قوانین گمرکی فرودگاه ویگرا در پروسه حمل هوایی به شهر السوند

قوانین گمرک کشور نروژ در زمینه حمل هوایی به السوند


در سال های اخیر محبوب ترین راه برای ارسال بار به شهر السوند در کشور نروژ حمل هوایی به السوند بوده است. امنیت، سرعت و هزینه مناسب، دلایل اصلی توجه بیش‌ازپیش به حمل هوایی است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور نروژ می‌شود؛ بدیهی است که آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما بسیار کمک می‌کند. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی نروژ در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور نروژ همگی تابع قوانین واحد گمرکی این کشور هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور نروژ صادق است. حال فرض کنید بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه منطقه‌ای بین‌المللی السوند در دفتر گمرکی NORWEGIAN CUSTOMS منتظر شروع فرآیند ترخیص گمرکی بار هوایی خود هستید.

داستان حمل هوایی به السوند در گمرک کشور نروژ


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه منطقه‌ای بین‌المللی السوند به شما تحویل دهند. زیاد عجله نکنید. چون قوانین باید درباره همه بارها اعمال شود. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرکی کشور نروژ اعمال می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی دشوار باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را  می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت نروژ دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن‌ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مأمورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک نروژ مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


اکنون باید مقررات مربوط به بار همراه مسافر در این کشور را بدانید. اگر مسافر هستید و از ساکنین کشور نروژ نیستید، هیچ محدودیتی برای اقلامی که به‌عنوان بار همراه به مدت محدود به نروژ وارد می‌کنید وجود ندارد. برای اقلام همراه مسافر می‌توان این مثال‌ها را ذکر کرد: لباس، کامپیوتر، تلفن همراه، زیورآلات و دیگر اقلامی که در زمان سفر از آن‌ها استفاده می‌کنید و پس از سفر از کشور خارج می‌کنید؛ اما کالاهایی مثل هدایا که قرار است در نروژ بمانند و محصولات مصرفی (مثل سیگار) برای ورودشان محدودیت‌هایی در نظر گرفته‌شده است. محدوده مجاز برای حمل این موارد به این شکل است:

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در محدوده زیر باشد:
 • دویست نخ سیگار، یا
 • هر محصول دخانی دیگر تا وزن دویست و پنجاه گرم (توتون، تنباکو، سیگار برگ و ...)
 • حمل دویست کاغذ سیگار نیز مجاز است.
 • محدودیت برای کالاهای همراه که قرار است در این کشور باقی بمانند تا ارزش 6000 کرون نروژ (تقریباً معادل 600 یورو) است. اگر مدت‌زمان خروج شما از نروژ کمتر از بیست‌وچهار ساعت باشد (برای مثال صبح سفر کنید و شب برگردید) این محدودیت به 3000 کرون تقلیل می‌یابد.
 • ماهیت بار همراه شما باید متناسب نیازهای سفر شما باشد. حمل اقلام به‌صورت غیرمعقول (مثل همراه داشتن چهار دوربین عکاسی) ممکن است این تلقی را ایجاد کند که قصد تجارت دارید و عاملی برای ابطال معافیت شما شود.

به یاد داشته باشید که موارد ذکر شده فقط و فقط مربوط به بار همراه مسافرین السوند است و برای فریت بار نیستند. اطلاع از عوارض گمرکی ، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور نروژ کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور نروژ همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک نروژ جهت حمل هوایی به السوند


اگر سفر به شهر السوند برایتان قطعی شده، وقت آن رسیده تا بدانید همراه داشتن چه کالاهایی یا قرار دادن چه اقلامی در مرسوله بار هوایی، شما را در نروژ به دردسر می اندازد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک نروژ در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور نروژ ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر، محرک و روان‌گردان
 • گوشت تازه و محصولات گوشتی
 • مواد منفجره (دربرگیرنده لوازم مختلف آتش‌بازی)
 • برخی از ویتامین‌ها
 • حیوانات خانگی خاص و عجیب (مثل خزندگان)

قوانین گمرک نروژ جهت بار هوایی مهاجرین شهر السوند


برای مهاجرین شهر السوند در کشور نروژ، شرایط به شکلی دیگر رقم می خورد، به چه شکل؟ یکی از مهم ترین تفاوت ها این است که با توجه به ماهیت بلندمدت سفر شما در مقایسه با مسافرین، حتماً میزان باری که قصد دارید به السوند ببرید از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه‌بار دارید. هزینه اضافه‌بار در اکثر موارد سنگین است و تصمیم‌گیری را کمی دشوار می‌کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که می خواهید به کشور نروژ ببرید بیشتر از مقدار مجاز بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه منطقه‌ای بین‌المللی السوند در شهر السوند در کشور نروژ تحویلتان می دهند.
اگر به‌طور پیوسته به مدت یک سال خارج از کشور نروژ زندگی کرده‌اید، تقریباً می‌توانید تمامی لوازم شخصی و لوازم منزل خود را معاف از پرداخت عوارض و مالیات به این کشور وارد نمایید.

 • برای استفاده از این امتیاز داشتن شرایط زیر لازم است:
 • حداقل به‌صورت پیوسته یک سال خارج از نروژ بوده باشید.
 • در دوران حضور خود در خارج از کشور مالک کالاها بوده و از آن‌ها استفاده کرده باشید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

با گوش دادن به قسمت کشور نروژ پادکست ما برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سر و سامان دهید. همه‌چیز واضح است و پاسخ همه پرسش‌ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات کامل در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های گمرکی موردنیاز در مراحل ترخیص و آدرس صفحات اینترنتی برای اظهار بار در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فرم ها و تکمیل فرم های آنلاین قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

برای حمل هوایی به السوند می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به السوند چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه فریت بار به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل اضافه‌بار مسافری به السوند چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار فریت بار ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه ویگرا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور نروژ ، گمرک Customs Region Western Norway ، واقع در فرودگاه ویگرا (Ålesund Airport, Vigra Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر السوند فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs Region Western Norway

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه ویگرا (Ålesund Airport, Vigra Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه ویگرا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور نروژ

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور نروژ در شهر السوند واقع در فرودگاه Ålesund Airport, Vigra Intl. Airport (Ålesund Airport, Vigra Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  نروژ، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور نروژ جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور نروژ از طریق Norwegian Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور نروژ را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به السوند

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار