چند نکته کلیدی در باره فریت بار به عربستان

ما برای شما مسافران عربستان ارمغانی داریم. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال‌ها تجربه خود را در زمینه "ارسال بار به عربستان"  و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به‌تمامی شهرهای عربستان، در اختیار شما می‌گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور عربستان با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما: 88830215
 
بزرگ‌ترین قطب گردشگری دینی. وجود کعبه در شهر مقدس مکه، قبرستان بقیع، مسجد النبی و آرامگاه پیامبر، جایگاهی ویژه در میان مسلمانان به عربستان (  Saudi Arabia  ) بخشیده است. بزرگ‌ترین کشور خاورمیانه و دومین کشور وسیع عرب نشین پس از الجزایر. به ‌طوری‌که سه برابر فرانسه و چهار برابر عراق مساحت دارد. کشور پادشاهی مطلقه که مبدا ظهور دین اسلام است. واحد پولش ریال سعودی و پایتختش ریاض. بزرگ‌ترین تولیدکننده و صادرکننده نفت خام جهان و دارای منابع طبیعی فراوانی همچون طلا و مس و گاز طبیعی، آب و هوایی بیابانی دارد و تفاوت دمای شب و روز در آن زیاد است. در این کشور بیابانی، روابط قبیله‌ای و البته تعصب قبیله‌ای حرف اول را می‌زند. وجود تعصب قبیله‌ای و مذهب، شکل ‌دهنده کلی فرهنگ جامعه است و اسلام را باید تنها دین رسمی در کشور دانست. اگر قصد سفری معنوی به عربستان را دارید، بی‌شک ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو، با تمام توان در فراهم آوردن سفری مطمئن و بی‌دغدغه در کنار شماییم.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای عربستان ارسال خواهد کرد.
 

هزینه‌های ارسال بار به عربستان

 
مسافران و مهاجران عربستان، همواره با موضوع مهمی به نام اضافه‌بار روبه‌رو هستند. تجار عربستان نیز دغدغه‌های دیگری دارند. آن‌ها می‌خواهند هزینه ارسال بار به عربستان و ارسال کارگو به عربستان را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به عربستان بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل حمل بار به عربستان در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار به عربستان و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور "حمل بار به عربستان" با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرار داد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به عربستان را بر عهده خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به عربستان، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافر به شکل تخصصی و حرفه‌ای آغاز می‌شود:
 

بسته‌بندی تخصصی لوازم منزل جهت ارسال هوایی به عربستان

 
این یک بسته‌بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر به عربستان است. این یک اصل مهم در "ارسال هوایی بار به عربستان" به شمار می‌رود. تیم بسته‌بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته‌بندی تخصصی، پس از هماهنگی‌های قبلی برای ارسال بار به عربستان با تمام ابزار لازم برای یک بسته‌بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری می‌رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته‌بندی جهت فریت بار به عربستان ازجمله کارتن‌ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن‌ها را از بهترین متریال و به‌صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده‌اند. پس از بسته‌بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن‌ها به‌صورت تک‌تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به عربستان است. در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارهای عربستان در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فریت بار فرودگاه امام خمینی حرکت می‌کند.
 

انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از پایانه هوشمند بار فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگونی مانند عربستان ارسال شوند تازمان ارسال در انبارهای شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای عربستان فرستاده می‌شوند. باید گفت هزینه انبارداری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس‌ازآن بر اساس وزن و زمان، هزینه‌هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به عربستان

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادرکننده به عربستان جهت "فریت بار به عربستان" باید به بخش کارگو فرودگاه امام خمینی انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به عربستان شروع گردد. در این مرحله، کارشناس باتجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به عربستان، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بارنامه کشور عربستان که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به عربستان در فرودگاه مبدأ به‌خوبی پایان یافته و بار آماده ارسال به عربستان است.
 

انجام امور مالی در پروسه حمل هوایی بار به عربستان

 
با صدور بارنامه در فریت بار به عربستان مسافر می‌داند که زمان پرداخت هزینه فریت بار بر اساس وزن بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد عربستان ارسال می‌شود.
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه‌ فریت بار به عربستان چگونه محاسبه می‌شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه‌ها در "حمل هوایی بار به عربستان" بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل‌وپنج کیلوگرم
  • از یک‌صد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یک هزار کیلوگرم
  • از یک هزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به عربستان به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب‌سایت ما مراجعه کنید.
 
هر کدام از بخش‌های گفته شده درباره عربستان، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل‌ونقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه‌ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می‌شود. ناگفته پیداست که هزینه‌های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به‌روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به عربستان آگاه کنند.
 

هزینه ارسال بار به هریک از شهرهای عربستان چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه ارسال بار به عربستان هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه‌تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به عربستان اعلام می‌کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در فریت بار به عربستان

 
مسافران یا مهاجران عربستان پس از دریافت اجازه ورود، بی‌شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور عربستان فکر می‌کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به عربستان) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به‌صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند.
اما برای اطلاع مهاجرین به عربستان جهت ارسال لوازم منزل به این کشور باید این موارد را در نظر گرفت:
 
  • البسه استفاده شده و کتاب‌های شما معاف از پرداخت عوارض هستند، اما دیگر اقلامی که به این کشور وارد می‌کنید مشمول پرداخت عوارض می‌شوند.
  • اقلامی مثل نوار صوتی و تصویری، CD و DVD و حافظه‌های الکترونیک مثل هارد و فلش، همگی باید مورد بازبینی و بازرسی قرار بگیرند.
 
شما با شنیدن پادکست ما در مورد قوانین گمرکی کشور عربستان، می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک عربستان نیز مطلع خواهید شد.
 
پروسه فریت بار به عربستان به دو قسمت تقسیم می‌شود. بخش اول فریت بار به عربستان شامل بسته‌بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می‌شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادرکنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به عربستان باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به‌صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به عربستان اقدام کنند.
 
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به عربستان داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور عربستان، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به‌راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست مشتری برایتان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور عربستان می‌فرستد. هنگامی‌که بار شما مثلاً به عربستان وارد می‌شود این بار به‌طورمعمول تا چهل‌وهشت ساعت به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل‌وهشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبارداری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت‌زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
 
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه عربستان (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه‌ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را در برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل‌ونقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد عربستان رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مبدأ به عربستان منتقل کنید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان در عربستان یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره دهنده مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره دهنده بپردازید. شرکت‌های حمل‌ونقل در عربستان، این وانت‌ها را به‌صورت روزانه یا ساعتی اجاره می‌دهند که ما در وب‌سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قرار داده‌ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای عربستان می‌توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل‌ونقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

ارسال کارگو تجاری و بارهای صادراتی به عربستان

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری به عربستان فریت می‌شود. امکان ارسال کارگو برای صادرکنندگانی فراهم شده که به تجارت و خریدوفروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی‌توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می‌پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال کارگو به عربستان ، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت خدمات بهتر به صادرکنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای عربستان ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید.  88830215
 
 
 
اطلاعات بیشتر

به روز ترین نکات درباره حمل بار به عربستان

نرخ ارز جهت ارسال بار از عربستان سعودی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
دوم خرداد 1403

دلار: 418,867 ریال
یورو: 455,607 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,867 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از عربستان سعودی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از عربستان سعودی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از عربستان سعودی به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
بیست و ششم اردیبهشت 1403

دلار: 419,042 ریال
یورو: 450,757 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 418,532 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

کالاهای ارسالی از ایران به عربستان سعودی

ارسال بار از تمامی شهرهای ایران به عربستان سعودی

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به عربستان سعودی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور عربستان سعودی

سوالات متداول درباره ارسال هوایی بار به عربستان سعودی

گیرنده بار باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بار ارسالی مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شود.
ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت بار هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.
اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به‌واسطه سازوکار فریت بار ارسال می‌شود و به‌محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

ویدئو های دیدنی فریت بار