قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی بروکسل در پروسه حمل هوایی به شهر بروکسل

قوانین گمرکی کشور بلژیک درباره حمل هوایی به بروکسل


اگر با عینک ما به مقوله حمل بار به شهر بروکسل بنگرید بهترین راه استفاده از خدمات حمل هوایی یا همان فریت بار خواهد بود. این را نه تنها ما بلکه تمام مسافرانی می‌گویند که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت حمل هوایی را تجربه کرده‌اند. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بروکسل شهر بروکسل در کشور بلژیک منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه Finance Customs and Excise نام دارد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می‌برید. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور بلژیک را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور بلژیک یکسان اعمال می‌شود.

قوانین حمل هوایی به شهر بروکسل در گمرک بلژیک


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور بلژیک در شهر بروکسل، فرودگاه بروکسل صحبت می‌کنیم. مقررات کشورهای دنیا برای ورود کالاهای مختلف به خاکشان متفاوت است. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور بلژیک نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
برای آشنایی با قوانین گمرکی بلژیک شاید نیاز به اختصاص دادن وقت زیادی باشد، اما ازآنجایی‌که انجام این پروسه برای اکثریت افراد تقریباً غیرممکن است، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر بروکسل در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری بلژیک برای بار هوایی مسافر


در هنگام سفر به کشور بلژیک هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • این معافیت برای بار همراه مسافر تا ارزش 430 یورو است.
 • این مبلغ برای مسافرین زیر 15 سال به 150 یورو تقلیل می‌یابد.

همچنین در هنگام سفر به این کشور می‌توانید در حجم زیر مواد دخانی همراه خود داشته باشید:

 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون

معافیت‌هایی که در این بخش گفتیم فقط برای بار همراه مسافر هستند و اگر این اقلام را در محموله بار هوایی خود قرار دهید و از طریق فریت بار ارسال کنید، مشمول عوارض، مالیات و حتی جریمه خواهید شد. خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش‌ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور بلژیک شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور بلژیک در همین پادکست مشخص شده است.

کالاهایی که گمرک بلژیک ورود آن‌ها را به بروکسل ممنوع می‌داند


مثل تمامی کشورهای دنیا ورود برخی کالاها به کشور بلژیک نیز ممنوع است؛ پر واضح است که همراه داشتن کالاهای ممنوع یا قرار دادن آن‌ها در مرسوله بار هوایی، شما را واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک بلژیک یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینند تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید؛ که قطعاً شروع خوبی برای سفر نیست. پس یادتان باشد از نظر قوانین گمرک کشور بلژیک ورود اقلام زیر به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • شمش طلا
 • متون مستهجن و به دور از نزاکت
 • اسلحه و مهمات
 • مصالح ساختمانی

قوانین گمرکی حمل هوایی به بروکسل برای مهاجرین


در موارد مهاجرت اوضاع کمی متفاوت است. اولین موضوع، بار یک مهاجر است که بی‌تردید از حد مجاز تعیین شده برای بار همراه مسافر بیشتر خواهد بود. در این شرایط است که پای اضافه‌بار به میان می‌آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به بروکسل راه بسیار مناسب‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بروکسل در شهر بروکسل کشور بلژیک به شما تحویل می‌دهیم.
اگر قصد مهاجرت به بلژیک را دارید، یا برای کار به بلژیک سفر می‌کنید، می‌توانید لوازم شخصی و لوازم منزل خود را معاف از عوارض گمرکی به این کشور وارد کنید. برای ورود معاف از عوارض لوازم‌خانگی خود مدارک مدنظر گمرک را فراهم کنید (در پادکست بلژیک مدارک موردنیاز را به صورت کامل توضیح داده‌ایم.) و قوانین زیر را نیز مدنظر داشته باشید:

 • برای استفاده از این معافیت باید لوازم خود را نهایتاً تا 1 سال پس از تغییر سکونت قانونی خود، به این کشور وارد نمایید.
 • اگر در زمان ترخیص اقلام مدارک موردنیاز آماده نباشند، باید مبلغی به عنوان بیعانه پرداخت کنید. این مبلغ پس از تکمیل مدارک به شما عودت داده خواهد شد، این مبلغ معادل 10% عوارض و 21% مالیات بر ارزش‌افزوده است که بر مجموع ارزش بار شما منظور می‌گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بلژیک، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما فرم‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور بلژیک مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

حمل هوایی به بروکسل به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند فریت بار به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

حمل هوایی به بروکسل در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

برای حمل هوایی به بروکسل می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی بروکسل

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بلژیک ، گمرک Douane ، واقع در فرودگاه بین المللی بروکسل (Brussels Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بروکسل فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Douane

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی بروکسل (Brussels Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی بروکسل ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بلژیک

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بلژیک در شهر بروکسل واقع در فرودگاه Brussels Airport (Brussels Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بلژیک، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور بلژیک جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور بلژیک از طریق Finance Customs and Excise نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور بلژیک را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بروکسل

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای بلژیک

ویدئو های دیدنی فریت بار