قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی الفتریوس ونیزلوس در پروسه حمل هوایی به شهر اتن

قانون‌های گمرکی حمل هوایی به اتن در کشور یونان


اگر بخواهید باری به شهر اتن کشور یونان ارسال کنید بهترین انتخاب شما کدام روش ارسال بار است؟ فریت بار و حمل هوایی. این جواب اکثر افرادی است که تجربه استفاده از این خدمات را داشته اند. این مسافران به خوبی آگاه‌ شده اند که از این طریق، بارشان با بالاترین امنیت ممکن به مقصد می‌رسد و از نظر هزینه هم صرفه جویی می‌کنند و صد‌البته سریع ترین راه ممکن را انتخاب کرده‌اند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور یونان آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات مورد نیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قوانین، دیگر دغدغهی جریمه شدن و دردسر نخواهید داشت.
حالا در نظر می گیریم که بارتان را در مبدأ تحویل داده اید و بعد از انجام تشریفات حمل هوایی به اتن در فرودگاه بین المللی آتن منتظر رسیدن بار خود هستید تا با مراجعه به دفتر گمرک فرودگاه با نام CUSTOMS OFFICE تشریفات گمرکی بار را انجام دهید؛ خوب است بدانید تمامی گمرک‌های کشور یونان از قانونی واحد پیروی می‌کنند و اینکه بار را به چه ایالتی ارسال می‌کنید تفاوتی در قوانین گمرکی ایجاد نمی‌نماید.

قوانین مهم گمرک یونان مربوط به حمل هوایی به اتن


پس از رسیدن بار هوایی شما به شهر اتن، مهم‌ترین موضوع اطلاع داشتن از تعرفه‌های گمرکی است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور یونان چگونه محاسبه می‌شود. همچنین آگاهی از معافیت هایی که باعث کاهش هزینه‌های گمرکی می‌شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری یونان در حمل هوایی به اتن


در هنگام سفر به کشور یونان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی – تمامی لوازم شخصی موجود در چمدان مسافر که برای مصرف خود یا اعضای خانواده اش باشند و قصد فروش و یا هدیه دادن آن‌ها را نداشته باشند. برای تشخیص این موضوع، تعداد و ماهیت اقلام در نظر گرفته می‌شود.
 • همچنین مسافرین هوایی و دریایی می‌توانند محصولات دخانی به اندازه مشخص شده در زیر را معاف از عوارض همراه خود داشته باشند:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون
 • این معافیت برای مسافرین زمینی برابر است با:
 • 40 نخ سیگار، یا
 • 20 سیگار برگ کوچک، یا
 • 10 سیگار برگ، یا
 • 50 گرم توتون
 • به جز اقلام ذکرشده، دیگر اقلام و هدایای همراه مسافر تا ارزش 430 یورو نیز معاف از عوارض خواهند بود.
 • این معافیت برای افراد زیر 15 سال معادل 150 یورو است.
 • دارویی که برای مصرف شخصی در طول سفر همراه شما است، در محاسبه این ارزش، در نظر گرفته نمی‌شود.

معافیت هایی که در این بخش به آن ها پرداختیم فقط برای بار همراه مسافر منظور می شوند. پادکست ما در قسمت کشور یونان به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک این کشور پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجری را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور یونان، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک یونان به شهر اتن ممنوع است


قوانین گمرکی و عبور بار شما از گمرک، به معنی بازرسی کامل بارتان است، پس بهتر است از کالاهای ممنوعه آگاه باشید. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر اتن کشور یونان حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک یونان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • گیاه زنده
 • مواد منفجره
 • گوشت، محصولات گوشتی، شیر و لبنیات
 • اسلحه و مهمات

قوانین حمل هوایی به اتن یونان درباره مهاجرین


موضوع مهم دیگری که باید بدانید مربوط به قوانین مهاجرت به این کشور است. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در کشور یونان را دارد و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم احتیاج خواهد داشت. پس ما با باری حجیم تر و سنگین تر نسبت به بار مسافر روبه‌روییم. از آن جایی که جریمه اضافه‌بار مسافری بسیار سنگین است، حمل بار به این شکل منطقی به نظر نمی رسد و در شرایطی برای افراد غیر ممکن است. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و از طریق پروسه فریت بار یا حمل هوایی، با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه بین المللی آتن شهر اتن کشور یونان به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر برای اقامت به کشور یونان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:
در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:

 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده‌تان به این کشور وارد نمایید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت یونان مراجعه کنید.

اگر می توانید اندکی وقت بگذارید، پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت یونان را گوش کنید تا به‌صورت کامل با قوانین گمرکی کشور یونان آشنا شوید. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی به اتن؛ از قوانین بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. به علاوه موارد دیگری که به نفعتان است از آن‌ها مطلع باشید. همچنین توصیه‌های ارزشمندی در محتوای ویدیویی فریت بار به یونان نیز وجود دارد. فرم‌های گمرکی ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

حمل هوایی به اتن به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

حمل هوایی به اتن در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به‌صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به اتن چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی الفتریوس ونیزلوس

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور یونان ، گمرک Cargo Office Building  ، واقع در فرودگاه بین المللی الفتریوس ونیزلوس (Athens Intl. Airport (Eleftherios Venizelos)) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اتن فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Cargo Office Building 

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی الفتریوس ونیزلوس (Athens Intl. Airport (Eleftherios Venizelos)) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی الفتریوس ونیزلوس ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور یونان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور یونان در شهر اتن واقع در فرودگاه Athens Intl. Airport (Eleftherios Venizelos) (Athens Intl. Airport (Eleftherios Venizelos)) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  یونان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور یونان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور یونان از طریق Customs office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور یونان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اتن

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار