قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو در پروسه حمل هوایی به شهر بانگی

مراحل حمل هوایی به بانگی و ترخیص کالا از گمرک آفریقای مرکزی


حمل هوایی به بانگی نیاز ضروری بسیاری از مسافران کشور جمهوری افریقای مرکزی است. پیدا کردن آسان‌ترین، سریع‌ترین، ارزان‌ترین و امن‌ترین راه موجود برای حمل بار اهمیت ویژه‌ای دارد. حمل هوایی به بانگی بهترین پیشنهاد است. فرایند امن حمل هوایی شما را مجاب می‌کند تا بارتان را در مبدأ تحویل دهید و در مقصد در فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو بانگوی شهر بانگی با خیالی آسوده منتظر دریافتش بمانید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در گمرک آفریقای مرکزی را می دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور آفریقای مرکزی نرفته‌اید با ما همراه باشید. باید بدانید قانون گمرکی آفریقای مرکزی در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اجرا خواهد شد.

قوانین مهم گمرک آفریقای مرکزی در حمل هوایی به بانگی


وقتی بارتان به فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو بانگوی در شهر بانگی کشور جمهوری آفریقای مرکزی رسید، مهم‌ترین موضوع اطلاع از تعرفه‌های موجود در مقررات گمرکی این کشور است. این که بدانید عوارض و مالیات هر یک از کالاها در کشور آفریقای مرکزی چگونه محاسبه می‌شود. خب در این میان معافیت‌هایی هم در نظر گرفته شده که کاملاً به نفع وارد کننده اقلام است. می بینید که اطلاعات در این زمینه ارزش قابل توجهی دارد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده ایم. فرم های لازم را هم می توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری آفریقای مرکزی برای مسافرین بانگی


در زمان سفر به شهر بانگی در کشور جمهوری آفریقای مرکزی، هر مسافر قادر است اقلام زیر را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید:

 • 1000 نخ سیگار یا 250 سیگار برگ، یا دو کیلوگرم محصولات توتونی
 • 5 شیشه ادکلن

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور آفریقای مرکزی کار آسانی نیست که در سایت سفیران در اختیار شماست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور آفریقای مرکزی همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یک جا در اختیارتان قرار می گیرد. پس قبل از هر اقدامی پادکست ما را بشنوید.
در نظر داشته باشید که معافیت‌های این بخش همگی فقط برای بار هوایی همراه مسافرین شهر بانگی است.

ورود کدام کالاها به شهر بانگی در گمرک آفریقای مرکزی ممنوع است


مقررات گمرکی کشورهای گوناگون ویژگی‌های خاص خودش را داراست؛ اما بازرسی اقلام همیشه اولین مرحله است. پس باید آگاه باشید که قانون گمرکی کشور جمهوری آفریقای مرکزی اجازه ورود کدام کالاها را داده و از ورود کدام اقلام جلوگیری می نماید. اگر این اقلام را نشناسید و کالایی غیر مجاز حمل کنید به دردسر قانونی زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید ورود اقلام زیر به کشور جمهوری افریقا مرکزی ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • اسلحه، مهمات و مواد منفجره
 • پول و اقلام تقلبی
 • محتوای مستهجن

قوانین گمرکی مهاجرت به بانگی در کشور آفریقای مرکزی


مهاجرت به شهر بانگی در کشور آفریقای مرکزی اما قواعد خاص خود را دارد. بار هوایی زیاد و حجیم به دلیل طولانی بودن مدت سفر از دغدغه های اصلی مهاجران است؛ اما بردن این همه لوازم یک مهاجر به کشوری دیگر کار ساده ای نیست. پرداخت هزینه سنگین جریمه اضافه بار نیز در توان همه نیست. این جاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان این جاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور آفریقای مرکزی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور جمهوری افریقا مرکزی سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید به قوانین زیر توجه کنید:

 • با آماده کردن تمامی مدارک و ارائه آن ها به گمرک قبل از رسیدن مرسوله خود به این کشور، می توانید درخواست ورود معاف از عوارض گمرکی مرسوله خود را بدهید.
 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت 1% مالیات واردات می شوند. این مبلغ بر ارزش اظهار شده مرسوله منظور می گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت آفریقای مرکزی مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت آفریقای مرکزی شما را از ریز تا درشت قانون ها آگاه می‌کند. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می توانید حیوان خانگی را به آفریقای مرکزی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج های جوان چیست و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به آفریقای مرکزی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده ایم. گمان می کنم اکنون نیز شما با ما هم نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بانگی مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به بانگی در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به بانگی به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور جمهوری افریقای مرکزی ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو (Bangui M'Poko Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بانگی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو (Bangui M'Poko Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ام‌پوکو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور جمهوری افریقای مرکزی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور جمهوری افریقای مرکزی در شهر بانگی واقع در فرودگاه Bangui M'Poko Intl. Airport (Bangui M'Poko Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  جمهوری آفریقای مرکزی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بانگی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار