نکاتی کلیدی در باره ارسال هوایی بار به تونس

فرهنگ سفر، صفحات نانوشته بسیاری دارد که بخشی از آن به موضوع حمل بار مسافر و مهاجر مربوط می شود. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال ها تجربه خود را در زمینه ارسال بار به تونس و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای تونس، در اختیار شما می گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور تونس با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 88830215
 
تونس  (  Tunisia  )  یکی از مهم‌ترین کشورهای آفریقایی در شمال این قاره و جنوب دریای مدیترانه قرار گرفته است. این کشور با الجزایر و لیبی همسایه است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهرش تونس نام دارد. زبان رسمی مردمانش عربی و واحد پول آن دینار است. به دلیل داشتن تمدنی قدیمی، تونس یکی از قدیمی‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود. سه جزیره مهم آن عبارت‌اند از: جزیره زمبره، جزیره قرقنه و جزیره جربا. مهم‌ترین مکان تاریخی و جاذبه گردشگری تونس آمفی‌تئاتر ال جم، مربوط به سده چهارم است. جزیره جربا با طیف گسترده‌ای از تفریحات ساحلی، روستای زیبای سیدی بو سعید به دلیل معماری منحصربه‌فردش با دورنگ سفید و آبی که حتی در سازمان جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده، بیابان کوت ال جرید معروف به ماه روی زمین به دلیل شباهتش به سطح ماه و قلعه موناستیر رباط از عمده جاذبه‌های گردشگری تونس هستند. نفت خام، روغن‌زیتون، مرکبات، آهن و سرب، محصولات صادراتی تونس به شمار می‌آیند. اگر قصد مسافرت، مهاجرت یا تجارت در تونس را دارید، باما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو ، سبک بار سفر کنید.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای تونس ارسال خواهد کرد.
 

هزینه های ارسال بار به تونس

 
مسافران و مهاجران همواره با موضوع مهمی به نام اضافه بار دست و پنجه نرم می کنند. تجار نیز دغدغه های دیگری دارند. آن‌ها می خواهند هزینه ارسال بار به تونس و ارسال کارگو به تونس را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به تونس بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل فریت بار به تونس در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به منظور ارسال بار و فریت بار به تونس با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرار داد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به تونس را بر عهده خواهد گرفت. به گونه ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به تونس، مرحله بسته بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه ای آغاز می شود:
 

بسته بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت ارسال بار و فریت بار به تونس

 
این یک بسته بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر است. این یک اصل مهم در ارسال بار به تونس به شمار می رود. تیم بسته بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته بندی تخصصی، پس از هماهنگی های قبلی برای ارسال بار به تونس با تمام ابزار لازم برای یک بسته بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری می رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته بندی جهت فریت بار به تونس ازجمله کارتن ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن ها را از بهترین متریال و به صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده اند. پس از بسته بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن ها به صورت تک تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به تونس است؛ که در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارتان در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فرودگاه امام خمینی حرکت می کند.
 

انبار داری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگون ارسال شوند تازمان ارسال در انبار های شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای تونس فرستاده می شوند. باید گفت هزینه انبار داری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به تونس

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادر کننده جهت فریت بار به تونس باید به بخش کارگو فرودگاه انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به تونس شروع گردد. در این مرحله، کارشناس با تجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به تونس، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بار نامه که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به تونس در فرودگاه مبدأ به خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به تونس است.
 

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به تونس

 
با صدور بار نامه در فریت بار به تونس مسافر می داند که زمان پرداخت هزینه ارسال بار بر اساس وزن بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد تونس ارسال می شود.
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه های ارسال بار به تونس و فریت بار به تونس چگونه محاسبه می شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه ها در فریت بار به تونس بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل و پنج کیلو گرم
  • از یکصد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یکهزار کیلو گرم
  • از یکهزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به تونس به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب سایت ما مراجعه کنید.
 
هر کدام از بخش های گفته شده در قسمت بالا، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل و نقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می شود. نا گفته پیداست که هزینه های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می توانند شما را از تعرفه‌های به روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به تونس آگاه کنند.
 

هزینه ارسال بار به هریک از شهرهای تونس چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه ارسال بار هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به تونس اعلام می کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در ارسال بار به تونس

 
مسافران یا مهاجران تونس پس از دریافت اجازه ورود، بی شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور تونس فکر می کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به تونس) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند.
 
پروسه فریت بار به تونس به دو قسمت تقسیم می شود. بخش اول فریت بار به تونس شامل بسته بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادر کنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به تونس باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به تونس اقدام کنند.
اما برای اطلاع مهاجرین به تونس جهت ارسال لوازم منزل به این کشور باید این موارد را در نظر گرفت:
 
  • واردات موقت این لوازم معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. به این معنی که بعد از اتمام مدت حضور خود در کشور تونس تمامی اقلامی را که با خود وارد نموده‌اید از کشور خارج کنید.
  • حضور مالک مرسوله در زمان انجام فرایند ترخیص اجباری است.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پادکست فریت بار سفیران قسمت تونس مراجعه کنید و قوانین گمرکی کشور تونس را بشنوید.
 
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به تونس داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور تونس، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست مشتری برایشان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور مقصد می فرستد. هنگامی که بار شما مثلاً به تونس وارد می شود این بار به طور معمول تا چهل و هشت ساعت به صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل و هشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبار داری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
 
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل و نقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مقصد به مقصد نهایی منتقل کنید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه های آن را باید به شرکت اجاره دهنده پرداخت کنید. شرکت‌های حمل و نقل، این وانت‌ها را به صورت روزانه یا ساعتی اجاره می‌دهند که ما در وب سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قرار داده‌ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای تونس می توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل و نقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

فریت بار تجاری (کارگو) به تونس

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری فریت می شود. امکان ارسال کارگو برای صادرکنندگانی فراهم شده که به تجارت و خرید و فروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال بار تجاری (کارگو)، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت خدمات بهتر به صادر کنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای تونس ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید.  88830215
 
 
 
اطلاعات بیشتر

به روز ترین نکات درباره حمل بار به تونس

نرخ ارز جهت ارسال بار از تونس به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
بیست و سوم خرداد 1403

دلار: 425,167 ریال
دلار: 425,167 ریال
یورو: 457,485 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 423,201 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از تونس به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
شانزدهم خرداد 1403

دلار: 422,784 ریال
دلار: 422,784 ریال
یورو: 457,142 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 421,275 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از تونس به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
نهم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 420,432 ریال
یورو: 454,294 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,650 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از تونس به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
دوم خرداد 1403

دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

ارسال بار به شهرهای تونس

محمولات هوایی ارسال شده به تونس

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به تونس

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور تونس

سئوالات متداول در مورد حمل هوایی بار به تونس

پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند فریت بار به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.
ارسال اکثر مواد غذایی به صورت بار هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.
اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار فریت بار ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

ویدئو های دیدنی فریت بار