قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی جیبوتی در پروسه حمل هوایی به شهر جیبوتی

قوانین گمرکی کشور جیبوتی درباره حمل هوایی به جیبوتی


حمل هوایی به جیبوتی پر طرفدار ترین و بهینه ‌ترین روش حمل بار به کشور جیبوتی، در سال‌های اخیر بوده است. دلایل اقبال هرچه بیشتر به این روش، دارا بودن ویژگی‌هایی مثل ایمنی استاندارد، سرعت بالا و قیمت مقرون به صرفه است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از دفتر گمرک Customs Office در فرودگاه بین‌المللی جیبوتی-امبوولی شهر جیبوتی در کشور جیبوتی می‌شود؛ پس آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی جیبوتی در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور جیبوتی همگی تابع قوانین گمرک کشور جیبوتی هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور جیبوتی صادق است.

حمل هوایی به جیبوتی در قانون‌های گمرکی جیبوتی


قصد داریم در مورد قانون های گمرکی جیبوتی در شهر جیبوتی، فرودگاه بین‌المللی جیبوتی-امبوولی سخن بگوییم. تمامی کشورهای دنیا برای ورود کالاهای مختلف به مرزهایشان قوانین خاص خودشان را طراحی کرده اند. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را می‌گیرند. کشور جیبوتی نیز مقررات سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد. البته لا به لای این قوانین و مقررات سخت گمرکی، معافیت‌هایی هم برای شرایط خاص و کالاهای خاص در نظر گرفته شده است.
برای شناخت این قوانین شاید لازم باشد مدت زیادی را به جمع‌آوری این اطلاعات اختصاص دهید، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت در دسترس شما قرار دارند. شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری جیبوتی برای مسافرین جیبوتی


اکنون باید مقررات مربوط به بار همراه مسافر در شهر جیبوتی این کشور را بدانید. در زمان سفر به جیبوتی می‌توانید لباس، کامپیوتر، تلفن همراه، زیورآلات و دیگر اقلامی که در زمان سفر از آن‌ها استفاده می‌کنید را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید.

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در محدوده زیر باشد:
 • تا دویست نخ سیگار، یا
 • تا صد سیگار برگ کوچک، یا
 • تا پنجاه سیگار برگ، یا
 • دویست و پنجاه گرم توتون
 • ماهیت بار همراه شما باید متناسب نیازهای سفر شما باشد. حمل اقلام به‌صورت غیرمعقول (مثل همراه داشتن چهار دوربین عکاسی) ممکن است این تلقی را ایجاد کند که قصد تجارت دارید و عاملی برای ابطال معافیت شما شود.

به خاطر داشته باشید موارد این بخش فقط و فقط برای بار هوایی همراه مسافرین است و مرسولات حمل هوایی به جیبوتی از آن ها محروم اند.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز از نظر گمرک کشور جیبوتی، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت جیبوتی گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری جیبوتی را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.

اقلام ممنوعه گمرک جیبوتی جهت ورود به جیبوتی


حالا تصور می‌کنیم شما مسافر شهر جیبوتی در کشور جیبوتی هستید و می خواهید بار سفرتان را ببندید. حالا بهترین زمانی است که فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی همراه یا ارسالی خود بگذارید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه بین‌المللی جیبوتی-امبوولی اگر یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور جیبوتی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • اسلحه گرم و مهمات
 • چاقو و سلاح‌های کشنده
 • محتوای مستهجن
 • تجهیزات عکاسی

قوانین گمرک جیبوتی جهت مهاجرین جیبوتی


اگر قصد مهاجرت به شهر جیبوتی در کشور جیبوتی را دارید، شرایط کمی متفاوت ‌تر است. معمولاً بار هوایی مهاجر در مقایسه با مسافر خیلی بیشتر است و این موضوع سبب می‌شود اکثر مهاجرین اضافه بار داشته باشند. جریمه اضافه بار مسافری هزینه قابل توجهی است که می تواند محاسبات مالی شما برای سفرتان را به هم بزند. در این شرایط حمل هوایی به جیبوتی از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.

 • درصورتی‌که به‌قصد اقامت به کشور جیبوتی سفر می‌کنید، مجاز خواهید بود تا لوازم شخصی و لوازم‌خانگی موردنیاز خود را به این کشور وارد نمایید. البته گمرک جیبوتی برای ورود مرسوله لوازم شخصی و خانگی از شما عوارض گمرکی و مالیات‌های مربوطه را دریافت خواهد کرد.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت جیبوتی، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در جیبوتی سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران جیبوتی ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

برای حمل هوایی به جیبوتی می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به جیبوتی چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به جیبوتی مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی جیبوتی

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور جیبوتی ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین المللی جیبوتی (Ambouli Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر جیبوتی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی جیبوتی (Ambouli Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی جیبوتی ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور جیبوتی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور جیبوتی در شهر جیبوتی واقع در فرودگاه Ambouli Intl. Airport (Ambouli Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  جیبوتی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به جیبوتی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار