خدمات هوایی ارسال بار به ایالات متحده امریکا

فریت بار به آمریکا، فریت بار مسافری و فریت بار تجاری (کارگو) به تمامی شهرهای آمریکا


شرکت فریت بار و کارگو سفیران، با سال ها تجربه در ارسال بار به کشورهای مهم دنیا، امور مربوط به ارسال بار به آمریکا و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای آمریکا را در کوتاه ترین زمان و با منصفانه ترین قیمت انجام می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور آمریکا با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 88830215
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، برای ارسال بار به آمریکا مناسب ترین قیمت را برای شما در نظر می گیرد. هدف ما به سلامت رسیدن محموله شمادر فریت بار به آمریکا است.

هزینه های ارسال بار به آمریکا


بار و حمل بار (ارسال بار به آمریکا یا فریت بار به آمریکا) یکی از اصلی ترین مراحل سفر است. موضوعی که بسیاری از مسافران و مهاجران به آمریکا را به جست و جو و یافتن راهی مناسب وا می دارد. البته صادر کنندگان و ارسال کارگو به آمریکا داستان دیگری دارند. مهاجران، مسافران و تاجران، پیش از هر چیز می خواهند ازهزینه های ارسال بار به آمریکا و ارسال کارگو به آمریکا باخبر شوند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به آمریکا بپردازیم، لازم است شما را از روند کاری شرکت سفیران آگاه کنیم:

مراحل فریت بار به آمریکا در شرکت فریت بار و کارگو سفیران


 باید گفت در ایران، ارسال بار تجاری به آمریکا دستخوش سیاست متلاطم بین دو کشور است. گاهی آزاد است و گاهی ممنوع. مسائل موجود در عالم سیاست با مسائل حوزه حمل و نقل بسیار متفاوت است. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با کارشناسان شرکت سفیران تماس بگیرید تا شما را از شرایط به روز ارسال بار به آمریکا آگاه کنند. شماره تماس ما: 88830215
شرکت فریت بار و کارگو سفیران تمام تجربه خود را در بخش فریت بار به آمریکا و کارگو به کار می گیرد تا بهترین خدمت رسانی را به شما هم میهنان عزیز داشته باشد. در این راستا، با تمامی شرکت های هواپیمایی فعال در کشور قرار داد همکاری منعقد کرده است تا ارسال بار به بهترین شکل انجام شود. گفتنی است شرکت فریت بار و کارگو سفیران تمام مراحل ارسال بار را برعهده می گیرد، به گونه ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به آمریکا، مرحله بسته بندی و پالت بندی بار مسافری به صورت تخصصی و حرفه ای آغاز خواهد شد:

بسته بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت ارسال بار به آمریکا


در نظر گرفتن مسافت در موضوع ارسال بار بسیار اهمیت دارد. در این مسافت ها لازم است به موضوع بسته بندی کالا ها بیشتر اهمیت داده شود و می دانید که بسته بندی استاندارد ضامن سلامت کالای شماست. شما می توانید این موضوع را در عملکرد تیم بسته بندی سفیران برای فریت بار به آمریکا ببینید. این تیم با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته بندی تخصصی، پس از هماهنگی های قبلی، با تمام ابزار لازم برای یک بسته بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری خواهد رفت. بارهای شما برای فریت بار به آمریکا آماده می شوند و یک به یک در کارتن هایی که آرم سفیران را برخود دارند، قرار خواهند گرفت. گفتنی است این کارتن ها از بهترین متریال و به صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید شده اند. پس از بسته بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن ها به صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا زمان آن است تا کالاها بارگیری و جا بجا شوند که این مرحله نیز باید با دقت زیادی انجام شود مقصد بعدی پس از جا دادن مطمئن بارتان در کامیونت یا ون، فرودگاه امام خمینی است.

انبار داری و نگهداری بارهای مشتریان پیش از ارسال بار به آمریکا


کالاهایی که قرار است از فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگون ارسال گردند می توانند در انبار های شرکت فریت بار و کارگو سفیران جهت فریت بار به آمریکا نگهداری شوند تا بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای آمریکا فرستاده شوند. باید گفت هزینه انبار داری پیش از فریت بار به آمریکا نیز تا زمان مشخصی رایگان خواهد بود و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه هایی محاسبه خواهد شد.

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به آمریکا


برای انجام تشریفات گمرکی، مسافر، مهاجریا صادر کننده باید به بخش کارگو فرودگاه برود. در این مرحله نیز ما می توانیم یاریتان کنیم. کارشناس شرکت سفیران با تجربه کافی در زمینه فریت بار به آمریکا، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به آمریکا، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. صادر شدن بارنامه در پروسه ارسال نشانگر آن است که کار در فرودگاه مبدأ به خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به آمریکاست.

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به آمریکا


حالا دیگر باید هزینه ها را بپردازید، زیرا بارنامه صادر شده و شما لازم است در این مرحله هزینه های ارسال بار به آمریکا را بر اساس وزن بارثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی بپردازید. پس از پایان یافتن امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد آمریکا فرستاده خواهد شد.
خوب به پرسش اصلی می رسیم. هزینه های ارسال بار به آمریکا چگونه محاسبه خواهد شد؟
 در این زمینه بایدگفت هزینه ها ی فریت بار به آمریکا بر اساس چند مدل وزنی محاسبه می شود:

  • تا چهل و پنج کیلو گرم
  • از یکصد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یکهزار کیلو گرم
  • از یکهزار کیلوگرم به بالا

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب سایت ما مراجعه کنید.
بد نیست بدانید، تعرفه حمل هوایی و فریت بار به آمریکا بنا بر نوسانات صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، با تغییراتی، همه ساله از سوی شرکت های هواپیمایی تعیین می شود. نا گفته پیداست که هزینه های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران برای فریت بار به آمریکا براساس نرخ های مصوب شده در شرکت های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه، همکاران ما در شرکت سفیران می توانند شما را از تعرفه های به روز شرکت های گوناگون هواپیمایی باخبر کنند.

هزینه ارسال بار به هریک از شهر های آمریکا چه تفاوت هایی دارد؟


آیا هزینه های ارسال بار به آمریکا یکسان است؟ در پاسخ باید گفت نه تنها شهر های گوناگون بلکه شرکت های هواپیمایی گوناگون هم مبالغ گوناگونی را اعلام می کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.

رعایت نکات مهم در فریت بار به آمریکا – ارسال بار به آمریکا


بخش مهم فریت بار به آمریکا، زمانی است که مهاجران تصمیم می گیرند لوازم منزلشان را به آمریکا ارسال کنند. اینجاست که پای یکی از شرکت های فریت بار (شرکت های ارسال بار به آمریکا) به داستان باز می شود تا تمام مراحل کار را به صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند.
 در فریت بار به آمریکا یا هر کشور دیگر باید دو مرحله را در نظر بگیریم؛ مرحله اول شامل بسته بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و مرحله دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادر کنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به آمریکا - ارسال بار به آمریکا باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به آمریکا اقدام کنند.
اما برای مطلع شدن مهاجرین از قوانین فریت بار به آمریکا جهت ارسال لوازم منزل به این کشور باید این موارد را در نظر گرفت.
هنگام فریت بار به آمریکا به قوانین زیر توجه کنید:

ورود مرسولات به این کشور مشمول پرداخت عوارض و مالیات می شود.
فرآیند ترخیص گمرکی بار شما به مدت 10 روز کاری از تاریخ رسیدن مرسوله شما به این کشور به طول می انجامد.
تمامی مرسولات مورد بازرسی فیزیکی قرار می گیرند و...
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پادکست فریت بار سفیران قسمت آمریکا مراجعه کنید و قوانین گمرکی کشور آمریکا را بشنوید.

هنگام ارسال بار از ایران به کشور آمریکا، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک می کند تا تشریفات گمرکی در کشور مبدا و مقصد را راحت تر انجام دهد. در صورت درخواست شما، شرکت سفیران این مدارک را برایتان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور مقصد خواهد فرستاد. وقتی بار شما مثلاً به آمریکا می رسد، این بار را به طور معمول تا چهل و هشت ساعت به صورت رایگان در انبار فرودگاه نگه می دارند. پس از چهل و هشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبار داری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
البته اگر پس از فریت بار به آمریکا سر وقت به گمرک فرودگاه (قسمت بار گمرک فرودگاه) بروید و کار تحویل بار را انجام دهید باز هم باید هزینه ای باعنوان قبض انبار بپردازید. این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. اگر بار وزین و حجیم باشد، گمرک و قسمت هندلینگ، هزینه های حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) را از صاحب بار دریافت خواهند کرد.

حمل و نقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد


راستی به فکر تحویل گرفتن بار از مقصد هستید؟ حالا کالا را از گمرک مقصد تحویل گرفته اید. خوب چطور می خواهید آن را به مقصد مورد نظر در آمریکا برسانید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی یا اجاره وانت یا ون از شرکت های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که بدیهی است هزینه های آن را باید به شرکت اجاره دهنده پرداخت کنید. شرکت های حمل و نقل، این وانت ها را به صورت روزانه یا ساعتی اجاره می دهند که ما در وب سایت سفیران اطلاعات کامل این شرکت ها را در اختیارتان قرار داده ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه های هرکدام از شهرهای آمریکا می توانید ازنحوه کار این شرکت های حمل و نقل مطلع شوید و از خدمات آنها استفاده کنید.

فریت بار تجاری (کارگو) به آمریکا


باید گفت فریت بار دو شکل مسافری یا تجاری دارد. امکان ارسال کارگو، مخصوص صادر کنندگانی است که به تجارت و خرید و فروش کالا ها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغولند. بدیهی است که ارسال این کالا ها با فریت بار مسافری دشوار است ارسال از طریق کارگو یا تجاری راه بهتری به نظر می رسد. بدیهی است که به دلیل حجم بالای بار، ارسال آن ها با هواپیماهای غول پیکر صورت می پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال بار تجاری (کارگو)، سال هاست تجربه های بسیاری اندوخته تا در جهت خدمات بهتر به صادر کنندگان گرامی به کار گیرد.
برای یادآوری تکرار می کنیم ارسال بار تجاری به آمریکا دستخوش سیاست متلاطم بین دو کشور است. گاهی آزاد است و گاهی ممنوع. مسائل موجود در عالم سیاست با مسائل حوزه حمل و نقل بسیار متفاوت است. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با کارشناسان شرکت سفیران تماس بگیرید تا شما را از شرایط به روز ارسال بار به آمریکا آگاه کنند. شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای آمریکا ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید.88830215

فریت بار به آمریکا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند فریت بار به پنج تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای فریت بار به آمریکا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل بار هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

فریت بار به آمریکا در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل بار هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.


فریت بار به آمریکا، فریت بار مسافری و فریت بار تجاری (کارگو) به تمامی شهرهای آمریکا


شرکت فریت بار و کارگو سفیران، با سال ها تجربه در ارسال بار به کشورهای مهم دنیا، امور مربوط به ارسال بار به آمریکا و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای آمریکا را در کوتاه ترین زمان و با منصفانه ترین قیمت انجام می دهد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور آمریکا با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 88830215
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، برای ارسال بار به آمریکا مناسب ترین قیمت را برای شما در نظر می گیرد. هدف ما به سلامت رسیدن محموله شمادر فریت بار به آمریکا است.

هزینه های ارسال بار به آمریکا


بار و حمل بار (ارسال بار به آمریکا یا فریت بار به آمریکا) یکی از اصلی ترین مراحل سفر است. موضوعی که بسیاری از مسافران و مهاجران به آمریکا را به جست و جو و یافتن راهی مناسب وا می دارد. البته صادر کنندگان و ارسال کارگو به آمریکا داستان دیگری دارند. مهاجران، مسافران و تاجران، پیش از هر چیز می خواهند ازهزینه های ارسال بار به آمریکا و ارسال کارگو به آمریکا باخبر شوند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به آمریکا بپردازیم، لازم است شما را از روند کاری شرکت سفیران آگاه کنیم:

مراحل فریت بار به آمریکا در شرکت فریت بار و کارگو سفیران


 باید گفت در ایران، ارسال بار تجاری به آمریکا دستخوش سیاست متلاطم بین دو کشور است. گاهی آزاد است و گاهی ممنوع. مسائل موجود در عالم سیاست با مسائل حوزه حمل و نقل بسیار متفاوت است. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با کارشناسان شرکت سفیران تماس بگیرید تا شما را از شرایط به روز ارسال بار به آمریکا آگاه کنند. شماره تماس ما: 88830215
شرکت فریت بار و کارگو سفیران تمام تجربه خود را در بخش فریت بار به آمریکا و کارگو به کار می گیرد تا بهترین خدمت رسانی را به شما هم میهنان عزیز داشته باشد. در این راستا، با تمامی شرکت های هواپیمایی فعال در کشور قرار داد همکاری منعقد کرده است تا ارسال بار به بهترین شکل انجام شود. گفتنی است شرکت فریت بار و کارگو سفیران تمام مراحل ارسال بار را برعهده می گیرد، به گونه ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به آمریکا، مرحله بسته بندی و پالت بندی بار مسافری به صورت تخصصی و حرفه ای آغاز خواهد شد:

بسته بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت ارسال بار به آمریکا


در نظر گرفتن مسافت در موضوع ارسال بار بسیار اهمیت دارد. در این مسافت ها لازم است به موضوع بسته بندی کالا ها بیشتر اهمیت داده شود و می دانید که بسته بندی استاندارد ضامن سلامت کالای شماست. شما می توانید این موضوع را در عملکرد تیم بسته بندی سفیران برای فریت بار به آمریکا ببینید. این تیم با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته بندی تخصصی، پس از هماهنگی های قبلی، با تمام ابزار لازم برای یک بسته بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری خواهد رفت. بارهای شما برای فریت بار به آمریکا آماده می شوند و یک به یک در کارتن هایی که آرم سفیران را برخود دارند، قرار خواهند گرفت. گفتنی است این کارتن ها از بهترین متریال و به صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید شده اند. پس از بسته بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن ها به صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا زمان آن است تا کالاها بارگیری و جا بجا شوند که این مرحله نیز باید با دقت زیادی انجام شود مقصد بعدی پس از جا دادن مطمئن بارتان در کامیونت یا ون، فرودگاه امام خمینی است.

انبار داری و نگهداری بارهای مشتریان پیش از ارسال بار به آمریکا


کالاهایی که قرار است از فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگون ارسال گردند می توانند در انبار های شرکت فریت بار و کارگو سفیران جهت فریت بار به آمریکا نگهداری شوند تا بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای آمریکا فرستاده شوند. باید گفت هزینه انبار داری پیش از فریت بار به آمریکا نیز تا زمان مشخصی رایگان خواهد بود و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه هایی محاسبه خواهد شد.

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به آمریکا


برای انجام تشریفات گمرکی، مسافر، مهاجریا صادر کننده باید به بخش کارگو فرودگاه برود. در این مرحله نیز ما می توانیم یاریتان کنیم. کارشناس شرکت سفیران با تجربه کافی در زمینه فریت بار به آمریکا، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به آمریکا، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. صادر شدن بارنامه در پروسه ارسال نشانگر آن است که کار در فرودگاه مبدأ به خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به آمریکاست.

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به آمریکا


حالا دیگر باید هزینه ها را بپردازید، زیرا بارنامه صادر شده و شما لازم است در این مرحله هزینه های ارسال بار به آمریکا را بر اساس وزن بارثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی بپردازید. پس از پایان یافتن امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد آمریکا فرستاده خواهد شد.
خوب به پرسش اصلی می رسیم. هزینه های ارسال بار به آمریکا چگونه محاسبه خواهد شد؟
 در این زمینه بایدگفت هزینه ها ی فریت بار به آمریکا بر اساس چند مدل وزنی محاسبه می شود:

  • تا چهل و پنج کیلو گرم
  • از یکصد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یکهزار کیلو گرم
  • از یکهزار کیلوگرم به بالا

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب سایت ما مراجعه کنید.
بد نیست بدانید، تعرفه حمل هوایی و فریت بار به آمریکا بنا بر نوسانات صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، با تغییراتی، همه ساله از سوی شرکت های هواپیمایی تعیین می شود. نا گفته پیداست که هزینه های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران برای فریت بار به آمریکا براساس نرخ های مصوب شده در شرکت های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه، همکاران ما در شرکت سفیران می توانند شما را از تعرفه های به روز شرکت های گوناگون هواپیمایی باخبر کنند.

هزینه ارسال بار به هریک از شهر های آمریکا چه تفاوت هایی دارد؟


آیا هزینه های ارسال بار به آمریکا یکسان است؟ در پاسخ باید گفت نه تنها شهر های گوناگون بلکه شرکت های هواپیمایی گوناگون هم مبالغ گوناگونی را اعلام می کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.

رعایت نکات مهم در فریت بار به آمریکا – ارسال بار به آمریکا


بخش مهم فریت بار به آمریکا، زمانی است که مهاجران تصمیم می گیرند لوازم منزلشان را به آمریکا ارسال کنند. اینجاست که پای یکی از شرکت های فریت بار (شرکت های ارسال بار به آمریکا) به داستان باز می شود تا تمام مراحل کار را به صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند.
 در فریت بار به آمریکا یا هر کشور دیگر باید دو مرحله را در نظر بگیریم؛ مرحله اول شامل بسته بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و مرحله دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادر کنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به آمریکا - ارسال بار به آمریکا باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به آمریکا اقدام کنند.
اما برای مطلع شدن مهاجرین از قوانین فریت بار به آمریکا جهت ارسال لوازم منزل به این کشور باید این موارد را در نظر گرفت.
هنگام فریت بار به آمریکا به قوانین زیر توجه کنید:

ورود مرسولات به این کشور مشمول پرداخت عوارض و مالیات می شود.
فرآیند ترخیص گمرکی بار شما به مدت 10 روز کاری از تاریخ رسیدن مرسوله شما به این کشور به طول می انجامد.
تمامی مرسولات مورد بازرسی فیزیکی قرار می گیرند و...
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پادکست فریت بار سفیران قسمت آمریکا مراجعه کنید و قوانین گمرکی کشور آمریکا را بشنوید.

هنگام ارسال بار از ایران به کشور آمریکا، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک می کند تا تشریفات گمرکی در کشور مبدا و مقصد را راحت تر انجام دهد. در صورت درخواست شما، شرکت سفیران این مدارک را برایتان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور مقصد خواهد فرستاد. وقتی بار شما مثلاً به آمریکا می رسد، این بار را به طور معمول تا چهل و هشت ساعت به صورت رایگان در انبار فرودگاه نگه می دارند. پس از چهل و هشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبار داری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
البته اگر پس از فریت بار به آمریکا سر وقت به گمرک فرودگاه (قسمت بار گمرک فرودگاه) بروید و کار تحویل بار را انجام دهید باز هم باید هزینه ای باعنوان قبض انبار بپردازید. این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. اگر بار وزین و حجیم باشد، گمرک و قسمت هندلینگ، هزینه های حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) را از صاحب بار دریافت خواهند کرد.

حمل و نقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد


راستی به فکر تحویل گرفتن بار از مقصد هستید؟ حالا کالا را از گمرک مقصد تحویل گرفته اید. خوب چطور می خواهید آن را به مقصد مورد نظر در آمریکا برسانید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی یا اجاره وانت یا ون از شرکت های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که بدیهی است هزینه های آن را باید به شرکت اجاره دهنده پرداخت کنید. شرکت های حمل و نقل، این وانت ها را به صورت روزانه یا ساعتی اجاره می دهند که ما در وب سایت سفیران اطلاعات کامل این شرکت ها را در اختیارتان قرار داده ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه های هرکدام از شهرهای آمریکا می توانید ازنحوه کار این شرکت های حمل و نقل مطلع شوید و از خدمات آنها استفاده کنید.

فریت بار تجاری (کارگو) به آمریکا


باید گفت فریت بار دو شکل مسافری یا تجاری دارد. امکان ارسال کارگو، مخصوص صادر کنندگانی است که به تجارت و خرید و فروش کالا ها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغولند. بدیهی است که ارسال این کالا ها با فریت بار مسافری دشوار است ارسال از طریق کارگو یا تجاری راه بهتری به نظر می رسد. بدیهی است که به دلیل حجم بالای بار، ارسال آن ها با هواپیماهای غول پیکر صورت می پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال بار تجاری (کارگو)، سال هاست تجربه های بسیاری اندوخته تا در جهت خدمات بهتر به صادر کنندگان گرامی به کار گیرد.
برای یادآوری تکرار می کنیم ارسال بار تجاری به آمریکا دستخوش سیاست متلاطم بین دو کشور است. گاهی آزاد است و گاهی ممنوع. مسائل موجود در عالم سیاست با مسائل حوزه حمل و نقل بسیار متفاوت است. پس بهتر است قبل از هرگونه اقدام، با کارشناسان شرکت سفیران تماس بگیرید تا شما را از شرایط به روز ارسال بار به آمریکا آگاه کنند. شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای آمریکا ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید.88830215

فریت بار به آمریکا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند فریت بار به پنج تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای فریت بار به آمریکا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل بار هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

فریت بار به آمریکا در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل بار هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.


اطلاعات بیشتر

درباره ایالات متحده امریکا

آمریکا یا جمهوری فدرالی ایالات ‌متحده آمریکا. این کشور پرآوازه با  پنجاه ایالت، یک منطقه فدرال، پنج سرزمین خودمختار و جزایری پراکنده، در چهارمین سکوی جهان ایستاده است. چه به لحاظ جمعیت و چه از نظر وسعت. نگاهی به جمعیت شهرهایی چون نیویورک سیتی و واشینگتن دی سی به‌عنوان پایتخت آمریکا، گویای این مدعاست. سرزمین اصلی این پهناور کشور، آمریکای شمالی است که میان کانادا و مکزیک بنا شده است. سرزمین اصلی یعنی چهل و هشت ایالت و منطقه فدرال پایتخت. سرزمین آلاسکا و جزایر هاوایی، سالیان سال بسیاری از گردشگران جهان را به‌سوی خود کشانده است. اولی در گوشه شمال غربی و دومی به شکل مجمع‌الجزایر در میان اقیانوس آرام، مردمان عاشق زیبایی را به‌سوی خود فرامی‌خواند. همین زیبایی‌های منحصربه‌فرد است که آمریکا را در میان هفده کشور دیدنی جهان سرآمد کرده است. دومین کشور تولیدکننده جهان و بازهم دومین کشور صادرکننده جهان نیز هم سالیانی است که غول اقتصادی دنیاست و افسار اقتصاد را در دست دارد. ایالات‌متحده با پیشروی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان، بنیان‌گذار اصلی سازمان ملل متحد، صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی است. ناگفته پیداست که هرکسی دوست دارد یک‌بار هم که شده از این کشور دیدن کند. البته سالیانه بسیاری از ایرانیان برای زندگی راهی آمریکا می‌شوند. ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو، در سفر مهاجرتی ، تحصیلی، یا تجاری با شما همراه خواهیم بود تا اقامت راحتی در آمریکای زیبا داشته باشید.

ارسال بار به شهرهای ایالات متحده امریکا

ارسال بار از تمامی شهرهای ایران به ایالات متحده امریکا

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ایالات متحده امریکا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند. فرودگاه ها ی کشور ما ، علی الخصوص فرودگاه امام خمینی ، به عنوان دروازه اصلی حمل ونقل هوایی کشور، با لطف پروردگار و تلاش ، کوشش و مدیریت نیروهای انتظامی، نظامی، قضایی، امنیت و حراستی، و با همکاری پرسنل نهاد ها و موسسات ، مشغول در این فرودگاه ، همواره بستر آرامش و تحرک بی وقفه و امن مسافر و کالا ، در این مکان استراتژیک بوده و هست.
ادامه مطلب

نقشه کشور ایالات متحده امریکا