قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی عدن در پروسه حمل هوایی به شهر موگادیشو

مراحل حمل هوایی به موگادیشو و ترخیص کالا از گمرک سومالی


اگر باید باری به شهر موگادیشو در کشور سومالی بفرستید، حتماً نگاهی هم به خدمات حمل هوایی به موگادیشو داشته باشید. این روش ارسال بار سریع ترین، امن‌ترین و مقرون به صرفه ترین شیوه ارسال بار به شهر موگادیشو در کشور سومالی است که می‌تواند پاسخ گوی همه نیازهای شما باشد. فریت بار بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین‌المللی عدن اده در شهر موگادیشو سومالی نشسته‌اید. دفتر گمرک این فرودگاه CUSTOMS OFFICE نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور سومالی نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی سومالی در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک سومالی در حمل هوایی به موگادیشو


حالا که بارتان به فرودگاه بین‌المللی عدن اده رسیده است، نوبت به انجام تشریفات مربوط به ترخیص آن می رسد و مهم‌ترین چیز در این شرایط آگاهی داشتن نسبت به تعرفه های گمرکی در کشور سومالی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در گمرک سومالی چگونه محاسبه می‌شود. خب در این میان معافیت‌هایی هم وجود دارد که با اطلاع از آن می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. می‌بینید که اطلاعات در این زمینه ارزش بسیار زیادی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری سومالی برای مسافر موگادیشو


در هنگام سفر به شهر موگادیشو در کشور سومالی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 400 نخ سیگار یا 40 سیگار برگ یا 400 گرم توتون
 • میزان معقول عطر و ادکلن برای مصرف شخصی
 • لوازم شخصی موردنیاز سفر

به یاد داشته باشید که این معافیت‌ها صرفاً برای بار هوایی همراه مسافرین موگادیشو منظور می گردد و بری مرسولات حمل هوایی نیست.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور سومالی کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور سومالی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به موگادیشو در گمرک سومالی ممنوع است


به هنگام بستن چمدان‌های سفر به شهر موگادیشو در کشور سومالی باید دقت به خرج دهید. قوانین گمرک سومالی ورود برخی کالاها به خاک این کشور را ممنوع اعلام کرده است. به هیچ عنوان این اقلام را در بار هوایی همراه یا ارسالی خود قرار ندهید تا مشکلات قانونی برایتان ایجاد نگردد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور سومالی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن

قوانین گمرکی مهاجرت به موگادیشو در کشور سومالی


حال اگر می خواهید به شهر موگادیشو در کشور سومالی مهاجرت کنید، شرایط برای شما متفاوت خواهد بود. به دلیل اقامت بلند مدت پیش رویتان، احتمالا مایلید تا وسایل زیادی همراه خود داشته باشید. وسایل زیاد یعنی داشتن اضافه‌بار و اجبار به پرداخت جریمه سنگین مربوط به آن. مبلغ جریمه اضافه‌بار مسافری منصفانه نیست اکثر افراد در مواجهه با آن به دنبال راهی بهتر می گردند. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور سومالی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور سومالی سفر می‌کنید، حتماً نیاز خواهید داشت مبلغ قابل‌توجهی پول همراه خود داشته باشید تا از پس هزینه‌های شروع زندگی در کشوری جدید بربیایید. برای این مهم در نظر داشته باشید که نمی‌توانید بیش از 200 شلینگ سومالی ارز محلی همراه خود داشته باشید. البته محدودیتی برای حمل ارزهای خارجی وجود ندارد و برای سهولت در تبدیل پول خود به پول محلی توصیه می‌کنیم مبلغ مدنظر خود را به دلار و یا یورو به این کشور وارد نمایید.

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سومالی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سومالی را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور سومالی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به سومالی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به سومالی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

هزینه حمل هوایی به موگادیشو چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به موگادیشو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به موگادیشو می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی عدن

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سومالی ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی عدن (Aden Adde Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر موگادیشو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی عدن (Aden Adde Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی عدن ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سومالی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سومالی در شهر موگادیشو واقع در فرودگاه Aden Adde Intl. Airport (Aden Adde Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سومالی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به موگادیشو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای سومالی

ویدئو های دیدنی فریت بار