درباره Thai Airways

شرکت هواپیمایی تای ایرویز اینترنشنال

شرکت هواپیمایی تای ایرویز اینترنشنال که با نام تجاری تای شناخته می شود، شرکت هواپیمایی حامل پرچم کشور تایلند است. این شرکت در سال 1988 تاسیس شده است و دفتر فرماندهی آن در منطقه چاتوچاک شهر بانکوک قرار دارد؛ این شرکت بخش اصلی عملیات خود را از فرودگاه سووارنابومی انجام می دهد. هواپیمایی تای ایرویز یکی از اعضای پایه گذار اتحاد ستاره است. این شرکت هواپیمایی، بزرگترین سهامدار شرکت هواپیمایی کم هزینه نوک ایر به شمار می رود. همچنین شرکت هواپیمایی منطقه ای به نام تای اسمایل را نیز در اواسط سال 2012 با به کار گیری هواپیمای ایرباس A320 تأسیس کرده است.

شکل گیری تای ایرویز

هواپیمایی تای ایرویز اینترنشنال در سال 1960 با سرمایه گذاری مشترک شرکت هواپیمایی اسکاندیناوین و شرکت هواپیمایی داخلی کشور تایلند، به اسم شرکت تای ایرویز تأسیس شد. هدف این سرمایه گذاری مشترک، ایجاد بخش بین المللی برای شرکت هواپیمایی داخلی تایلند بود. هواپیمایی اسکاندیناوین تخصص عملیاتی، مدیریتی و بازاریابی خود را در اختیار شرکت تازه تأسیس قرارداد و مقرر شد تا از طریق آموزش نیروهای بومی، این شرکت هواپیمایی در سریع ترین زمان ممکن به شرکت هواپیمایی کاملاً مستقل ملی تایلند مبدل شود. نیروی کار بومی به مرور موفق به در اختیار گرفتن کامل مسئولیت مدیریت گردید و تعداد پرسنل مهاجر شرکت رفته رفته کمتر شد تا جایی که در سال 1987 میزان کارکنان غیر بومی این شرکت در کشور تایلند به کمتر از یک درصد رسید.

شبکه پروازی تای ایرویز

قطب اصلی شرکت هواپیمایی تای ایرویز، فرودگاه سووارنابومی و قطب ثانویه آن فرودگاه بین المللی فوکت است. در مجموع این شرکت هواپیمایی و شرکت های زیر مجموعه اش به صد و یک مقصد مختلف در سی و هفت کشور با ناوگانی متشکل از نود و پنج هواپیما پرواز دارند. ناوگان این شرکت متشکل از هواپیماهای پهن پیکر بوئینگ و ایرباس است؛ در حالی­که شرکت زیرمجموعه اش، تای اسمایل، از هواپیماهای باریک پیکر استفاده می کند. شبکه مسیرهای هواپیمایی تای ایرویز بیشتر مربوط به پروازهای به اروپا، شرق آسیا و جنوب و جنوب غربی آسیاست. البته این شرکت هواپیمایی به پنج مقصد مختلف در قاره اقیانوسیه نیز پرواز دارد. هواپیمایی تای ایرویز اولین شرکت هواپیمایی منطقه آسیا-پاسیفیک بود که به فرودگاه هیترو لندن پرواز داشت. در میان شرکت های هواپیمایی آسیا-پاسیفیک، این شرکت یکی از بزرگترین مجموعه پروازهای مسافری به قاره اروپا را داراست. تا سال 2020 طولانی ترین پرواز این شرکت هواپیمایی از مبدا بانکوک به مقصد لندن بوده است.

 

 

اطلاعات بیشتر
...
بنگلادش

داکا

...
کامبوج

پنوم‌پن

...
هنگ کنگ

هنگ کنگ

...
اندونزی

جاکارتا

...
اندونزی

بالی

...
مالزی

کوالالامپور

...
نپال

کاتماندو

...
فیلیپین

سبو

...
کره جنوبی

سئول

...
فیلیپین

مانیل

...
سنگاپور

سنگاپور

...
تایلند

بانکوک

...
تایلند

چیانگ مای

...
ویتنام

هانوی

...
تایلند

پوکت

...
تایوان

تایپه

...
استرالیا

بریزبن

...
استرالیا

ملبورن

...
استرالیا

پرت

...
استرالیا

سیدنی