قوانین گمرکی فرودگاه بین‌ المللی رفیق حریری در پروسه حمل هوایی به شهر بیروت

قوانین گمرکی کشور لبنان درباره حمل هوایی به بیروت


نتیجه تجربه ما در عرصه حمل و نقل بین المللی این است که استفاده از خدمات حمل هوایی بهترین راه ارسال خرده بار به شهر بیروت است. این را نه تنها ما بلکه تمام مسافرانی می گویند که امنیت، مقرون به صرفه بودن و سرعت حمل هوایی را تجربه کرده اند. افرادی که یک بار وارد فرآیند حمل هوایی شده اند این را به خوبی می دانند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین‌المللی بیروت شهر بیروت در کشور لبنان منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه LEBANESE CUSTOMS ADMINISTRATION نام دارد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می برید. البته اشراف بر قانون در هر زمینه ای لازم است و سبب می شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور لبنان را یکجا در اختیارتان می گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک های کشور لبنان یکسان اعمال می شود.

قوانین مهم گمرک لبنان مربوط به حمل هوایی به بیروت


پس از رسیدن بار هوایی شما به شهر بیروت، یکی از بهترین اتفاقات برای شما آگاهی از قوانین و تعرفه های گمرکی کشور لبنان است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر کالا در کشور لبنان چگونه محاسبه می‌شود. همچنین آگاهی از معافیت هایی که باعث کاهش هزینه های گمرکی می شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری لبنان


در هنگام سفر به کشور لبنان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 800 نخ سیگار، یا 50 سیگار برگ، یا 100 سیگار برگ کوچک، یا 1 کیلوگرم توتون
 • یک لیتر ادوکلن و 100 گرم عطر
 • دارو برای مصرف شخصی
 • لوازم شخصی همراه در مقادیر غیر تجاری در شرایط زیر:
 • برای مسافرینی که از اردن یا سوریه سفر می‌کنند تا ارزش 500.000 پوند لبنان که تقریباً معادل ۳۵۰ دلار امریکا می‌شود.
 • برای مسافرینی که از کشور های دیگر سفر می‌کنند تا ارزش 2.000.000 پوند لبنان تقریباً معادل 1300 دلار امریکا

نیاز به تاکید دوباره است که این معافیت ها فقط برای بار همراه مسافرین منظور می گردند. اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور لبنان کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور لبنان همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک لبنان جهت ورود به این کشور


اگر بار سفر به بیروت را می بندید حتما نگاهی به لیست اقلام ممنوع از نظر گمرک این کشور بیاندازید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بیانجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور لبنان ممنوع هستند؛ از نظر قوانین گمرک کشور لبنان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • داروهای غیرقانونی
 • محتوای مستهجن
 • تایرهای دست‌دوم
 • سی دی و کاست های موسیقی که متعلق به شرکت های تجاری اسرائیلی باشند.

قوانین گمرک لبنان برای مهاجرین


اوضاع برای مهاجرین به چه شکل است؟ یکی از مهم ترین موضوعات این است که با توجه به ماهیت بلند مدت سفر شما حتما میزان باری که قصد دارید به بیروت ببرید از محدوده تعیین شده در بلیتتان بیشتر خواهد بود و کم یا زیاد اضافه بار دارید. شرکت های هواپیمایی مختلف نرخ های متفاوتی برای جریمه اضافه بار مسافری دارند اما تا به امروز تمامی این شرکت هزینه سنگینی به عنوان جریمه دریافت می کنند و هنوز شرکتی نرخ های ارزان برای اضافه بار تعریف نکرده است؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که می خواهید به کشور لبنان ببرید بیشتر از مقدار مجاز بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما و یا در فرودگاه تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین‌المللی بیروت در شهر بیروت در کشور لبنان تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور لبنان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را برای ورود معاف از عوارض این لوازم مدنظر داشته باشید:

 • تمامی اقلام باید دست‌دوم باشند و آثار استفاده از آن‌ها مشخص باشد. باید حداقل به مدت 6 ماه قبل از ارسال این کالاها را استفاده کرده باشید.
 • برای اینکه از این معافیت استفاده کنید، مرسوله شما باید شامل تمامی لوازم خانگی موردنیاز یک خانه باشد. مرسولاتی که فقط شامل بخشی از لوازم شوند مشمول پرداخت عوارض خواهند شد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت لبنان مراجعه کنید.

با گوش دادن به قسمت کشور لبنان پادکست ما برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سر و سامان دهید. همه چیز واضح است و پاسخ همه پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات کامل در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های گمرکی مورد نیاز در مراحل ترخیص و آدرس صفحات اینترنتی برای اظهار بار در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت فرم ها و تکمیل فرم های آنلاین قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

حمل هوایی به بیروت چند روز طول می کشد؟


بعد از اینکه بار خود را به فرودگاه مبدا تحویل دهید، معمولا بار شما پس از دو تا چهار روز به مقصد خواهد رسید.

هزینه حمل هوایی به بیروت چقدر است؟


شرکت سفیران تمامی خدمات پیک آپ بار در محل، بسته بندی و حمل تا فرودگاه را ارائه می دهد، هزینه حمل هوایی بسته به خدمات انتخابی شما و همچنین وزن و حجم بارتان محاسبه خواهد شد.

حمل اضافه بار مسافری به بیروت چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌ المللی رفیق حریری

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور لبنان ، گمرک المجلس الأعلى للجمارك ، واقع در فرودگاه بین‌ المللی رفیق حریری (Beirut–Rafic Hariri Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بیروت فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
المجلس الأعلى للجمارك

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌ المللی رفیق حریری (Beirut–Rafic Hariri Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌ المللی رفیق حریری ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور لبنان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور لبنان در شهر بیروت واقع در فرودگاه Beirut–Rafic Hariri Intl. Airport (Beirut–Rafic Hariri Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  لبنان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بیروت

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار