قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی پکن در پروسه حمل هوایی به شهر پکن

مراحل فریت بار به شهر پکن و ترخیص کالا از گمرک چین


اگر می خواهید مرسوله باری به شهر پکن در کشور چین ارسال کنید، حمل هوایی به پکن بی تردید یکی از جذاب ترین انتخاب های پیش رویتان است. همه دوست دارند بارشان با کمترین هزینه، با بالاترین سرعت ممکن و در سلامت کامل به مقصد برسد؛ به عقیده ما حمل هوایی می‌تواند پاسخی به تمامی این نیازها باشد. در پروسه حمل هوایی به چین شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی پکن در کشور چین به شما تحویل می‌دهند. دفتر گمرک این فرودگاه GENERAL ADMINISTRATION OF CUSTOMS OF THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA نام دارد. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل‌ونقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور چین هم مانند دیگر کشور ها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور چین یکسان ست.

قوانین مهم گمرک چین در حمل هوایی به پکن


با رسیدن بار هوایی‌تان به فرودگاه بین‌المللی پکن در شهر پکن در کشور چین شما در مسیری قرار می‌گیرید که مقررات گمرکی این کشور برایتان مشخص کرده‌اند. چه‌بهتر که کمی با عوارض و مالیات ورود و نحوه محاسبه آن‌ها در کشور چین آشنا باشید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد، ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور چین را در قالب متن، ویدیوی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری چین برای مسافرین پکن


در هنگام سفر به شهر پکن در کشور چین هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • افرادی که ساکن چین نیستند، به جز لوازم شخصی، اقلامی که همراه دارند و این اقلام قرار است در چین بماند (برای مثال هدایا و سوغاتی که برای دوست خود در چین تهیه کرده‌اید.) اگر ارزش اقلام تا 2000 یوان باشد ورود معاف از عوارض گمرکی است. اگر ارزش اقلام همراه از مبلغ ذکر شده بیشتر باشد برای ترخیص اقلام نیاز به پرداخت عوارض است.
 • ساکنین قانونی چین می‌توانند تا ارزش 5000 یوان بار همراه خود داشته باشند. گمرک برای بخشی از اقلام که از حداکثر ذکر شده فراتر رفته باشند 20% عوارض منظور می‌کند.
 • مسافرین می‌توانند 400 نخ سیگار (2 باکس)، یا 100 سیگار برگ یا 500 گرم توتون همراه خود داشته باشند.

به یاد داشته باشید که موارد معافیت‌های این بخش فقط برای بار همراه مسافرین شهر پکن کشور چین در نظر گرفته می‌شوند و برای بار هوایی ارسالی کاربرد ندارند.
شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک چین نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور چین ضروری می‌دانیم.

کالاهای ممنوعه گمرک چین در ارسال بار هوایی به پکن


حالا که سفرتان به شهر پکن قطعی شده است، قبل از بستن بار هوایی سفر نگاهی به لیست اقلام ممنوعه از نظر گمرک چین بیاندازید. چرا که در زمان رسیدن به پکن اگر یکی از اقلام این لیست در بار هوایی همراهتان باشد، مسائل قانونی برایتان پیش خواهد آمد. از نظر قوانین گمرک کشور چین ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • سلاح، تفنگ، مهمات و مواد مخدر
 • کالاهای تقلبی یا کالاهایی که حق کپی رایتشان رعایت نشده است
 • محتوای پورنوگرافیک
 • محتوایی که به صورت اخلاقی یا سیاسی تهاجمی باشد یا ضد کمونیسم باشد.
 • گونه‌های در خطر، به صورت زنده یا مرده، پودر شیر و محصولات گوشتی خاص
 • گیاه و بذر
 • لوازم ارتباطی بی سیم
 • سیستم‌های ماهواره ای و سیستم‌های GPS

قوانین گمرکی کشور چین در مهاجرت به شهر پکن


مهاجرین و مسافرین شهر پکن در کشور چین از نظرات مختلفی با هم تفاوت های بنیادین دارند. تفاوت اساسی مهاجر و مسافر، مدت اقامتشان در شهر پکن است. از آن جایی که مهاجر برای اقامت طولانی به پکن سفر می‌کند، برای اقامت خود به وسایل زیادی نیاز دارد. در این شرایط به احتمال زیاد با موضوع اضافه‌بار مسافری رو به رو می‌شود. هزینه سنگین جریمه اضافه‌بار مسافری، هر کسی را مردد می‌کند؛ اما به توصیه ما توجه کنید. فریت بار بهترین راه ارسال بار به چین است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور چین به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به قصد اقامت به شهر پکن چین سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید. واردات اموال شخصی دست‌دوم به چین معاف از مالیات واردات است، اما برای وارد کردن این اقلام به کشور چین باید مجوز واردات بگیرید. برای آگاهی از مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز به پادکست فریت بار و کارگوی سفیران قسمت چین گوش بدهید. مقررات مربوطه عبارت اند از:

 • اگر مدارک مورد نیاز را ارائه ننمایید، یا مجوزهای شما اعتبار کافی نداشته باشند، درخواست شما رد خواهد شد و مجوز واردات به شما تعلق نخواهد گرفت.
 • اگر شهروند چین و در حال بازگشت به این کشور هستید، تنها راهی که برای واردات لوازم‌خانگی و شخصی خود دارید، فراهم کردن مدارکی است که نشان دهد شما به مدت بیش از 1 سال در کشوری خارجی مشغول کار بوده‌اید. این کار را از طریق ارائه مجوز یا ویزای کار کشور مربوطه می‌توانید انجام دهید.
 • توصیه: قبل از حصول اطمینان از مجوزهای کار و اقامت خود لوازم خود را به چین ارسال نکنید. همچنین در نظر داشته باشید بعد از اخذ مجوز فقط یک‌بار امکان ارسال هوایی و یک‌بار امکان ارسال دریایی دارایی‌های شخصی خود را دارید، مرسولاتی که بعد از آن به چین ارسال می‌کنید مشمول مالیات بر واردات سنگین و عوارض می‌شوند.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت چین را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج هایی که تازه ازدواج کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد، زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم مورد نیاز برای انتقال بار به کشور چین در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به پکن چیست؟


از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

حمل هوایی به پکن در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به پکن چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی پکن

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور چین ، گمرک China Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی پکن (Beijing Capital Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر پکن فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
China Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی پکن (Beijing Capital Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی پکن ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور چین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور چین در شهر پکن واقع در فرودگاه Beijing Capital Intl. Airport (Beijing Capital Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  چین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور چین جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور چین از طریق GENERAL ADMINISTRATION OF CUSTOMS OF THE PEOPLE'S REPUBLIC OF CHINA نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور چین را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به پکن

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای چین

ویدئو های دیدنی فریت بار