درباره Oman Air

هواپیمایی عمان ایر

هواپیمایی عمان ایر، شرکت هواپیمایی ملی کشور عمان است. پایگاه این شرکت هواپیمایی در فرودگاه بین المللی مسقط در شهر مسقط قرار دارد. عمان ایر، پروازهای داخلی و بین المللی مسافری ارائه می کند و خدمات تاکسی هوایی و پروازهای چارتر را  نیز شامل می شود. هواپیمایی عمان ایر عضوی از سازمان شرکت های هواپیمایی عرب است.

آغاز حمل و نقل هوایی در عمان

شکل­گیری شرکت هواپیمایی عمان ایر به سال 1970 میلادی باز می­گردد؛ زمانی که شرکت خدمات بین المللی عمان فعالیت خود را آغاز کرد. این شرکت در فرودگاه بیت الفلج خدمات زمینی به هواپیماهای مسافری ارائه می داد. در سال 1972 شرکت خدمات بین المللی عمان عملیات خود را به ترمینال جدید فرودگاه بین المللی سیب انتقال داد. این شرکت در سال 1977 بخش هواپیماهای سبک وزن شرکت گولف ایر را در اختیار گرفت و در ادامه همان سال قسمت مهندسی هواپیمای خود را نیز راه اندازی کرد. رشد سریع هوانوردی عمومی در کشور عمان، این شرکت را بر آن داشت تا چندین تاسیسات مختلف شامل آشیانه، کارگاه و بخش فراهم کردن پذیرایی مربوط به پرواز را بسازد تا از این طریق بتواند حوزه فعالیت خود را گسترش دهد.

در سال 1981، شرکت خدمات هوایی (که همان شرکت خدمات بین المللی عمان است.) عمان تبدیل به شرکتی سهامی شد. همچنین این شرکت سیزده هواپیما از شرکت گولف ایر خریداری کرد و موفق شد هواپیماهای فوکر 27-600 خود را با هواپیماهای جدیدتر فوکر 27-500 جایگزین کند. در سال 1982 شرکت خدمات هوایی عمان در کنار شرکت گولف ایر پرواز به شهر صلاله را آغاز کرد. این فعالیت مشترک، بین سال های 1983 تا 1993 ادامه داشت. در این دوره این شرکت خرید تجهیزات و تاسیسات جدید  را آغاز کرد تا خدمات خود را گسترش دهد.

شکل گیری شرکت عمان ایر

در سال 1993، شرکت عمان ایر پایه گذاری شد. شروع کار این شرکت هواپیمایی در ماه مارس بود؛ زمانی که یک هواپیمای بوئینگ 737-300 را از شرکت بین المللی خدمات هوایی آنست اجاره کرد تا پرواز مسقط به صلاله را از سر بگیرد. در ماه جولای همان سال، اولین پرواز بین المللی این شرکت به مقصد دبی انجام شد که این پرواز نیز با یک هواپیمای بوئینگ 737-300 صورت گرفت. پیرو این اتفاقات، پرواز به مقاصد جدید به سرعت آغاز شدند. در ماه نوامبر، شهر تریواندروم، در ژانویه 1994 شهرهای کویت و کراچی و در اکتبر، شهر کلمبو مقاصد جدید این شرکت بودند. در سال 1995 عمان ایر دو هواپیمای ایرباس A320 را از شرکت منطقه هوایی سنگاپور اجاره کرد تا جایگزین بوئینگ های قبلی شوند. بین سال های 1995 تا 1997 خدمات این شرکت در شهرهای بمبئی، داکا، ابوظبی، دوحه و چنای نیز آغاز شد. در اکتبر سال 1998 عمان ایر عضو اتحادیه بین المللی حمل و نقل هوائی (IATA) شد.

در مارس سال 2007 دولت عمان سرمایه ‌خود در این شرکت را افزایش داد. به گونه ای که سهم حکومت از این شرکت از سی و سه درصد به نزدیک هشتاد درصد رسید. در همین سال اعلام شد که شرکت عمان ایر برنامه های استراتژیک خود را دوباره ارزیابی خواهد کرد و ممکن است به بازار پروازهای بلند مدت نیز وارد شود. این تفکر در ماه می سال 2007 اوج گرفت؛ در این زمان، کشور عمان شرکت هواپیمایی گولف ایر را رها کرد تا این شرکت به یک شرکت هواپیمایی بحرینی تبدیل شود و تمرکز دولت عمان بر پیشرفت شرکت هواپیمایی عمان ایر قرار گرفت. سر انجام پروازهای بلند مدت این شرکت هواپیمایی در تاریخ بیست و ششم ماه نوامبر سال 2007 آغاز شدند که اولین پروازها به مقصد بانکوک و لندن بودند.

شرکت عمان ایر، پیشرو در حمل بار هوایی

عمان ایر کارگو در سال 2009 پایه گذاری شد تا خدمات حمل بار هوایی شرکت عمان ایر را مدیریت کند و از زمان تاسیس تا به امروز خود را به عنوان یکی از رهبران صنعت حمل بار هوایی در خاورمیانه معرفی کرده است. این شرکت با استفاده از ظرفیت حمل بار بیش از صد پرواز مسافری در روز، خدمات حمل بار خود را به دامنه گسترده ای از مقاصد مختلف شامل اروپا، آفریقا، خاورمیانه، هندوستان و شرق دور ارائه می­کند. شرکت عمان ایر کارگو با همکاری شرکای خود و شبکه حمل و نقل کامیونی که در اختیار دارد، به مشتریان خود به بیش از دویست مقصد مختلف در سراسر جهان و در تمامی قاره ها دسترسی می دهد.

شرکت عمان ایر کارگو راهکارهای مختلفی متناسب با نیاز های متفاوت مشتریان خود ارائه می دهد. خدمات این شرکت حمل بارهای عمومی، حمل بارهای ارزشمند، کوریر، حمل مواد خطرناک، حمل حیوانات زنده و حمل کالاهای حساس به دما مثل دارو، مواد فاسد شدنی و غیره را شامل می شود.

مرسولات این شرکت از طریق سامانه اسمارت‎‌کارگو‌ مدیریت می شوند که نسل جدیدی از سیستم­های بر پایه فضای ابری است که اطلاعات مطمئن، شفاف و به روز به مشتری ارائه می­دهد. اراده این اطلاعات در تمامی بخش های زنجیره لوجستیک این شرکت از زمان تحویل مرسوله تا رسیدن به مقصد ادامه دارد. مرسولات شما همواره تحت نظارت کامل هستند و با بالاترین استانداردها حمل می شوند.

 

اطلاعات بیشتر
...
بحرین

منامه

...
عربستان سعودی

دمام

...
عربستان سعودی

جده

...
عربستان سعودی

مدینه

...
امارات متحده عربی

ابوظبی

...
عربستان سعودی

ریاض

...
بنگلادش

داکا

...
هندوستان

بنگلور

...
هندوستان

دهلی

...
هندوستان

چنای

...
هندوستان

مومبای

...
هندوستان

گوا

...
هندوستان

حیدراباد

...
هندوستان

جیپور

...
هندوستان

لاکنو

...
هندوستان

تریواندروم

...
اندونزی

جاکارتا

...
مالزی

کوالالامپور

...
پاکستان

اسلام اباد

...
پاکستان

کراچی

...
نپال

کاتماندو

...
پاکستان

لاهور

...
سریلانکا

کلمبو

...
فیلیپین

مانیل

...
تایلند

بانکوک

...
تانزانیا

دارالسلام

...
تانزانیا

زنگبار

...
فرانسه

پاریس

...
المان

فرانکفورت

...
المان

مونیخ

...
ایتالیا

میلان

...
رومانی

بخارست

...
سوئیس

زوریخ

...
بریتانیا

لندن

...
بریتانیا

منچستر