ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی ؛ شاه راه حمل هوایی ایران

پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی  را به عنوان مکانی می شناسیم که امور مربوط به حجم عمده ای از حمل و نقل کالاهای صادراتی و وراداتی به کشورمان در آن انجام می پذیرد. در قسمت صادرات و امور مربوط به ارسال هوایی بار به خارج از ایران نیز ،  تشریفات گمرکی و بازرسی کالاهای خروجی، صدور مجوز خروج از کشور و بارگیری هواپیما ها  در آنجا صورت می گیرد.

در این پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی  که یک سوله اسثنایی و عظیم مدرن و صنعتی میباشد،  عملیات بسته بندی بار و  باسکول کردن انجام می شود. همچنین کارشناسان گمرک در این قسمت حضور دارد تا بارها را از نظر  ممنوعه بودن بازرسی نماید. بنابر این محموله های تمام افرادی که بار مسافری یا تجاری دارند به قسمت ترمینال بار فرودگاهامام خمینی فرستاده می شود. ترمینال کاگو فرودگاه امام خمینی، برای بسیاری از تجار و حتی مسافران یا مهاجران پرباری  که قصد ارسال بارشان به نقاط گوناگون جهان را داشته‌اند، محیطی آشناست. به گونه ای که هرگونه اقدام برای ارسال بار به صورت کارگو یا فریت بار در این محل سازماندهی خواهد شد. به این ترتیب صادر کنندگان و ارسال کنندگان می توانند کالاهایشان را از این محل به سراسر آسیا، اروپا، کانادا و آمریکا  و ... بفرستند. شرکت های فورواردر خدمات دهنده به متقاضیان ارسال بار نیز با استفاده از فضای در نظر گرفته شده در بخش کارگو فرودگاه امام یا بخش فریت بار فرودگاه امام خمینی به خوبی خدماتشان را به مسافرین، مهاجرین و تجار و صادرکنندگان کالای ایرانی ارائه خواهند داد. باربری فرودگاه امام خمینی از بخش های گوناگونی تشکیل شده که هر در هر بخش خدمات ویژه ای ارائه می شود.

 

در پیچ و خم راهروهای ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

 

 در نخستین لحظه های ورود به بخش باربری فرودگاه امام خمینی،  پس از دریافت مجوز ورود به محوطل ترمینال بار، احتمالا گذارتان به گمرک این پایانه خواهد افتاد. گمرک فرودگاه امام خمینی بخش مهمی در این مجموعه  است که تمامی ورود و خروج کالا از این تحت نظارت مستمر این سازمان انجام خواهد شد. گمرک فرودگاه امام خمینی،  حوزه صادرات هوایی، در ترمینال کارگو فرودگاه امام از دو بخش تشکیل شده است ، گمرک تجاری و دایره فریت بار. پس بر اساس نوع ارسالتان با یکی از این دوبخش سروکار خواهید داشت:

 

گمرگ تجاری فرودگاه امام خمینی

 

قسمت مربوط به امور گمرکی کالاهای صادراتی در طبقه دوم ساختمان پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی قرار گرفته است. در این بخش رد و بدل مدارک صورت می گیرد و و تاییدیه های لازم جهت ارسال کالای صادراتی صورت خواهد گرفت. 

 

دایره فریت بار فرودگاه امام خمینی

 

قسمت بار فرودگاه امام خمینی دقیقا کجاست؟  اگر سالن مسافری که تمام مسافران خارج از کشور به آن سالن می روند را در نظر بگیرید قریبا یک کیلومتر پیش از این سالن، مکانی است که آن را پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی نامیده اند ، هرکسی که قصد مسافرت به خارج از کشور با هر نوع خط هوایی را دارد میتواند اضافه بار خود را به این پایانه منتقل نماید. باید گفت این مکان پارکینگ مجزایی دارد که می توانید ماشین خود را پارک نمایید و وارد سالن فریت بار فرودگاه امام خمینی شوید. همه  کارهای گمرکی در این سالن به سرانجام خواهد رسید.  ولی توصیه همیشگی ما این است که اگر از قوانین قسمت  باربری فرودگاه امام آگاهی کامل ندارید شخصا برای ارسال بارتان اقدام نکنید تا دچار ضرر وزیان مضاعف نشوید. پس بهترین کاری که می‌توانید برای ارسال خرده بار خود به کشورهای دیگر انجام دهید این است که کل فرآیند را به شرکت‌های معتبر فریت بار که در قسمت کارگو فرودگاه امام  مستقر هستند بسپارید. اما چگونه و با کدام معیار یک فورواردر توانا انتخاب کنیم؟ 

 

در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی بارهایتان را به دستانی مطمئن و توانا بسپارید

 

شما به عنوان فرستنده بار، صاحب بار و مسئول تمامی جوانب ارسال بار به حساب خواهید آمد. یعنی  از زمان تحول بار به یکی از شرکت های فریت بار ، برای آماده سازی آن و ارسال هوایی به مقصد ، تا لحظه ترخیص بار در گمرک فرودگاه  مقصد توسط گیرنده بار و حمل آن به مقصد نهایی شما را به عنوان صاحب بار می شناسند.

یکی از وظایف فرستنده بار آگاهی از قوانین و شرایط گمرک کشور بر عهده  فرستنده بار است. علاوه بر اطمینان از توانایی در ارسال، شما میبایست مطمئن باشید که می توانید بار ارسالی در گمرک کشور مقصد را نیز ترخیص کنید. در این حالت است که می توانید با اطمینان تمام مراحل ارسال بار را در گمرک فرودگاه امام خمینی به انجام برسانید و با خیال راحت بار را در مقصد تحویل بگیرید.

 اما آیا ارسال کنندگان بار تمام جوانب ارسال را می دانند و بر پیچ و خم های ارسال واقفند؟ توجه به این نکته مهم است که حتی یک اشتباه کوچک در پروسه ارسال بار ممکن است به بهای برگشت  کالا یا حتی معدوم شدن آن تمام شود. اگر بخواهید تمام مراحل را خودتان انجام دهید و فقط ارسال آن را به یک فورواردر بسپارید، این شرکت ها نیز بارتان را با مسئولیت خودتان ارسال می کنند و قوانین گمرک ها را در بار ارسالی شما لحاظ نخواهند کرد. این مرحله از حیطه مسئولیت های شرکت های فریت بار  یا همان شرکت های فورواردر خارج است و جزو مسئولیت های فرستنده بار به حساب می آید ، اما مسئولیت یک فورواردر توانا ،  همواره در ارائه مشاوره درست و اصولی به صاحب بار و آشنایی او با امور حمل هوایی میباشد.

 

آشنایی با خدمات شرکت های فورواردر ، مستقر در  باربری فرودگاه امام خمینی

 

با سپردن صفر تا صد کار به یکی از  شرکت های مستقر در قسمت باربری فرودگاه امام می توانید خیالتان را کاملا راحت کنید. شرکت های فریت بار یا همان شرکت های فریت فورواردر هستند که رابط بین فرستندگان بار و شرکت های هواپیمایی به شمار می روند. معمولا مدیران این شرکت ها افرادی هستند که سالها در عرصه حمل و نقل هوایی کالا نقش داشته اند و  با سابقه  درخشان در صنعت حمل هوایی مشغولند. 

این افراد با مجوز رسمی هواپیمایی کشوری اجازه ارائه خدمات هوایی به فرستندگان بار و شرکت های هواپیمایی فعال در ایران را دارند. خدمات جانبی شرکتهای فریت فورواردر شامل بازدید و ارائه مشاوره جهت حمل هوایی بار، ارائه خدمات بسته بندی استاندارد طبق دستورالعمل شرکت های هواپیمایی، انجام خدمات تشریفات گمرکی جهت خروج قانونی بار از گمرک و صدور بارنامه هوایی شرکت های هواپیمایی میشود.

 

سفیران کارگو، تلاقی دانش و تجربه در فریت بار فرودگاه امام خمینی

 

شرکت سفیران به عنوان یکی از شرکت های مستقر در پایانه هوشمند فرورگاه امام خمینی بیش از سه دهه است که در زمینه حمل هوایی و نزدیک به چهار نسل است که در صنعت حمل و نقل فعالیت کرده  و در بین شرکتهای فریت بار مستقر در بخش کارگو فرودگاه امام خمینی به خوبی میدرخشد. سفیران به عنوان یکی از شرکت‌های با تجربه و متبحر در امر فریت بار، خدماتی چون پیک آپ و حمل بار از تمام کشور به فرودگاه، بسته‌بندی حرفه‌ای و انجام تشریفات گمرکی در فرودگاه امام خمینی و سایر فرودگاه‌ها را برای مشتریان انجام می‌دهد. همچنین بیمه تکمیلی محموله‌ها را از طریق شرکت‌های بیمه معتبر بر عهده می‌گیرد. سفیران امکان پیگیری آنلاین بار را نیز برای مشتریانش فراهم کرده است. ما در مقصد هم همراه شماییم.

 در مقصد نیز اگرچه نمی‌توانیم حضور فیزیکی داشته باشیم اما شما را رها نکرده‌ایم. شرکت سفیران برای تکمیل رسالت خود، اطلاعات یک هزار فرودگاه دنیا را ریزبه‌ریز به همراه مقررات فرودگاهی کشورها در صفحات مختلف وب‌سایتش قرار داده است. کافی است کمی پیش از سفر و ارسال بار خود، به وب‌سایت سفیران سری بزنید به صفحه شهر مورد نظرتان منتقل شوید و صفحه فرودگاه آن شهر را بازکنید. آنگاه مشخصات فرودگاه به‌طور کامل در مقابل دیدگانتان قرار خواهد گرفت. از اسم فرودگاه و شماره تلفن‌ها و وب‌سایتش گرفته تا انبارهایی که پس از ورود بارتان آنجا نگهداری می‌شود. 

همین‌طور در این صفحات ویدئوهایی را می‌بینید که از قوانین سفر برایتان می‌گویند. افزون بر این شما به نقشه فرودگاه و شرایط آب و هوایی آن در یک هفته آینده و مشخصات گمرک واقع در فرودگاه و همچنین شرکت‌های اجاره دهنده وانت و کامیونت برای جابه‌جایی بارتان دسترسی خواهید داشت. همین‌طور از این صفحه شما می‌توانید به صفحه جدیدی بروید که حاوی اطلاعاتی در زمینه گمرک فرودگاه موردنظر است. مشخصات کامل گمرک، قوانین گمرکی به همراه پادکست‌هایی در مورد قوانین گمرکی کشور مورد نظر از محتویات ارزشمند این صفحه است. 

شما می‌توانید لیست شرکت‌هایی را ببینید که قادرند بار شما را به‌صورت نیابتی از طرف شما و با دریافت هزینه از گمرک کشور مقصد ترخیص کنند. همه این اطلاعات برای آگاهی شما در این صفحات قرار داده شده است تا شما بتوانید با آگاهی، علم و قدرت، مسائل مربوط به تحویل و ترخیص بار خودتان را در فرودگاه مقصد به‌درستی و با آگاهی انجام دهید.

 

پایانه هوشمند فرودگاه امام خمینی شامل چه بخش‌هایی است

 

پس از اینکه شرکت فریت بار مورد نظر خود را انتخاب کردید، این شرکت بعد از بسته بندی استاندارد بار شما باید مراحل ارسال بار را در محوطه ترمینال بار فرودگاه امام طی نماید. بد نیست شما هم به عنوان صاحب بار از قسمت های مختلف ترمینال کارگو فرودگاه امام آگاهی داشته باشید:

 

  • قسمت بازرسی بار در پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی

پس از بسته بندی و بازدیدهای اولیه بار شما در قسمت x-rayکاملا برسسی می شود.

  • قسمت قرنطینه بار در ترمینال کارگوی فرودگاه امام خمینی

قرنطینه بخشی از پایانه باربری فرودگاه امام است که پس از بازرسی کالاها تا رسیدن زمان پرواز آنجا نگه داری می شوند.

 

  • قسمت قرنطینه کالاهای ارزشمند در ترمینال کارگوی فرودگاه امام خمینی

در این بخش کالاهای گران قیمت و با ارزش مانند طلا و سنگ های قیمتی با ملاحظات کامل امنیتی نگه داری خواهند شد.

 

  • یخچال‌های بزرگ جهت قرنطینه کالاهای فاسدشدنی

در پایانه بار فرودگاه امام: یخچال های بزرگ بالای صفر و زیر صفر برای  نگهداری کالاهای فاسد شدنی بخش دیگری از پایانه هوشمند فرودگاه امام را تشکیل می دهد.. کالاهایی از قبیل میوه و سبزیجات، گوشت و ماهی، میگو و خرچنگ، لبنیات و مواد پروتئینی و ... تا رسیدن موعد پرواز در این یخچالهای بزرگ قرنطینه خواهند شد.

 

  • انبار کالاهای خطرناک

در ترمینال کارگوی پایانه بار هوشمند ایران ایر: برای نگهداری کالاهایی مانند رادیو اکتیو، مواد آتشزا و دیگر کالاهای خطرناک هم  مکان های خاصی در این پایانه تدارک دیده شده است.

 

  • انبار HRCM:

وقتی بار در ایکس ری بازدید شود اما اجازه خروج را دریافت نکند، کالا را برای نگهداری تا زمان مشخص شدن تکلیف بار  دراین مکان نگه می دارند.در این بخش بارهای مشکوک با کمک سگ های مواد یاب به دقت بررسی می شوند.

 

 

منتظر دیدارتان در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی هستیم

 

سفیران، یکی از شرکت های فریت بار معتبر و مطرح، مستقر در ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی ، محموله شما را به شکل استاندارد بسته‌بندی کرده و در سلامت کامل، در اسرع وقت و با حداقل هزینه به هر مقصدی در دنیا، حتی دورترین کشورها، ارسال می‌کند. لطفاً برای گرفتن مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و شروع همکاری با شماره  88830215  تماس بگیرید.

 

اطلاعات بیشتر

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار ، در ترمینال بار فرودگاه امام خمینی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب