درباره ITA Airways

شرکت هواپیمایی آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا، شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور ایتالیا و بزرگ ترین شرکت هواپیمایی این کشور است. دفتر ریاست این شرکت در شهر رم قرار دارد. قطب اصلی این شرکت هواپیمایی، فرودگاه لئوناردو داوینچی شهر رم و قطب ثانویه این شرکت در فرودگاه لیناته شهر میلان است. دیگر فرودگاه های مهم برای این شرکت، فرودگاه کاتانیا، فرودگاه مالپنزای میلان، فرودگاه پالرمو و فرودگاه ناپل هستند. این شرکت هواپیمایی از تاریخ هفدهم ماه مارس سال 2020 به صورت کامل تحت مالکیت دولت ایتالیا در آمده است. ناوگان این شرکت هواپیمایی از انواع مختلف مدل های هواپیمای ایرباس و بوئینگ 777-200ER تشکیل شده است و از طریق این ناوگان به صد مقصد داخلی، اروپایی و بین المللی پرواز دارد. هواپیمایی آلیتالیا از اعضای اتحاد شرکت های هواپیمایی اسکای تیم است.

داستان تولد آلیتالیا

هواپیمایی آلیتالیا در تاریخ شانزدهم سپتامبر سال 1946، با نام شرکت هواپیمایی بین المللی ایتالیا  تأسیس شدکه نتیجه توافقی بین ایتالیا و انگلستان بود. هزینه های   تأسیس این شرکت به صورت مشترک بر عهده دولت ایتالیا و شرکت هواپیمایی بیریتیش یوروپین ایرویز با تقسیم سهم شصت به چهل بود که سرمایه اولیه نهصد میلیون لیره معادل یک میلیون پوند در نظر گرفته شد. نام این شرکت ترکیبی از دو واژه آلی (در زبان ایتالیایی به معنای بال ها است) و ایتالیا است. عملیات این شرکت هواپیمایی از تاریخ پنجم ماه می سال 1947 آغاز شد و در سال اول فعالیت، این شرکت توانست ده هزار مسافر جا به جا کند. پرواز افتتاحیه این شرکت با یک هواپیمای فیات G.12 به خلبانی ویرجینیو رینرو از تورین به کاتانیا و رم انجام شد.

نخستین پرواز بین المللی

اولین پرواز بین المللی شرکت آلیتالیا یک سال بعد و از شهر میلان به مقصد شهرهای امریکای جنوبی انجام شد. هواپیمای چهار موتوره ساویا-مارکتی SM.95 تا سال 1949 در مسیر های اروپایی این شرکت مورد استفاده قرار می گرفت. در سی و یکم اکتبر سال 1957 آلیتالیا با شرکت هواپیمایی لینه ایری ایتالیانه ادغام و نام شرکت جدیدT آلیتالیا – لینه ایری ایتالیانه شد. در آن زمان، سهم وزارت دارایی کشور ایتالیا از این شرکت چهل و نه درصد، سهم دیگر سهامداران که شامل کارکنان شرکت هم می شد چهل و نه درصد و سهم شرکت ایرفرانس-کی‌ال‌ام نیز دو درصد بود.

پرواز دوباره آلیتالیا

در سال 2008 گروهی از سرمایه گذاران کنسرسیومی با نام کامپینیا آئریا ایتالیانا (سی‌ای‌آی) شکل دادند تا شرکت ورشکست شده آلیتالیا – لینه ایری ایتالیانه (آلیتالیا سابق) را خریداری و آن را با شرکت هواپیمایی ایر وان که یکی دیگر از شرکت های هواپیمایی ورشکسته ایتالیا بود ادغام کنند.

در تاریخ سی ام اکتبر سال 2008 کنسرسیوم سی‌ای‌آی پیشنهاد یک میلیارد یورویی برای خرید شرکت هواپیمایی ورشکسته مطرح کرد. در نوزدهم نوامبر سال 2008، این پیشنهاد توسط بخش مدیریت ورشکستگی آلیتالیا با مجوز دولت ایتالیا که در آن زمان سهام دار اصلی این شرکت بود، پذیرفته شد. در دوازدهم دسامبر سال 2008 آلیتالیا به کنسرسیوم سی‌ای‌آی واگذار گردید. برای تکمیل این قرارداد چهارصد و بیست و هفت میلیون یورو پول نقد پرداخت شد و مسئولیت پرداخت ششصد و بیست و پنج میلیون یورو بدهی این شرکت  را نیز بر عهده خریدار نهادند.

تلاش برای رونقی دوباره

در ژانویه سال 2010، آلیتالیا اولین سالگرد بازگشت به کار خود را جشن گرفت. در اولین سال بازگشایی این شرکت، موفق به جا به جایی بیست و دو میلیون نفر مسافر شد. در سال 2011، تعداد مسافرین به بیست و پنج میلیون نفر رسید. در یکم فوریه سال 2010 کارکنان شرکت آلیتالیا در اعتراض به حقوق خود به مدت چهار ساعت اعتصاب کردند که اولین اعتصاب کارکنان این شرکت بعد از بازگشایی دوباره آن بود. در یازدهم فوریه همان سال هواپیمایی آلیتالیا اعلام کرد که از مارس 2010 از شرکت هواپیمایی ایر وان به عنوان شرکت هواپیمایی کم هزینه خود استفاده می­کند. پایگاه فعالیت ایر وان، فرودگاه مالپنسای شهر میلان و برنامه آن تمرکز بر پروازهای کوتاه مدت تفریحی اعلام شد. در سال 2011 شرکت ایر وان که زیر مجموعه آلیتالیا است توانست به بیش از یک و چهار دهم میلیون مسافر خدمات ارائه دهد.

و سرانجام ...

در هفدهم مارس سال 2020 دولت ایتالیا کنترل کامل این شرکت هواپیمایی را در اختیار گرفت؛ زیرا دولت نتوانست با چندین شرکت ایتالیایی و بین المللی برای سهامدار شدن در این شرکت هواپیمایی به توافق برسد.

در آوریل سال 2020، دولت ایتالیا اعلام کرد تا ماه می به صورت کامل شرکت آلیتالیا را در مالکیت خود خواهد گرفت؛ چرا که این شرکت به تنهایی نمی تواند بر بحران کوید-19 غلبه کند. در ادامه اعلام شد ناوگان این شرکت از صد و سیزده هواپیما، به نود هواپیما کاهش خواهد یافت.

در تاریخ بیست و یکم ماه می سال  2020 هواپیمایی آلیتالیا از بخش شرکت های مالکیت مشترک ترانس‌آتلانتیک اتحاد اسکای تیم خارج شد. در بیست و نهم ژوئن سال 2020، نخست وزیر کشور ایتالیا، فرانچسکو کایو  را به عنوان مدیرعامل و فابیو لازرینی را به سمت  مدیر اجرایی ارشد جدید شرکت هواپیمایی آلیتالیا منصوب کرد.

 

 

 

 

اطلاعات بیشتر
...
هندوستان

دهلی

...
کره جنوبی

سئول

...
الجزائر

الجزائر

...
مراکش

کازابلانکا

...
ارژانتین

بوینس ایرس

...
مکزیک

مکزیکو سیتی

...
کانادا

تورنتو

...
ایالات متحده امریکا

لس انجلس

...
ایالات متحده امریکا

بوستون

...
ایالات متحده امریکا

شیکاگو

...
ایالات متحده امریکا

میامی

...
ایالات متحده امریکا

نیویورک

...
البانی

تیرانا

...
بلغارستان

سوفیا

...
بلژیک

بروکسل

...
دانمارک

کپنهاگ

...
جمهوری چک

پراگ

...
فرانسه

مارسی

...
فرانسه

نیس

...
فرانسه

پاریس

...
فرانسه

پاریس

...
المان

برلین

...
المان

مونیخ

...
المان

فرانکفورت

...
المان

دوسلدورف

...
مجارستان

بوداپست

...
ایتالیا

باری

...
ایتالیا

رم

...
ایتالیا

ناپل

...
ایتالیا

کاتانیا

...
ایتالیا

پیزا

...
ایتالیا

ونیز

...
ایتالیا

میلان

...
ایتالیا

میلان

...
ایتالیا

تورین

...
ایتالیا

جنوا

...
لهستان

ورشو

...
هلند

امستردام

...
اسپانیا

بارسلون

...
اسپانیا

والنسیا

...
اسپانیا

مادرید

...
اسپانیا

مالاگا

...
سوئیس

زوریخ

...
بریتانیا

لندن

...
بریتانیا

لندن

...
صربستان

بلگراد

...
کرواسی

دوبرونیک

...
مونته نگرو

پودگوریتسا

...
اسپانیا

ابیزا

...
ایتالیا

فلورانس

...
اسپانیا

پالما د مایورکا

...
ایتالیا

ورونا

...
ایتالیا

پسکارا

...
ایتالیا

لامتزیا ترمه

...
ایتالیا

تراپانی

...
ایتالیا

پالرمو

...
ایتالیا

تریسته

...
ایتالیا

کومیزو

...
ایتالیا

لامپدوسا