هر آنچه باید در باره ارسال هوایی بار به چاد بدانیم

ما برای شما مسافران چاد ارمغانی داریم. شرکت فریت بار و کارگو سفیران، سال‌ها تجربه خود را در زمینه ارسال بار به چاد و همچنین فریت بار مسافری و فریت بار تجاری به تمامی شهرهای چاد، در اختیار شما می‌گذارد. برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه فریت بار و کارگو به کشور چاد با مشاوران ما تماس بگیرید. شماره تماس ما : 88830215
 
چاد (  Chad  )  کشوری خشک و بی دریا در مرکز آفریقاست. با هوایی گرم و خشک. انجامنا پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور چاد است. زبان رسمی این کشور فرانسوی و عربی و واحد پولی آنها فرانک سی اف ای آفریقای میانه است. چاد یکی از کشورهای فقیر و عقب افتاده جهان است و مردم این کشور اغلب کشاورزند. مردم همیشه رادیو گوش میدهند؛ یعنی رسانه جمعی در این کشور در حقیقت رادیو است. تنها شبکه تلویزیونی این کشور، تلویزیون چاد نام دارد که دولتی است. شیوع بیماری‌های خطرناک همه‌ساله جان بسیاری از مردم این کشور را می‌گیرد. مردمان این دیار را افسرده‌ترین مردم جهان می‌دانند. نژادشان عرب، سودانی و بانتویی است. گروهی مسلمان و مابقی مسیحی‌اند. از جاذبه‌های دیدنی این کشور می‌توان از پارک ملی زاکوما که خانه‌ بیش از هزار گونه‌ی جانوری است، دریاچه‌های اونیانگا در دل کویر صاحارا و طاق الوبا یکی از زیباترین طاق‌های طبیعی دنیا نام برد. گاهی سفر به کشورهایی هرچند خسته با مردمانی ناامید می‌تواند علاوه بر دیدن زیبایی‌ها، درس‌هایی فراوان داشته باشد. اگر قصد مسافرت یا تجارت در چاد را دارید، ما در مجموعه خدمات فریت بار و کارگو سفیران، با ارائه خدماتی مانند حمل هوایی، فریت بار و کارگو، شما را در این سفر آموزنده در دل کویر صاحارا همراهی می‌کنیم. شاید مردم چاد هم نمی‌دانند کویر خشک صاحارا، عاقبت به دریاچه اونیانگای پراز امید ختم می‌شود.
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران، بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای چاد ارسال خواهد کرد.
 

هزینه‌های ارسال بار به چاد

 
مسافران و مهاجران چاد، همواره با موضوع مهمی به نام اضافه‌بار دست‌وپنجه نرم می‌کنند. تجار چاد نیز دغدغه‌های دیگری دارند. آن‌ها می‌خواهند هزینه ارسال بار به چاد و ارسال کارگو به چاد را بدانند. پیش از اینکه به موضوع هزینه فریت بار به چاد بپردازیم، لازم است، روند کاری شرکت سفیران را با یکدیگر مرور کنیم.
 

مراحل فریت بار به چاد در شرکت فریت بار و کارگو سفیران

 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران مدت‌هاست در بخش فریت بار به چاد و کارگو از طریق هوایی در خدمت ایرانیان عزیز است. در همین راستا به‌منظور ارسال بار و فریت بار به چاد با تمامی شرکت‌های هواپیمایی فعال در کشور قرار داد همکاری بسته تا ارسال بار به بهترین شکل و بالاترین کیفیت صورت گیرد. گفتنی است شرکت سفیران تمام مراحل ارسال بار به چاد را بر عهده خواهد گرفت. به‌گونه‌ای که پس از تماس مشتری و درخواست ارسال بار به چاد، مرحله بسته‌بندی و پالت بندی بار مسافری به شکل تخصصی و حرفه ای آغاز می شود:
 

بسته‌بندی تخصصی اسباب و اثاثیه و لوازم منزل جهت ارسال بار و فریت بار به چاد

 
این یک بسته‌بندی خوب و استاندارد است که ضامن آسودگی خیال شما در سفر به چاد است. این یک اصل مهم در ارسال بار به چاد به شمار می‌رود. تیم بسته‌بندی سفیران با داشتن تخصص و تجربه کافی برای انجام دقیق و اصولی پکینگ و بسته‌بندی تخصصی، پس از هماهنگی‌های قبلی برای ارسال بار به چاد با تمام ابزار لازم برای یک بسته‌بندی مطمئن به محل مورد نظر مشتری می‌رود. شما آرم شرکت سفیران را بر روی تمامی لوازم بسته‌بندی جهت فریت بار به چاد ازجمله کارتن‌ها مشاهده خواهید کرد. باید گفت این کارتن‌ها را از بهترین متریال و به‌صورت ده لایه مخصوص حمل هوایی تولید کرده‌اند. پس از بسته‌بندی کامل لوازم و قرار دادن در جای مناسب، کارتن‌ها به‌صورت تک‌تک بر روی پالت پلاستیکی قرار خواهند گرفت. حالا وقت بارگیری و جابجایی برای ارسال بار به چاد است؛ که در این مرحله نیز باید دقت زیادی لحاظ شود. پس از جا دادن مطمئن بارهای چاد در کامیونت یا ون، بار شما به مقصد انبار این شرکت یا فرودگاه امام خمینی حرکت می‌کند.
 

انبارداری و نگهداری بارهای مشتریان

 
کالاهایی که قرار است از فرودگاه امام خمینی به مقاصد گوناگونی مانند چاد ارسال شوند تازمان ارسال در انبارهای شرکت فریت بار و کارگو سفیران نگهداری خواهند شد. این بارها بر اساس تصمیم مشتریان در زمان مقرر به هریک از شهرهای چاد فرستاده می‌شوند. باید گفت هزینه انبارداری نیز تا زمان مشخصی رایگان است و پس از آن بر اساس وزن و زمان، هزینه‌هایی محاسبه خواهد شد.
 

تشریفات فرودگاهی و گمرکی در فریت بار به چاد

 
حالا دیگر بار مسافر، مهاجر یا صادرکننده به چاد جهت فریت بار به چاد باید به بخش کارگو فرودگاه انتقال یابد و روند قانونی ارسال بار به چاد شروع گردد. در این مرحله، کارشناس با تجربه شرکت، مراحل تشریفات گمرکی و فرودگاهی را تا آخرین مرحله یعنی صدور بارنامه ارسال بار به چاد، یکی پس از دیگری انجام خواهد داد. بارنامه کشور چاد که صادر شود یعنی پروسه ارسال بار به چاد در فرودگاه مبدأ به‌خوبی پایان‌یافته و بار آماده ارسال به چاد است.
 

انجام امور مالی در پروسه ارسال بار به چاد

 
با صدور بارنامه در فریت بار به چاد مسافر می‌داند که زمان پرداخت هزینه ارسال بار بر اساس وزن بار ثبت شده در بارنامه شرکت هواپیمایی است. پس از انجام امور مالی و واریز وجه مورد نظر، بار به مقصد چاد ارسال می شود.
 
خوب حالا باید به پرسش اصلی پاسخ دهیم هزینه‌های ارسال بار به چاد و فریت بار به چاد چگونه محاسبه می شود؟
در این زمینه باید گفت این هزینه‌ها در فریت بار به چاد بر اساس چند مدل وزنی محاسبه خواهد شد:
 
  • تا چهل و پنج کیلوگرم
  • از یک‌صد تا سیصد کیلوگرم
  • از سیصد تا پانصد کیلوگرم
  • از پانصد تا یک هزار کیلوگرم
  • از یک هزار کیلوگرم به بالا
 
در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه فریت بار به چاد به صفحه راهنمای جامع فریت بار در وب‌سایت ما مراجعه کنید.
هرکدام از بخش‌های گفته‌شده درباره چاد، تعرفه حمل هوایی جداگانه‌ای دارند که بنا بر نوسانات صنعت حمل‌ونقل هوایی در دنیا و همچنین نوسانات سیاسی و اقتصادی در کشور، همه‌ساله از سوی شرکت‌های هواپیمایی تعیین می شود. ناگفته پیداست که هزینه‌های اعلام شده از سوی شرکت فریت بار و کارگو سفیران بر اساس نرخ‌های مصوب شده در شرکت‌های هواپیمایی خواهد بود. در این زمینه همکاران ما در شرکت سفیران می‌توانند شما را از تعرفه‌های به روز شرکت‌های گوناگون هواپیمایی در فریت بار به چاد آگاه کنند.
 

هزینه ارسال بار به هریک از شهرهای چاد چه تفاوت‌هایی دارد؟

 
هزینه ارسال بار به چاد هم مثل موارد دیگر با توجه به در نظر گرفتن عوامل گوناگون تفاوت دارد. نه‌تنها شهر به شهر بلکه شرکت‌های هواپیمایی نیز تعرفه‌های گوناگونی را در فریت بار به چاد اعلام می‌کنند. پیشنهاد می کنیم پیش از ارسال بار، با کارشناسان ما در شرکت سفیران تماس بگیرید و اطلاعات کاملی در این زمینه کسب کنید.
 

رعایت نکات مهم در فریت بار به چاد – ارسال بار به چاد

 
مسافران یا مهاجران چاد پس از دریافت اجازه ورود، بی‌شک در ابتدا به انتقال لوازم منزل و لوازم شخصی‌شان به کشور چاد فکر می‌کنند. اینجاست که لازم است از شرکت‌های فریت بار (شرکت‌های ارسال بار به چاد) کمک بخواهید تا تمام مراحل کار را به‌صورت اصولی و البته قانونی به انجام برسانند. اگر به قصد اقامت به کشور چاد سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه داشته باشید:
 
  • تمامی مرسولات مشمول پرداخت عوارض می‌گردند.
  • تمامی مرسولات مشمول پرداخت مالیات بر واردات می‌گردند.
 
شما با شنیدن پادکست راهنمای قوانین گمرکی چاد می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک چاد نیز مطلع خواهید شد.
 
پروسه فریت بار به چاد به دو قسمت تقسیم می شود. بخش اول فریت بار به چاد شامل بسته‌بندی، انجام تشریفات گمرکی و صدور بارنامه هوایی در مبدأ است و قسمت دوم تحویل مدارک بار، ترخیص بار از گمرک و حمل بار از فرودگاه به اقامتگاه، دفتر یا انبار شما در کشور مقصد را شامل می شود. بدیهی است که مسافران، مهاجران و صادرکنندگان کالا قبل از اقدام به فریت بار به چاد باید از قوانین گمرکی کشور مبدأ و مقصد در مورد کالای مورد نظر به‌صورت مهاجری یا مسافری یا تجاری آگاهی داشته باشند و پس از اطمینان از قوانین به پروسه ارسال بار به چاد اقدام کنند.
 
تشریفات گمرکی هم در فریت بار به چاد داستان دیگری دارد. هنگام ارسال بار از ایران به کشور چاد، مدارکی مانند پکینگ لیست و اینویس به مهاجر یا مسافر کمک خواهد کرد که تشریفات گمرکی در کشور مبدأ و مقصد را به‌راحتی و اصولی طی کند. شرکت سفیران این مدارک را بنا به درخواست مشتری برایشان آماده خواهد کرد و به همراه بارنامه هوایی به کشور چاد می‌فرستد. هنگامی که بار شما مثلاً به چاد وارد می شود این بار به‌طورمعمول تا چهل و هشت ساعت به‌صورت رایگان و بدون نیاز به پرداخت پول در انبار فرودگاه نگهداری خواهد شد. پس از چهل و هشت ساعت، در صورت مراجعه نکردن صاحب بار، هزینه انبارداری بر اساس وزن و حجم بار فریت شده و مدت‌زمان نگهداری محاسبه و از گیرنده بار در مقصد دریافت خواهد شد.
 
البته اگر صاحب بار طبق مقررات سروقت هم به گمرک فرودگاه چاد (قسمت بار گمرک فرودگاه) مراجعه کند بازهم مشمول پرداخت هزینه‌ای با عنوان قبض انبار خواهد شد که این هزینه باید به شرکت هواپیمایی پرداخت شود. گفتنی است این مبلغ ارتباطی به وزن بار ندارد. در صورت وزین و حجیم بودن بار، گمرک و قسمت هندلینگ، مبالغی را برای حمل و جابجایی محموله (لیفتراک و کارگر و…) از صاحب بار دریافت خواهند کرد.
 

حمل‌ونقل بار به اقامتگاه نهایی پس از رسیدن به مقصد

 
کالاهای به مقصد چاد رسیده چه سرانجامی خواهند داشت؟ چگونه باید کالا را از فرودگاه مقصد به اقامتگاه نهایی در چاد منتقل کنید؟ شما دو راه پیش رو دارید: استفاده از خودرو شخصی خودتان در چاد یا اجاره کردن وانت یا ون از شرکت‌های اجاره د هند ه مستقر در فرودگاه یا سطح شهر که طبیعتاً هزینه‌های آن را باید به شرکت اجاره د هند ه بپردازید. شرکت‌های حمل‌ونقل در چاد، این وانت‌ها را به‌صورت روزانه یا ساعتی اجاره می د هند که ما در وب‌سایت سفیران اطلاعات کاملی در زمینه این شرکت‌ها در اختیارتان قرار داده‌ایم. شما با مراجعه به اطلاعات فرودگاه‌های هرکدام از شهرهای چاد می‌توانید از نحوه کار این شرکت‌های حمل‌ونقل مطلع شوید و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.
 

فریت بار تجاری (کارگو) به چاد

 
باید گفت بار به دو صورت مسافری یا تجاری به چاد فریت می شود. امکان ارسال کارگو برای صادرکنندگانی فراهم شده که به تجارت و خرید و فروش کالاها و مبادله با کشورهای گوناگون جهان مشغول هستند. بدیهی است این کالاها را نمی‌توان با فریت بار مسافری فرستاد و باید از طریق کارگو یا تجاری ارسال شوند. حمل این کالاها نیز با توجه به حجم بالای بار، با هواپیماهای مخصوص حمل بار صورت می‌پذیرد. شرکت سفیران نیز در زمینه ارسال بار تجاری (کارگو)، سال‌هاست تجربه‌های بسیاری گردآورده تا در جهت خدمات بهتر به صادرکنندگان گرامی به کار گیرد.
 
 
شرکت فریت بار و کارگو سفیران بار شما را با مناسب‌ترین قیمت و در سلامت کامل به تمامی شهرهای چاد ارسال خواهد کرد. ارسال بارتان را با خیال راحت به سفیران بسپارید. 88830215
 
 
 
اطلاعات بیشتر

مطالبی در مورد حمل هوایی بار به چاد

نرخ ارز جهت ارسال بار از چاد به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
تا این تاریخ معتبر می باشد
بیست و هفتم تیر 1403

دلار: 434,700 ریال
دلار: 436,109 ریال
یورو: 474,330 ریال
دلار: 440,000 ریال
دلار: 434,700 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از چاد به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
سیزدهم تیر 1403

دلار: 431,064 ریال
دلار: 431,064 ریال
یورو: 465,048 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 434,401 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از چاد به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
ششم تیر 1403

دلار: 429,523 ریال
دلار: 429,523 ریال
یورو: 458,650 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 428,966 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید
نرخ ارز جهت ارسال بار از چاد به ترمینال بار فرودگاه امام خمینی
منقضی شد
ششم تیر 1403

دلار: 429,523 ریال
دلار: 429,523 ریال
یورو: 458,650 ریال
دلار: 0 ریال
دلار: 428,966 ریال
در مورد نرخ دلار ایرلاین ها و نحوه محاسبه هزینه حمل هوایی بیشتر بدانید

ارسال هوایی بار از ترمینال بار فرودگاه امام خمینی به انجامنا در کشور چاد

بیشترین محمولات هوایی فرستاده شده به چاد

شرایط امنیتی و حراستی حمل هوایی بار به کشور چاد

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

نقشه کشور چاد

سئوالات متداول در مورد فریت بار به چاد

از آنجایی که فریت بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل بار هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.
برای اطمینان از سلامت بار بهتر است آن را با مواد استاندارد حمل بار هوایی بسته‌بندی نمایید، همچنین برای لوازم شکستنی بهترین راه استفاده از جعبه‌های چوبی است.
بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل بار هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

ویدئو های دیدنی فریت بار