قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی بغداد در پروسه حمل هوایی به شهر بغداد

قوانین گمرک کشور عراق در زمینه حمل هوایی به بغداد


فریت بار یا حمل هوایی به‌عنوان بهینه‌ترین روش حمل بار به شهر بغداد در کشور عراق، در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. دلیل اصلی افزایش علاقه افراد به این روش حمل بار، دارا بودن امنیت بالا و قیمت مناسب در کنار سرعت فوق‌العاده آن است. فرآیند حمل هوایی شامل ورود و عبور بار شما از گمرک کشور مبدأ و عبور و ترخیص آن از گمرک کشور عراق می‌شود؛ بدیهی است که آشنایی با قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند فریت بار شما بسیار کمک می‌کند. در این مجال، قصد داریم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی عراق در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور عراق همگی تابع قوانین واحد گمرکی این کشور هستند؛ لذا قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور عراق صادق است. حال فرض کنید بار خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اید و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین المللی بغداد در دفتر گمرکی IRAQ CUSTOMS منتظر شروع فرآیند ترخیص گمرکی بار هوایی خود هستید.

داستان حمل هوایی به بغداد در گمرک کشور عراق


حالا منتظرید تا بارتان را در فرودگاه بین المللی بغداد به شما تحویل دهند. حال وقت آن رسیده که قوانین برای بار شما هم اعمال شوند. چه قوانینی؟ این قوانین شامل مواردی مثل مالیات بر واردات و عوارض ورود کالا ها می شوند. همچنین باید در نظر داشته باشید که شاید بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. شاید فکر کنید دستیابی به اطلاعات مربوط به این موارد شاید کمی دشوار باشد، ولی ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. خلاصه این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متنی، ویدیویی و همچنین تمام و کمال در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عراق دریافت کنید. باید به فرم های گمرکی لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا در صورت صلاحدید برای سرعت بخشیدن به تشریفات گمرکی آن ها را قبل از سفر خود تکمیل نمایید و در زمان مناسب به مامورین مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری عراق برای بار هوایی مسافرین بغداد


در هنگام سفر به کشور عراق هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید تا زمانی که میزان این لوازم در حدود منطقی باشد، ورودشان معاف از پرداخت عوارض است.
این معافیت صرفا برای بار همراه مسافر است و برای مرسولات بار چنین معافیتی در نظر گرفته نشده است.
برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز ازنظر گمرک کشور عراق، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عراق گوش دهید. در این پادکست کوشیده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری عراق را با شما در میان بگذاریم، پس شنیدن پادکست را از دست ندهید.

کالاهایی که گمرک عراق ورود آن ها را به بغداد ممنوع می‌داند


ورود برخی کالا ها به کشور عراق ممنوع است؛ همراه داشتن چنین اقلامی یا قرار دادن آن‌ها در مرسوله بار هوایی شما را دچار مسائل قانونی می کند. فقط کافی است مأموران گمرک عراق یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید؛ که قطعا شروع خوبی برای سفر نیست. پس یادتان باشد از نظر قوانین گمرک کشور عراق ورود اقلام زیر به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • حیوانات تاکسیدرمی شده

قوانین گمرک عراق برای حمل هوایی مهاجرین به بغداد


اگر قصد مهاجرت به شهر بغداد در کشور عراق را دارید، داستان کمی متفاوت‌تر می‌شود. لوازمی که مهاجرین مایل‌اند همراه خود به عراق ببرند معمولا در محدوده تعریف شده توسط شرکت های هواپیمایی نمی گنجد. قوانین در این زمینه نیز متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به کشور عراق می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، به خودتان دردسر ندهید و اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به جریمه آن را به جان نخرید. در این شرایط منطقی‌تر این است که از حمل هوایی به بغداد استفاده کنید. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از در منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی بغداد تحویلتان دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور عراق سفر می‌کنید، حتماً قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید. برای اینکه حیوان شما اجازه ورود به این کشور را کسب نماید، به دو مدرک مهم نیاز خواهید داشت. این مدارک عبارت‌اند از:

 • پاسپورت حیوان
 • گواهی سلامت دامپزشکی، تهیه‌شده از مراکز مورد تائید دولت در کشور مبدأ
 • مجوز از وزارت کشاورزی و منابع آبی عراق
 • همچنین در نظر داشته باشید که ورود حیوانات خانگی به اربیل ممنوع است.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت عراق، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در عراق سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران عراق ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به بغداد چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل هوایی به بغداد در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به بغداد به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به دو تا چهار روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی بغداد

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور عراق ، گمرک Directorate Of Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی بغداد (Baghdad Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بغداد فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Directorate Of Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی بغداد (Baghdad Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی بغداد ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور عراق

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور عراق در شهر بغداد واقع در فرودگاه Baghdad Intl. Airport (Baghdad Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  عراق، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بغداد

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار