چند نکته کلیدی در باره حمل هوایی بار به اتیوپی

ما برای شما مسافران اتیوپی ارمغانی داریم. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال‌ها تجربه خود را در زمینه ارسال بار به اتیوپی و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای اتیوپی، در اختیار شما می‌گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور اتیوپی با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس  ما : 88830215
 
کهن‌ترین کشور جهان، اتیوپی (  Ethiopia  ) ،  یکی از مستقل‌ترین کشورها در آفریقاست که خشکی امانش نداده و به هیچ دریایی راه ندارد. یونانیان این کشور مسیحی نشین را اتیوبی و ایرانیان حبشه‌ می نامند. آب‌وهوای متفاوت آن برخلاف کشورهای واقع بر خط استوا، یکی از ویژگی‌های شاخص ایتوپی است. صحرای گرم و خشک دناکل و آنسوتر برف در ارتفاعات از جاذبه های دیدنی اتیوپی است. زبان رسمی این کشور امهاری است. بیشتر نیروی انسانی آن در بخش کشاورزی مشغول به کارند و شاخص‌ترین کالای صادراتی آن قهوه است. کلیساهای سنگی و فشرده لالیبلا، دره اومو با قبایل گوناگون که همچنان باسنت های قدیمی خود زندگی میکنند و ادیس ابابا بزرگ‌ترین شهر آن و پایتخت سیاسی این کشور، از دیگرجاذبه‌های گردشگری اتیوپی هستند. برای مسافرت یا تجارت در این کشور کهن، با ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو همراه شوید.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای اتیوپی ارسال خواهد کرد.
 

هزینه‌های ارسال بار به اتیوپی

 
مسافران و مهاجران اتیوپی، همواره با موضوع مهمی به نام اضافه‌بار دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تجار اتیوپی نیز دغدغه‌های دیگری دارند. آن‌ها می‌خواهند هزینه ارسال بار به اتیوپی و ارسال کارگو به اتیوپی را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به اتیوپی بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل فریت بار به اتیوپی در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار به اتیوپی و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور ارسال بار و فریت بار به اتیوپی با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرارداد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به اتیوپی را بر عهده خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به اتیوپی، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه‌ای آغاز می‌شود:
 

بسته‌بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت ارسال بار و فریت بار به اتیوپی

 
این یک بسته‌بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر به اتیوپی است. این یک اصل مهم در ارسال بار به اتیوپی به شمار می‌رود. تیم بسته‌بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته‌بندی تخصصی، پس از هماهنگی‌های قبلی برای ارسال بار به اتیوپی با تمام ابزار لازم برای یک بسته‌بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری می‌رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته‌بندی جهت فریت بار به اتیوپی ازجمله کارتن‌ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن‌ها را از بهترین متریال و به‌صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده‌اند. پس از بسته‌بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن‌ها به‌صورت تک‌تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به اتیوپی است که در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارهای اتیوپی در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فرودگاه امام خمینی حرکت می‌کند.
 

انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگونی مانند اتیوپی ارسال شوند تازمان ارسال در انبارهای شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای اتیوپی فرستاده می‌شوند. باید گفت هزینه انبارداری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه‌هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به اتیوپی

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادرکننده به اتیوپی جهت فریت بار به اتیوپی باید به بخش کارگو فرودگاه انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به اتیوپی شروع گردد. در این مرحله، کارشناس باتجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به اتیوپی، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بارنامه کشور اتیوپی که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به اتیوپی در فرودگاه مبدأ به‌خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به اتیوپی است.
 

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به اتیوپی

 
با صدور بارنامه در فریت بار به اتیوپی مسافر می‌داند که زمان پرداخت هزینه ارسال بار بر اساس وزن بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد اتیوپی ارسال می‌شود.
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه‌های ارسال بار به اتیوپی و فریت بار به اتیوپی چگونه محاسبه می‌شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه‌ها در فریت بار به اتیوپی بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل‌وپنج کیلوگرم
  • از یک‌صد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یک هزار کیلوگرم
  • از یک هزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به اتیوپی به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب‌سایت ما مراجعه کنید.
هر کدام از بخش‌های گفته‌شده درباره اتیوپی، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل‌ونقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه‌ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود. ناگفته پیداست که هزینه‌های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به اتیوپی آگاه کنند.
 

هزینه ارسال بار به هریک از شهرهای اتیوپی چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه ارسال بار به اتیوپی هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به اتیوپی اعلام می‌کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در فریت بار به اتیوپی

 
مسافران یا مهاجران اتیوپی پس از دریافت اجازه ورود، بی‌شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور اتیوپی فکر می‌کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به اتیوپی) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به‌صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند. اگر به قصد اقامت به کشور اتیوپی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:
 
  • افرادی که برای اولین بار برای زندگی به کشور اتیوپی سفر می‌کنند، می‌توانند تا ارزش مشخص لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایند. اگر مرسوله ارزشی بیش از میزان ذکر شده داشته باشد، مشمول پرداخت عوارض خواهد شد.
  • تمامی مرسولات به‌صورت کامل بازرسی می‌گردند.
 
شما با شنیدن پادکست راهنمای قوانین گمرکی اتیوپی می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک اتیوپی نیز مطلع خواهید شد.
 
پروسه فریت بار به اتیوپی به دو قسمت تقسیم می‌شود. بخش اول فریت بار به اتیوپی شامل بسته‌بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می‌شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادر کنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به اتیوپی باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به‌صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به اتیوپی اقدام کنند.
 
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به اتیوپی داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور اتیوپی، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به‌راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست مشتری برایشان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور اتیوپی می‌فرستد. هنگامی‌که بار شما به اتیوپی وارد می‌شود این بار به‌طورمعمول تا چهل‌وهشت ساعت به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل‌وهشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبارداری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت‌زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
 
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه اتیوپی (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه‌ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل‌ونقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد اتیوپی رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مقصد به اقامتگاه نهایی در اتیوپی منتقل کنید؟ شما دو راه پیش‌رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان در اتیوپی یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره دهنده بپردازید. شرکت‌های حمل‌ونقل در اتیوپی، این وانت‌ها را به‌صورت روزانه یا ساعتی اجاره می دهند که ما در وب‌سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قرار داده ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای اتیوپی می‌توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل‌ونقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

فریت بار تجاری (کارگو) به اتیوپی

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری به اتیوپی فریت می‌شود. امکان ارسال کارگو برای صادر کنندگانی فراهم شده که به تجارت و خریدوفروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی‌توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می‌پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال بار تجاری (کارگو)، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت خدمات بهتر به صادر کنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای اتیوپی ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید. 88830215
 
 
 
اطلاعات بیشتر

به روز ترین نکات درباره حمل بار به اتیوپی

نرخ ارز جهت ارسال بار از اتیوپی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
بیست و سوم خرداد 1403

دلار: 425,167 ریال
دلار: 425,167 ریال
یورو: 457,485 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 423,201 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از اتیوپی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
شانزدهم خرداد 1403

دلار: 422,784 ریال
دلار: 422,784 ریال
یورو: 457,142 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 421,275 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از اتیوپی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
نهم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 420,432 ریال
یورو: 454,294 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,650 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از اتیوپی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
دوم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

ارسال بار از ترمینال کارگو فرودگاه امام خمینی به آدیس آبابا

محمولات هوایی ارسال شده به اتیوپی

ارسال بار از تمامی شهرهای ایران به اتیوپی

شرایط امنیتی و حراستی حمل هوایی بار به اتیوپی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه اتیوپی در جهان پیرامون ما

سئوالات متداول در باره فرستادن بار با هواپیما به اتیوپی

هزینه فریت بار به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.
خیر، هزینه حمل بار هوایی به‌صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.
از آنجایی که فریت بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل بار هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

ویدئو های دیدنی فریت بار