قوانین گمرکی فرودگاه منطقه‌ای ابها در پروسه حمل هوایی به شهر ابها

مراحل حمل هوایی به ابها و ترخیص کالا از گمرک عربستان


اگر از ما بپرسید برای ارسال بار به شهر ابها در کشور عربستان، از کدام شیوه ارسال بار استفاده کنم، پاسخ همیشگی ما حمل هوایی به ابها است. متولیان رشته‌های گوناگون در فکر به وجود آوردن راه‌هایی هستند که آسان‌تر از راه‌های کنونی به مشتریانشان خدماتی با سرعت بیشتر، هزینه کمتر و ایمنی بالاتر ارائه دهند. در حمل و نقل بار نیز، حمل هوایی بهترین راهی است که به آن رسیده ایم. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه منطقه‌ای ابها در شهر ابها عربستان نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ آشنایی با قوانین گمرکی کشور عربستان نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی عربستان در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک عربستان در حمل هوایی به ابها


پس از رسیدن بار هوایی به فرودگاه منطقه‌ای ابها در شهر ابها، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های گمرکی مربوط به بار هوایی شماست. اینکه مطلع شوید عوارض و مالیات هر کالا در کشور عربستان چقدر است و چگونه محاسبه می‌شود. همچنین در مقررات گمرکی این کشور، برای شرایط و موارد خاص معافیت هایی در نظر گرفته شده که آگاهی از آن ها بسیار سودمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. به همین منظور ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی ارائه دهید.

قوانین گمرک مسافری عربستان برای مسافرین ابها


اگر سفر شما به شهر ابها قطعی شده، اجازه بدهید بگوییم در هنگام سفر به کشور عربستان سعودی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی که از نظر ماهیت و حجم تلقی تجاری ایجاد ننمایند، معاف از پرداخت عوارض هستند.
 • محصولات دخانی تا 200 نخ سیگار یا 500 گرم از هر محصول دخانی معاف از عوارض است.
 • ارزش دیگر وسایل همراه مسافر نیز (مثل هدایا یا سوغات) اگر تا 3000 ریال سعودی باشد معاف از عوارض است.
 • بار همراه شما باید در چارچوب مشخص شده قرار گیرد. در این صورت نیازی به اظهار بار همراه خود ندارید. مگر اینکه در میان بار همراه خود چیزی داشته باشید که نیازمند تائید مقامات باشد (مثل دارو).

فقط به یاد داشته باشید که این معافیت ها برای بار هوایی همراه مسافرین ابها هستند و بار هوایی که به این شهر ارسال می کنید را شامل نمی شوند.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور عربستان کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور عربستان همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به گمرک عربستان ممنوع است


قبل از نهایی کردن چمدان های سفر به شهر ابها، کمی دست نگه دارید. کشور عربستان نیز در قوانین گمرکی خود، ورود برخی کالاها را به خاک این کشور ممنوع اعلام کرده است و همراه داشتن این کالاها سبب ایجاد مشکلات مختلف، مثل معطل شدن یا پرداخت جریمه یا حتی پیگرد قانونی می شود. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور عربستان سعودی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مشروبات الکلی
 • هرگونه لیزر
 • ترقه و لوازم آتش‌بازی
 • تجهیزات استراق سمع
 • اسید
 • سکه تقلبی
 • قلیان برقی
 • ابزار قمار
 • گوشت خوک و محصولات آن

قوانین گمرکی مهاجرت به ابها در کشور عربستان


اکنون نوبت به آن رسیده تا موضوعات مربوط به مهاجرین شهر ابها در کشور عربستان را بررسی کنیم. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در شهر ابها کشور عربستان را دارد و بدیهی است که به دلیل ماهیت بلند مدت سفرش وسایل بیشتری هم احتیاج دارد؛ اما بردن این‌همه وسایل یک مهاجر به کشوری دیگر کار آسانی نیست. چرا که اگر از میزان مشخص شده در بلیت بار بیشتری همراهتان باشد با جریمه اضافه بار مسافری رو به رو خواهید شد که هزینه زیادی در پی دارد. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور عربستان به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور عربستان سعودی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • البسه استفاده‌شده و کتاب‌های شما معاف از پرداخت عوارض هستند، اما دیگر اقلامی که به این کشور وارد می‌کنید مشمول پرداخت عوارض می‌شوند.
 • اقلامی مثل نوار صوتی و تصویری، CD و DVD و حافظه‌های الکترونیک مثل هارد و فلش، همگی باید مورد بازبینی و بازرسی قرار بگیرند.
 • اگر برای اقلامی که به عربستان ارسال می‌کنید، فاکتور خرید معتبر داشته باشید، عوارض بر قیمت خرید شما منظور می‌گردد، در غیر این صورت ارزش هریک از اقلام شما توسط مأمورین تخمین زده می‌شود.

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عربستان سعودی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عربستان را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور عربستان آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که چگونه می‌توانید حیوان خانگی را به عربستان ببرید؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به عربستان را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به ابها مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به ابها در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به ابها به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه منطقه‌ای ابها

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور عربستان سعودی ، گمرک ، واقع در فرودگاه منطقه‌ای ابها (Abha Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ابها فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه منطقه‌ای ابها (Abha Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه منطقه‌ای ابها ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور عربستان سعودی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور عربستان سعودی در شهر ابها واقع در فرودگاه Abha Intl. Airport (Abha Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  عربستان سعودی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور عربستان سعودی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور عربستان سعودی از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور عربستان سعودی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ابها

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار