قوانین گمرکی فرودگاه لودز در پروسه حمل هوایی به شهر لودز

قوانین گمرکی لهستان درباره حمل هوایی به لودز


یکی از توصیه‌های همیشگی ما به افرادی که قصد ارسال بار به لهستان را دارند استفاده از خدمات حمل هوایی است. حال چرا روز به روز به تعداد افرادی که پیشنهاد ما را می پذیرند اضافه می‌شود؟ چون تمامی ویژگی‌های سرعت، ایمنی و هزینه در این روش بار از روش های دیگر بهتر است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه ووادیسواف ریمونت لودز شهر لودز منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور لهستان آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه ووادیسواف ریمونت لودز KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی لهستان نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور لهستان را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک‌های سرتاسر کشور لهستان یکسان اجرا می‌شود.

داستان حمل هوایی به لودز در گمرک کشور لهستان


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه ووادیسواف ریمونت لودز به شما تحویل دهند. نوبت به بررسی بار شما ذیل قوانین گمرکی کشور لهستان رسیده است. چه قوانینی؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرکی کشور لهستان اعمال می‌شود. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی دشوار باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را  می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لهستان دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن‌ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مأمورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری لهستان


در هنگام سفر به کشور لهستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • این معافیت برای بار همراه مسافر تا ارزش 430 یورو است.
 • این مبلغ برای مسافرین زیر 15 سال به 150 یورو تقلیل می‌یابد.
 • همچنین در هنگام سفر به این کشور می‌توانید در حجم زیر مواد دخانی همراه خود داشته باشید:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون

این معافیت‌ها مختص بار همراه مسافر هستند و برای بار ارسالی شما منظور نمی‌گردند. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی باخبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک لهستان را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور لهستان را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری لهستان را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور لهستان را حتماً در برنامه پیش از سفر به لودز قرار دهید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک لهستان به شهر لودز ممنوع است


بار شما به‌صورت کامل توسط افسران گمرک بازرسی می‌شود، پس بهتر است بدانید ورود کدام اقلام به کشور لهستان ممنوع اعلام شده است. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر لودز کشور لهستان حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک لهستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد شیمیایی
 • مواد آتش‌گیر
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • گونه‌های جانوری محافظت‌شده

قوانین گمرک لهستان جهت بار هوایی مهاجرین لودز


حال بیایید به تفاوت‌های میان مهاجر و مسافر بی اندیشیم. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به لودز سفر می‌کند. پس بار هوایی او هم در تناسب با این مدت اقامت است و تصدیق می کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور لهستان با موضوع اضافه بار مسافری رو به روست. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر لودز می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه ووادیسواف ریمونت لودز به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور لهستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • برای واردات معاف از عوارض و مالیات باید حائز شرایط زیر باشید:
 • محل اقامت دائم شما به مدت 12 ماه پیاپی باید خارج از اتحادیه اروپا بوده باشد.
 • اقلامی که وارد می‌کنید حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورداستفاده شما یا اعضای خانواده اتان بوده‌اند.
 • بعد از واردات قصد دارید از این لوازم همان استفاده‌ای را بکنید که در کشور مبدأ می‌کردید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لهستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت لهستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می‌دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست لهستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به لودز مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت بار هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به لودز چیست؟


از آنجایی که فریت بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به لودز چگونه انجام می‌شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه لودز

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لهستان ، گمرک IAS w Łodzi ، واقع در فرودگاه لودز (Łódź Władysław Reymont Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر لودز فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
IAS w Łodzi

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه لودز (Łódź Władysław Reymont Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه لودز ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لهستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لهستان در شهر لودز واقع در فرودگاه Łódź Władysław Reymont Airport (Łódź Władysław Reymont Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  لهستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور لهستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور لهستان از طریق Krajowa Administracja Skarbowa نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور لهستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به لودز

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار