قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی بریزبن در پروسه حمل هوایی به شهر بریزبن

گمرک کشور استرالیا درباره حمل هوایی به بریزبن چه قوانینی دارد


فریت بار یا حمل هوایی به بریزبن موضوعی است که همه مسافران شهر بریزبن کشور استرالیا با آن کمابیش آشنا هستند. مهم ترین ویژگی های حمل هوایی که مسافران را به سمت آن متمایل می‌کند، سرعت بالا، هزینه متناسب و امنیت قابل توجه آن است. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک Australian Customs and Border Protection Service, Queensland,Brisbane. Sea and Air Freight در فرودگاه بریزبن در شهر بریزبن کشور استرالیا خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور استرالیا آشنا باشید بار هوایی شما به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور استرالیا از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور استرالیا پذیرش شده است.

قوانین مهم گمرک استرالیا درباره حمل هوایی به بریزبن


حالا بار هوایی شما به فرودگاه‌ بریزبن در شهر بریزبن استرالیا رسیده است. با رسیدن بارتان تمامی قوانین گمرکی استرالیا برایش منظور می‌گردد. شما باید از عوارض گمرکی ورود و مالیات‌هایی که طبق قانون گمرکی کشور استرالیا محاسبه می‌شود، مطلع باشید. همین‌طور باید بدانید در این میان معافیت‌ها و استثنائاتی وجود دارد که می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.
بدون شک برای عده زیادی از مسافرین و مهاجرین دسترسی به این اطلاعات دشوار است، اما جای نگرانی نیست. ما در این مجال، بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر بریزبن کشور استرالیا را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان گذاشته‌ایم. برای آسان شدن کارتان نیز فرم‌های مربوط به ترخیص بار هوایی در این سایت قابل دانلود است. برای سرعت بخشیدن به مراحل ترخیص کالا می توانید پیش از سفر، آن‌ها را کامل کنید و به گمرک تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری استرالیا

در هنگام سفر به شهر بریزبن در کشور استرالیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک و مواد غذایی را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. قوانین مربوط به گمرک مسافری کشور استرالیا از این قرار هستند:

 • برای افراد بالای 18 سال میزان مجاز ارزش بار برای معافیت از عوارض 900 دلار استرالیا است.
 • برای افراد زیر 18 سال میزان مجاز ارزش بار برای معافیت از عوارض 450 دلار استرالیا است.
 • اگر ارزش بار همراه شما از میزان تعیین شده فراتر باشد، باید برای تمامی اقلام همراه خود مالیات پرداخت کنید.
 • از تاریخ یکم جولای سال 2019 ورود دخانیات بدون مجوز کتبی به این کشور ممنوع شده است.

معافیت‌هایی که در این بخش گفتیم به صورت اختصاصی مربوط به بار همراه مسافر می شود. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک استرالیا را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور استرالیا را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری استرالیا را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور استرالیا را حتماً در برنامه پیش از سفر به بریزبن قرار دهید.

ورود کدام کالاها به شهر بریزبن در گمرک استرالیا ممنوع است


اگر مسافر بریزبن استرالیا هستید، در بستن بار خود دقت کنید. باید بدانید بردن چه کالاهایی برایتان دردسر ساز خواهد شد. دردسری که ممکن است ساعت‌ها به معطلی شما بی انجامد و جریمه‌های سنگینی در پی داشته باشد. بی‌شک کسی دنبال دردسر نیست. پس یادتان باشد این کالاها در گمرک کشور استرالیا ممنوع هستند؛ از نظر قوانین گمرک کشور استرالیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • توتون
 • نژادهای خطرناک سگ مثل پیت بول تریر
 • مواد مخدر
 • گونه‌های درخطر جانوری و گیاهی
 • پورنو گرافی و محتوای مستهجن
 • دستگاه‌های خودکشی
 • خاک

قوانین گمرکی حمل هوایی به بریزبن برای مهاجرین


قصه مهاجران اما متفاوت است، مهاجران به بار زیادی برای شروع اقامت خود در بریزبن نیاز خواهند داشت. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به بریزبن راه بسیار مناسب تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بریزبن در شهر بریزبن کشور استرالیا به شما تحویل می‌دهیم.
اگر به‌قصد اقامت به شهر بریزبن در کشور استرالیا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نماید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • شهروندان استرالیایی در حال بازگشت یا افرادی که با ویزای اقامت بلندمدت یا دائم به استرالیا سفر می‌کنند. این افراد باید به مدت حداقل 12 ماه قبل از ورود به استرالیا، در کشوری خارجی ساکن بوده باشند. اگر محموله شرایط لازم برای لوازم شخصی غیرهمراه را نداشته باشد، مشمول عوارض و مالیات رسمی خواهد شد.
 • تمامی لوازم‌خانگی و شخصی که وارد استرالیا می‌شوند توسط دپارتمان کشاورزی (DOA) بازرسی خواهند شد. این بازرسی در مجموعه‌های مورد تائید دپارتمان کشاورزی انجام می‌شود و امکان دارد تا چهارده روز کاری فرآیند ترخیص را به تعویق بی اندازد. این بازرسی به این معنا است که لوازم به‌صورت مستقیم در بسته‌بندی اولیه تحویل واردکننده داده نمی‌شوند.
 • کالاهای مهم ازنظر دپارتمان کشاورزی، شامل تمامی کالاهایی می‌شود که امکان تماس با خاک و گیاهان را داشته‌اند؛ مثل تجهیزات باغبانی، دوچرخه، اسکوتر، تجهیزات ورزشی و کمپینگ، چوب گلف، جارو، کیسه جاروبرقی و لوازم این‌چنینی. این لوازم قبل از ارسال باید کاملاً تمیز شوند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت استرالیا، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور استرالیا مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

بسته‌بندی مناسب بار برای حمل هوایی به بریزبن چه صورت است؟


بار شما بهتر است در کارتن های استاندارد حمل هوایی بسته‌بندی شود. همچنین در صورتی که از جعبه چوبی استفاده کنید، طبق قوانین استرالیا جعبه ها حتماً باید سم پاشی شوند و مدارک مربوط به سم پاشی حتماً به بارنامه الصاق شود.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بریزبن مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

آیا حمل هوایی به بریزبن در مقصد هزینه ای در بر دارد؟


هزینه های مربوط به حمل هوایی در مبدا با شما تسویه خواهند شد؛ اما بسته به نوع بار شما ممکن است در مقصد هزینه هایی مربوط به تشریفات گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی وجود داشته باشند.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی بریزبن

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور استرالیا ، گمرک Australian Customs and Border Protection Service, Queensland,Brisbane. Sea and Air Freight ، واقع در فرودگاه بین المللی بریزبن (Brisbane Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بریزبن فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Australian Customs and Border Protection Service, Queensland,Brisbane. Sea and Air Freight

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی بریزبن (Brisbane Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی بریزبن ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور استرالیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور استرالیا در شهر بریزبن واقع در فرودگاه Brisbane Airport (Brisbane Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  استرالیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت اول)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  استرالیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی (قسمت دوم)

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور استرالیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور استرالیا از طریق Australian Customs and Border Protection Service, Queensland,Brisbane. Sea and Air Freight نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور استرالیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بریزبن

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار