آنچه باید درباره ارسال هوایی بار دانست.

"ارسال بار هوایی" امروزه انتخاب اول همه ارسال کنندگان کالاهاست. کسانی که می خواهند بار خود را در بهترین شرایط روانه کشور مقصد کنند. شاید بتوان گفت ارسال بار هوایی نقطه عطف پررنگی در تاریخ حمل و نقل به شما می رود. ناگفته پیداست که تا پیش از این بشر برای فرستادن کالاها به نقاط گوناگون  تمام راه های ارسال را آزموده و همواره در پی آن بوده که آسان ترین راه را انتخاب کند. این دغدغه ارسال کنندگان از آن رو بوده و هست که در بیشتر موارد سرمایه زندگی خود را راهی سفر می کنند و انتظار دارند، محموله هایشان خیلی زود و در امنیت کامل به مقصد برسد.

همین دو فاکتور اساسی یعنی سرعت حمل و سلامت کالا سبب شد تا هواپیما به عنوان اختراع بی بدیل بشر به عرصه حمل و نقل وارد شود. تا پیش از این جاده، مسیر آبی و ریلی، در کار حمل کالا ها به نقاط گوناگون سهم به سزایی داشتند و البته هنوز هم دارند. اما این یاران قدیمی حمل و نقل با پیشرفت های جهانی، توقعات ارسال کنندگان را بر آورده نمی کردند . با پدید آمدن امکان ارسال بار هوایی بسیاری از خواسته ها تحق یافت و عرصه حمل و نقل وارد مرحله ای تازه شد. به گونه ای که این جهش، به کسب و کار های بسیاری رونق داد که تا پیش از این حتی تصور فعالیت در گستره جهانی را نداشتند.

بر این اساس قوانین ارسال بار هوایی شکل گرفت و چند و چون ارسال کالا از راه آسمان با هواپیما مشخص شد. ارسال بار هوایی این امکان را فراهم می کند تا همگان از هر قشر بتوانند از مزایای آن استفاده کنند. تاجران و مهاجران و مسافران، در دسته بندی های گونا گون با شرایط و ضوابط مشخصی، چشم به سفیران آسمان دوخته اند تا بارهایشان را به سلامت به مقصد مورد نظرشان برسانند. این همه از آن روست که ارسال بار هوایی امتیازات مهمی نسبت به راه های دیگر دارد.

 

  • نخستین ویژگی این روش، سرعت انتقال بار هاست. روزانه پروازهای بسیاری در سراسر جهان برقرار است که بارهای بسیاری را در اندازه و انواع گوناگون در خود نشانده اند و به این سو و آنسوی عالم می برند. این کالاها در کمترین زمان ممکن به مقصد می رسند که این خود شرایط ایده آلی برای ارسال کنندگان ایجاد کرده است. حال اینکه این امتیاز سبب شده تا ارسال کالاهایی مانند مواد غذایی و کالاهای یخچالی به دورترین نقاط دنیا روز به روز بی هیچ دغدغه ای گسترش یابد. در حالی که از طریق جاده و دریا چنین تصوری هرگز جامه عمل نمی پوشید.
  • از دیگر سو امنیت و سلامت کالا نکته مهم دیگری است که نباید از نظر دور داشت. چرا که در هیچ کدام از روش های حمل  این مهم محقق نمی شود. بی شک هواپیما محلی امن برای حفظ امنیت کالاهاست. چرا که در حمل بار هوایی و پیش از قرار گیری بار در هواپیما بایستی قوانینی را در زمینه بسته بندی کالا لحاظ کرد که این قوانین ضامن سلامت کالا در طول سفرست. این نکته در حمل بار هوایی چنان اهمیت دارد که سلسه قوانینی در زمینه حمل بار در محافل بین المللی تدوین شده که انواع کالاها را مد نظر قرار داده است تا خیال ارسال کنندگان از هر لحاظ آسوده باشد که با نام قوانین یاتا مشهور است.به این ترتیب شما در ارسال بار هوایی می توانید به ارسال انواع کالاها با رعایت ضوابط فکر کنید؛ از حیوان زنده گرفته تا محموله های خطرناک. 
  • اما نکته مهم دیگر که ارسال بار هوایی را در نگاه ارسال کنندگان برتری می بخشد دسترسی به تمام نقاط جهان است. امروزه حتی دور افتاده ترین نقاط جهان با وجود فرودگاه ها در دسترس است و به راحتی می توانید محموله ها را به هر کجا که بخواهید ارسال کنید.
  • هزینه تمام شده برای ارسال بار نیز اهمیت فراوانی دارد.حال اینکه با کمی تحقیق در می یابید که ارسال بار هوایی، نسبت به ارسال بار با دیگر روش ها با توجه به امکانات گفته شده بسیار  مقرون به صرفه تر است و محرک خوبی برای کسانی است هنوز در سپردن کالایشان به شرکت های فورواردر شک دارند. 

 

ارسال هوایی بار ویژگی های دیگری نیز دارد که درجای خود درباره آنها سخن گفته ایم. البته بهتر است در انتخاب شرکت فورواردر دقت کنید. تجربه، تخصص و کارنامه درخشان از ملاک هایی است که باید در انتخاب شرکت های حمل بار در نظر بگیرید.

شرکت فریت بار و کارگو سفیران مستقر در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی ، مدت‌هاست در بخش فریت بار و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور ارسال بار و فریت بار با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرارداد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار را بر عهده خواهد گرفت، به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار هوایی، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه‌ای آغاز می‌شود. با سفیران، تعهد و تخصص را احساس خواهید کرد.

 

اطلاعات بیشتر
==

شرایط امنیتی و حراستی فریت

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ارسال بار به تمامی کشورهای دنیا

ویدئو های دیدنی فریت بار