درباره Aegean

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز، شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور یونان و بزرگترین شرکت هواپیمایی این کشور از نظر تعداد مسافرین، تعداد مقاصد و اندازه ناوگان هواپیمایی است. این شرکت از ژوئن سال 2010 یکی از اعضای اتحاد ستاره بوده است و خدمات خود را از فرودگاه های آتن و تسالونیکی به دیگر مقاصد مهم در کشور یونان و همچنین در دیگر کشورهای اروپایی و خاورمیانه ارائه می­کند. قطب های اصلی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه بین المللی آتن در شهر آتن، فرودگاه بین المللی مقدونیه در تسالونیکی و فرودگاه بین المللی لارانکا در قبرس هستند. همچنین هواپیمایی ایژین در برخی فرودگاه های دیگر کشور یونان نیز پایگاه دارد که از این میان برخی فصلی هستند. دفتر فرماندهی این شرکت در منطقه کیفیسیا در حومه شهر آتن قرار دارد.

 

ایژین ایرلاینز چگونه تأسیس شد

شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز در سال 1987 با نام ایژین اوییشن تأسیس شد. این شرکت در آغاز خدمات وی‌آی‌پی/تجاری و در ابتدا به صورت تخصصی خدمات اجرایی و آمبولانس هوایی را ارائه می­کرد. در سال 1992 هواپیمایی ایژین اوییشن، اولین شرکت یونانی بود که مجوز عملیات هوایی مستقل را دریافت کرد. پس از خریداری این شرکت توسط گروه واسیلاکیس در سال 1994، شرکت ایژین اوییشن پروازهای وی‌آی‌پی خود را از مبدأ آتن به سراسر جهان به راه انداخت. نام ایژین ایرلاینز در ماه می سال 1999 برای این شرکت انتخاب و از همین زمان خدمات مسافربری این شرکت نیز آغاز شد.

ایژین ایرلاینز در مسیر گسترش

در بیست و یکم ماه اکتبر سال 2012، شرکت هواپیمایی ایژین ایرلاینز اعلام کرد به توافقی برای خرید شرکت هواپیمایی المپیک ایر دست یافته است و این خرید یک سال بعد توسط اتحادیه اروپا در تاریخ نهم اکتبر سال 2013 تائید شد. پس از خرید، البته هر دو شرکت با برند های مستقل به کار خود ادامه دادند. به علاوه  هواپیمایی ایژین در مراحل پایانی مناقصه خصوصی سازی شرکت هواپیمایی قبرس ایرویز نیز شرکت کرد. پیرو ورشکستگی هواپیمایی قبرس ایرویز، هواپیمایی ایژین در فرودگاه لارانکا، قطبی برپا کرد و پروازهای خود را از مبدا این جزیره به مقاصد مختلف از سر گرفت. به گونه ای که کمبود خدمات به دلیل غیبت شرکت قبرس ایرویز جبران شد.

 

اطلاعات بیشتر
...
ارمنستان

ایروان

...
بلغارستان

سوفیا

...
البانی

تیرانا

...
بلژیک

بروکسل

...
فنلاند

هلسینکی

...
استونی

تالین

...
دانمارک

کپنهاگ

...
جمهوری چک

پراگ

...
گرجستان

تفلیس

...
فرانسه

نیس

...
فرانسه

نانت

...
فرانسه

پاریس

...
المان

برلین

...
المان

هامبورگ

...
المان

فرانکفورت

...
المان

هانوفر

...
المان

دوسلدورف

...
المان

مونیخ

...
مجارستان

بوداپست

...
المان

اشتوتگارت

...
ایرلند

دوبلین

...
ایتالیا

رم

...
ایتالیا

ناپل

...
ایتالیا

ونیز

...
ایتالیا

میلان

...
ایتالیا

پیزا

...
ایتالیا

کاتانیا

...
رومانی

بخارست

...
لهستان

ورشو

...
هلند

امستردام

...
پرتغال

لیسبون

...
اسپانیا

بارسلون

...
اسپانیا

مادرید

...
سوئیس

زوریخ

...
ترکیه

استانبول

...
بریتانیا

بیرمینگهام

...
بریتانیا

لندن

...
بریتانیا

لندن

...
بریتانیا

ادینبرو

...
بریتانیا

منچستر

...
صربستان

بلگراد