قوانین گمرکی فرودگاه المسیره در پروسه حمل هوایی به شهر اقادیر

حمل هوایی به اقادیر و ترخیص کالا از گمرک مراکش


آیا شما هم قصد ارسال بار به شهر اقادیر در کشور مراکش را دارید؟ حمل هوایی پاسخی به تمام نیازهای شماست. در هر دوره متولیان رشته‌های گوناگون در پی به وجود آوردن راه‌هایی هستند که آسان‌تر از راه‌های موجود به مشتریانشان خدماتی ارزان‌تر، امن‌تر و سریع‌تر ارائه دهند. در رشته حمل بار هم باکمی جست‌وجو به سخن آغازین ما پی می‌برید. فریت بار یا همان حمل هوایی بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه المسیره اقادیر نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور مراکش نرفته اید با ما همراه باشید. نام دفتر گمرک این فرودگاه ADMINISTRATION DES DOUANES است. البته که قانون گمرکی مراکش در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بار هوایی شما در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک مراکش مربوط به حمل هوایی به اقادیر


پس از رسیدن بار هوایی شما به شهر اقادیر، مهم‌ترین موضوع اطلاع داشتن از تعرفه‌های گمرکی است. آشنایی شما با نحوه محاسبه عوارض و مالیات در کشور مراکش ارزشمند است. همچنین آگاهی از معافیت‌هایی که باعث کاهش هزینه های گمرکی می شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مراکش مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


در هنگام سفر به کشور مراکش هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ، یا 400 گرم توتون
 • 150 میلی‌لیتر عطر و 250 میلی‌لیتر ادکلن
 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر

دوباره تذکر می دهیم که بار ارسالی شما شامل این معافیت‌ها نمی شود و این موارد فقط برای بار همراه مسافر کاربرد دارند. اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور مراکش کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور مراکش همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک مراکش جهت حمل هوایی به اقادیر


وقتی بار سفر را می بندید بهترین زمان برای آگاهی از کالاهایی است که ورودشان به مراکش منع شده است. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک مراکش در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور مراکش ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • پهپاد
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • اسلحه و مهمات
 • تلفن، فکس، منشی تلفنی

قوانین گمرک مراکش جهت بار هوایی مهاجرین اقادیر


حال نوبت آن رسیده تا کمی راجع به مهاجرت و مطالب مربوط به مهاجرین صحبت کنیم. حتماً می دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به اقادیر سفر می کند. پس بار هوایی او هم باید متناسب با این زمان اقامت باشد و حتماً قبول دارید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر میزان بار مجاز همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجر به کشور مراکش با مشکلی به نام جریمه اضافه بار مسافری رو به رو خواهد شد. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر اقادیر می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه المسیره اقادیر به شما تحویل می دهند.
اگر برای اقامت به کشور مراکش سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • لوازم شخصی و خانگی در صورتی که به مدت حداقل ۶ ماه قبل از ورود به کشور مراکش تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند، معاف از پرداخت عوارض گمرکی خواهند بود.
 • برای دریافت معافیت عوارض، لازم است تا مدارک موردنیاز را ۱۵ روز قبل از رسیدن مرسوله به کشور مراکش به گمرک تحویل نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مراکش مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت مراکش شما را از تمام قوانین آگاه می کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست مراکش گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به اقادیر مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

برای حمل هوایی به اقادیر می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

حمل هوایی به اقادیر به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه المسیره

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مراکش ، گمرک Douanes ، واقع در فرودگاه المسیره (Agadir – Al Massira Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اقادیر فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Douanes

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه المسیره (Agadir – Al Massira Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه المسیره ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مراکش

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مراکش در شهر اقادیر واقع در فرودگاه Agadir – Al Massira Airport (Agadir – Al Massira Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مراکش، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مراکش جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مراکش از طریق Administration Des Douanes نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مراکش را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اقادیر

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار