قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد در پروسه حمل هوایی به شهر عشق اباد

گمرک ترکمنستان درباره حمل هوایی به عشق آباد چه قوانینی دارد


برنامه ای برای ارسال بار به شهر عشق آباد در کشور ترکمنستان دارید؟ حمل هوایی به عشق آباد بهترین گزینه برای ارسال بارتان است. حمل هوایی دارای ویژگی هایی اعم از سرعت بالا، امنیت استاندارد و قیمت مقرون به صرفه است که می تواند پاسخگوی همه نیاز های شما باشد. در فرایند حمل هوایی شما بارتان را در گمرک مبدأ تحویل می دهید و در انتظار ترخیص آن از گمرک کشور ترکمنستان خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور ترکمنستان آشنا باشید بارتان به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور ترکمنستان از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور ترکمنستان پذیرش‌شده است.

قوانین مهم گمرک ترکمنستان در حمل هوایی به عشق آباد


حالا بارتان به فرودگاه عشق آباد در شهر عشق آباد کشور ترکمنستان رسیده است. باید به فکر ترخیص بارتان از دفتر گمرک فرودگاه که STATE CUSTOMS SERVICE OF TURKMENISTAN نام دارد باشید. در انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص بار هوایی، عوارض و مالیات بر واردات و مالیات بر ارزش افزوده مصوب در این کشور برای مرسوله بار هوایی شما منظور می گردد. مگر در شرایط ویژه که امتیاز یا معافیتی به شما تعلق بگیرد. با این تفاسیر آگاهی از قوانین گمرکی ترکمنستان می تواند برایتان کمک بزرگی باشد.
اما دسترسی به این اطلاعات دشوار و زمان بر است و برای همه مقدور نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور ترکمنستان را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص کالا در این سایت قابل دانلود است. لازم است پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و برای ترخیص کالا به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری ترکمنستان برای مسافرین عشق آباد


در هنگام سفر به شهر عشق آباد در کشور ترکمنستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این صورت است:

 • ارزش لوازم شخصی همراه شما باید منطقی باشد.
 • وزن زیورآلات همراه شما نباید بیش از 1 کیلوگرم باشد.
 • میزان دخانیات مجاز:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 500 گرم توتون
 • هدایا و سوغات همراه شما تا ارزش 2.000 روپیه ترکمنستان (معادل 13 دلار امریکا)

به یاد داشته باشید که معافیت هایی که در این بخش معرفی کردیم، صرفا برای بار هوایی همراه مسافرین هستند و مرسوله حمل هوایی که به عشق آباد ارسال می کنید، از این موارد محروم است.
اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک ترکمنستان را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور ترکمنستان را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری ترکمنستان را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور ترکمنستان را حتماً در برنامه پیش از سفر قرار دهید.

ورود کدام کالاها به عشق آباد در گمرک ترکمنستان ممنوع است


اگر سفرتان به شهر عشق آباد قطعی شده است و باید به فکر بستن بار سفر و چمدان ها باشید، به لیست زیر نگاهی بیاندازید. این لیست اقلامی است که گمرک کشور ترکمنستان ورودشان را به خاک این کشور ممنوع اعلام نموده است و همراه داشتن آن ها مشکلات قانونی در پی دارد. از نظر قوانین گمرک کشور ترکمنستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی
 • مواد رادیواکتیو

قوانین گمرک ترکمنستان در مهاجرت به عشق آباد


اگر بخواهید به شهر عشق آباد در کشور ترکمنستان مهاجرت کنید، حتما به وسایل زیادی برای زندگی جدید خود در این کشور نیاز دارید. زیاد بودن وسایلتان معمولا به همراه داشتن اضافه بار می انجامد. جریمه اضافه بار مسافری مبلغی سنگین است که پرداخت آن برای همه مقدور نیست؛ خصوصا برای مهاجرین که مدیریت هزینه ها برایشان اهمیت قابل توجهی دارد. حمل هوایی به ترکمنستان راه بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه‌ای برای رساندن اضافه بار مسافری به شهر عشق آباد است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور ترکمنستان به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به ترکمنستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد کنید، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • برای ورود تمامی لوازمتان از شما عوارض دریافت می‌گردد،
 • برای خدمات گمرکی که به شما ارائه می‌شود به ازای هر ساعت از شما 5 دلار دریافت خواهد شد.
 • برای جلوگیری از افزایش هزینه‌های ترخیص توصیه می‌شود 10 روز قبل از رسیدن محموله به ترکمنستان مدارک موردنیاز را به گمرک ارائه دهید. برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز می‌توانید به پادکست ترکمنستان گوش کنید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ترکمنستان، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیا کردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور ترکمنستان مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را در این صفحه بشنوید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به عشق آباد مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به عشق آباد در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به عشق آباد به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ترکمنستان ، گمرک Таможня аэропорта ، واقع در فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد (Ashgabat Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر عشق اباد فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Таможня аэропорта

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد (Ashgabat Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی عشق‌آباد ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ترکمنستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ترکمنستان در شهر عشق اباد واقع در فرودگاه Ashgabat Intl. Airport (Ashgabat Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ترکمنستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ترکمنستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ترکمنستان از طریق STATE CUSTOMS SERVICE OF TURKMENISTAN نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ترکمنستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به عشق اباد

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار