر بدانید

بسته بندی و ارائه خدمات حمل هوایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی

هنرمندان نیز می‌توانند تاجر شوند. خوب امروزه تجارت از هنر نیز سر در آورده و تجارت آثار هنری رونق فراوان دارد. یکی از شیوه‌های کسب درآمد از آثار هنری و تابلوهای نقاشی، برگزاری نمایشگاه است. نمایشگاه داران بسیاری هرساله آثار هنری و تابلوهای نقاشی هنرمندان ایرانی را برای فر
هنرمندان نیز می‌توانند تاجر شوند. خوب امروزه تجارت از هنر نیز سر در آورده و تجارت آثار هنری رونق فراوان دارد. یکی از شیوه‌های کسب درآمد از آثار هنری و تابلوهای نقاشی، برگزاری نمایشگاه است. نمایشگاه داران بسیاری هرساله آثار هنری و تابلوهای نقاشی هنرمندان ایرانی را برای فر
بیشتر بدانید

صادرات هوایی میوه ، سبزیجات ، گل و گیاه از کارگو فرودگاه امام

میوه‌های تابستانی خوش‌رنگ و عطر در جعبه‌های زیبا و شکیل، صیفی‌جات مرغوب در بسته‌بندی‌های فانتزی و سبزیجات سبز خوش‌رنگ، همه ماحصل تلاش کشاورز سخت‌کوشی است که تمام توانش را نهاده تا محصولات کشاورزی خوش بر و رویی را راهی کشورهای دیگر کند تا همچنان کشورمان یکی
میوه‌های تابستانی خوش‌رنگ و عطر در جعبه‌های زیبا و شکیل، صیفی‌جات مرغوب در بسته‌بندی‌های فانتزی و سبزیجات سبز خوش‌رنگ، همه ماحصل تلاش کشاورز سخت‌کوشی است که تمام توانش را نهاده تا محصولات کشاورزی خوش بر و رویی را راهی کشورهای دیگر کند تا همچنان کشورمان یکی
بیشتر بدانید

صادرات هوایی محصولات دریایی از فرودگاه امام خمینی

دریای بیکران ، پر است از موجودات ریز و درشتی که شاید خیلی از آن‌ها را هنوز نشناخته باشیم. هزاران سال است این گستره آبی بی‌انتها، از اعماق وجودش سفره‌های ما را رنگین می‌کند. آن ‌هم با پرورده‌هایی ارزشمند که به غذای اصلی امروز آدمیان تبدیل شده است و چه بسیاری کسب‌
دریای بیکران ، پر است از موجودات ریز و درشتی که شاید خیلی از آن‌ها را هنوز نشناخته باشیم. هزاران سال است این گستره آبی بی‌انتها، از اعماق وجودش سفره‌های ما را رنگین می‌کند. آن ‌هم با پرورده‌هایی ارزشمند که به غذای اصلی امروز آدمیان تبدیل شده است و چه بسیاری کسب‌
بیشتر بدانید

ارسال کتاب از فرودگاه امام خمینی به خارج از کشور

کتاب‌ها، پیامبران فرهنگی یک سرزمین‌اند و سال‌هاست اندیشه‌های گوناگون با کتاب‌ها به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند. تبادلات فرهنگی در قالب داد و ستد کتاب پیشینه‌ای کهن دارد و از همین روست که امروزه زبان و ادبیات فارسی به‌ویژه دیوان حافظ و سعدی و فردوسی و مولانا
کتاب‌ها، پیامبران فرهنگی یک سرزمین‌اند و سال‌هاست اندیشه‌های گوناگون با کتاب‌ها به نقاط مختلف جهان سفر می‌کنند. تبادلات فرهنگی در قالب داد و ستد کتاب پیشینه‌ای کهن دارد و از همین روست که امروزه زبان و ادبیات فارسی به‌ویژه دیوان حافظ و سعدی و فردوسی و مولانا
بیشتر بدانید

ارسال هوایی سریع و مطمئن اقلام نمایشگاهی به خارج از کشور

فرصت نمایش کالاها. این ساز و کاری است که گاه گاه در برخی کشورهای جهان فراهم می آید تا صاحبان صنایع بتوانند تولیداتشان را به جهانیان بشناسانند. این نمایشگاه ها چند سال یک‌بار در کشورهای گوناگون برپا می‌شود که مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان به شمار می آیند و ت
فرصت نمایش کالاها. این ساز و کاری است که گاه گاه در برخی کشورهای جهان فراهم می آید تا صاحبان صنایع بتوانند تولیداتشان را به جهانیان بشناسانند. این نمایشگاه ها چند سال یک‌بار در کشورهای گوناگون برپا می‌شود که مهم‌ترین نمایشگاه‌های برگزار شده در جهان به شمار می آیند و ت
بیشتر بدانید

بسته بندی تخصصی و ارسال هوایی ساز موسیقی به خارج از ایران

اگر در محوطه فرودگاه به گروهی با سازهای گوناگون برخوردید تعجب نکنید؛ قرار نیست کنسرتی در محوطه فرودگاه برگزار شود. این‌ها اعضای یک گروه موسیقی هستند که برای برگزاری کنسرت، به خارج از کشور سفر می‌کنند. با رشد آمار مهاجران ایرانی در خارج از کشور، برپایی کنسرت‌ها و برنامه
اگر در محوطه فرودگاه به گروهی با سازهای گوناگون برخوردید تعجب نکنید؛ قرار نیست کنسرتی در محوطه فرودگاه برگزار شود. این‌ها اعضای یک گروه موسیقی هستند که برای برگزاری کنسرت، به خارج از کشور سفر می‌کنند. با رشد آمار مهاجران ایرانی در خارج از کشور، برپایی کنسرت‌ها و برنامه
بیشتر بدانید

ارسال هوایی تجهیزات حرفه ای ورزشکاران از فرودگاه امام به خارج از کشور

ورزش یکی از مقولات پرطرفدار در میان مردم دنیاست و خبرهای ورزشی همیشه جزو داغ‌ترین اخبار روز. حالا دیگر هر کشوری در رشته‌های گوناگون ورزشی برای خودش تیم‌هایی دست‌وپا کرده که این تیم‌ها به‌صورت باشگاهی و بین‌المللی همیشه در حال رقابت‌اند. افزون بر این، جام‌
ورزش یکی از مقولات پرطرفدار در میان مردم دنیاست و خبرهای ورزشی همیشه جزو داغ‌ترین اخبار روز. حالا دیگر هر کشوری در رشته‌های گوناگون ورزشی برای خودش تیم‌هایی دست‌وپا کرده که این تیم‌ها به‌صورت باشگاهی و بین‌المللی همیشه در حال رقابت‌اند. افزون بر این، جام‌
بیشتر بدانید

صادرات هوایی دارو از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

دارو و درمان از مقولاتی است که همواره برای بشر بسیار جدی بوده است. پای جان عزیزان آدم که در میان باشد به هر دری می‌زند تا شاید ورق برگردد. کارخانه‌های داروسازی نیز می‌کوشند با تولید و عرضه داروهای مؤثر، هم بازارها را قبضه کنند و هم در درمان بیماری‌ها نقش داشته باشند. کا
دارو و درمان از مقولاتی است که همواره برای بشر بسیار جدی بوده است. پای جان عزیزان آدم که در میان باشد به هر دری می‌زند تا شاید ورق برگردد. کارخانه‌های داروسازی نیز می‌کوشند با تولید و عرضه داروهای مؤثر، هم بازارها را قبضه کنند و هم در درمان بیماری‌ها نقش داشته باشند. کا
بیشتر بدانید

صادرات هوایی محصولات کشاورزی از کارگو فرودگاه امام خمینی

دانه‌ها می‌رویند و درختان میوه می‌دهند. باور کردنش شاید کمی سخت است، اما امروزه همه جهان در میوه‌های همه درخت‌ها و محصول تمام زمین‌های کشاورزی سهیم‌اند. این واقعیت را می‌توان از آمار صادرات و واردات کشورها دانست. اکنون محصولات کشورهای گوناگون در فصل‌های م
دانه‌ها می‌رویند و درختان میوه می‌دهند. باور کردنش شاید کمی سخت است، اما امروزه همه جهان در میوه‌های همه درخت‌ها و محصول تمام زمین‌های کشاورزی سهیم‌اند. این واقعیت را می‌توان از آمار صادرات و واردات کشورها دانست. اکنون محصولات کشورهای گوناگون در فصل‌های م
بیشتر بدانید

ارسال هوایی و سریع اعضای زنده بدن انسان و نمونه های آزمایشگاهی

پیشرفت علوم بسیار سریع است. وقتی پای جان آدم‌ها وسط باشد احتمالاً این پیشرفت‌ها سرعتی دو چندان خواهند داشت. مثلاً در زمینه کشف واکسن‌های گوناگون بیماری‌های نوظهور می‌بینیم که تکاپویی علمی و پزشکی جهان را در برمی‌گیرد تا جان انسان‌ها را نجات دهد. در این میان بر
پیشرفت علوم بسیار سریع است. وقتی پای جان آدم‌ها وسط باشد احتمالاً این پیشرفت‌ها سرعتی دو چندان خواهند داشت. مثلاً در زمینه کشف واکسن‌های گوناگون بیماری‌های نوظهور می‌بینیم که تکاپویی علمی و پزشکی جهان را در برمی‌گیرد تا جان انسان‌ها را نجات دهد. در این میان بر
بیشتر بدانید

ارسال هوایی نمونه کالا از ترمینال بار فرودگاه امام به خارج از کشور

کسب و کار و تجارت مسیری پر پیچ و خم است. وقتی پای صادرات و بده بستان با کشورهای دیگر جهان به میان بیاید این پیچ و خم ها احتمالاً پر تعداد تر می شوند. چه بسیار کارخانه هایی که تمام ماشین های مربوط به تولید و بسته بندی کارخانه را از کشورهای خارجی خریداری کرده اند و گاهی تکنولوژی این
کسب و کار و تجارت مسیری پر پیچ و خم است. وقتی پای صادرات و بده بستان با کشورهای دیگر جهان به میان بیاید این پیچ و خم ها احتمالاً پر تعداد تر می شوند. چه بسیار کارخانه هایی که تمام ماشین های مربوط به تولید و بسته بندی کارخانه را از کشورهای خارجی خریداری کرده اند و گاهی تکنولوژی این
بیشتر بدانید

ارسال هوایی کالای با ارزش و گرانبها از فرودگاه امام به خارج از ایران

شمش طلا ، مسکوکات، اسکناس و سنگ های قیمتی و جواهرات  در دسته کالای با ارزش و اقلام گرانبها هستند. گستردگی منابع و معادن فلزات گرانبها در کشور ایران سبب شده تا ایران جزو یکی از صادرکنندگان مهم این کالا ها قلمداد شود. پس کشورمان را باید در زمره یکی از تامین کنندگان مهم این نوع ا
شمش طلا ، مسکوکات، اسکناس و سنگ های قیمتی و جواهرات  در دسته کالای با ارزش و اقلام گرانبها هستند. گستردگی منابع و معادن فلزات گرانبها در کشور ایران سبب شده تا ایران جزو یکی از صادرکنندگان مهم این کالا ها قلمداد شود. پس کشورمان را باید در زمره یکی از تامین کنندگان مهم این نوع ا
بیشتر بدانید

شرایط امنیتی و حراستی فریت نمونه کالا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال کارگو تجاری و صادراتی به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار