قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی فرنتس لیست در پروسه حمل هوایی به شهر بوداپست

گمرک کشور مجارستان درباره حمل هوایی به بوداپست چه قوانینی دارد


فریت بار یا حمل هوایی به بوداپست موضوعی است که همه مسافران شهر بوداپست کشور  مجارستان با آن کمابیش آشنا هستند. ویژگی‌های مثبتی مثل سرعت بالا، ایمنی و قیمت مناسب افراد را به انتخاب این خدمات متمایل می‌کند. به‌این‌ترتیب شما به فرایند حمل هوایی واردشده‌اید. در این فرایند شما بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌دهید و در انتظار ترخیص آن از دفتر گمرک NEMZETI ADÓ- ÉS VÁMHIVATAL در فرودگاه بین المللی فرانتس لیست در شهر بوداپست کشور مجارستان خواهید بود؛ اگر با قوانین گمرکی کشور مجارستان آشنا باشید بار هوایی شما به‌آسانی به دستتان خواهد رسید. پس برای دانستن این قوانین با ما همراه باشید. بد نیست بدانید همه گمرک‌های کشور مجارستان از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند؛ پس فرقی نمی‌کند بارتان در کدام شهر، کدام فرودگاه و کدام گمرک کشور مجارستان پذیرش شده است.

حمل هوایی به بوداپست با توجه به قوانین گمرکی مجارستان 


وقتی می خواهیم قوانین گمرکی را بررسی کنیم به یاد می آوریم هر کشور قوانین خاص خود را دارد. قانون‌هایی که ممکن است با کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. البته گاهی برخی کالاها در قانون گمرکی کشور ها از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی شک مسافرانی می توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاه اند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت گیر به نظر می رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی درزمینه قوانین کشور مجارستان در رابطه با حمل هوایی به بوداپست در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده ایم.

قوانین گمرک مسافری مجارستان 


در هنگام سفر به کشور مجارستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدودیت این معافیت به شکل زیر است:

 • برای مسافرین هوایی ارزش بار همراه تا 430 یورو
 • مسافرین زمینی تا 300 یورو
 • و مسافرین زیر 15 سال تا 150 یورو فارغ از نوع سفر
 • همچنین معافیتی که برای محصولات دخانی در نظر گرفته شده است، به این شکل است:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک (تا وزن 3 گرم)، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون
 • معافیت دخانیات به صورت درصدی قابل تقسیم است و برای مثال می‌توانید 100 نخ سیگار (50%) و 25 سیگار برگ (50%) همراه خود داشته باشید.

موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافر است و این معافیت ها برای بار ارسال شده به وسیله حمل هوایی منظور نمی گردد. اگر می‌خواهید از میزان عوارض گمرکی با خبر شوید و پاسخ پرسش‌هایتان درباره مواد غذایی مجاز در گمرک مجارستان را بگیرید، حتماً پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور مجارستان را بشنوید. در این پادکست، همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری مجارستان را برایتان شرح داده‌ایم. پس شنیدن پادکست کشور مجارستان را حتماً در برنامه پیش از سفر به بوداپست قرار دهید.

کالاهای ممنوع گمرک مجارستان جهت حمل هوایی به بوداپست


هنگام آماده سازی چمدان ها و بسته‌های بار هوایی باید بدانید چه لوازمی را نباید در بار همراه خود قرار بدهید. چون اگر کالای ممنوعه ای از نظر گمرک مجارستان در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور مجارستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • مواد منفجره

قوانین گمرکی حمل هوایی به بوداپست برای مهاجرین


مهاجرت به شهر بوداپست مجارستان اما داستان دیگری دارد. اولین موضوع، بار یک مهاجر است که بی‌شک از حد مجاز تعیین شده برای بار همراه مسافر بسیار بیشتر خواهد بود. اینجاست که پای اضافه‌بار به میان می آید که اصلاً مقرون‌به‌صرفه نیست. اگر با این موقعیت رو به رو هستید راه بهتری را جایگزین پرداخت جریمه اضافه‌بار کنید. حمل هوایی به بوداپست راه بسیار مناسب‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌ای است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بوداپست در شهر بوداپست کشور مجارستان به شما تحویل می‌دهیم.
لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم که توسط افرادی که در حال نقل‌مکان از کشوری خارج از اتحادیه اروپا به مجارستان هستند، به این کشور وارد می‌شود، معاف از عوارض گمرکی هستند در شرایطی که:

 • حداقل به مدت 6 ماه قبل از مهاجرت شخص در کشور مبدأ تحت مالکیت و مورداستفاده‌اش بوده باشند.
 • به قصد همان استفاده ای که در کشور مبدأ داشته اند به مجارستان وارد گردند.
 • شخص حداقل به مدت 12 ماه پیاپی قبل از مهاجرت در کشوری خارج از اتحادیه اروپا سکونت داشته است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مجارستان، قوانین گمرکی به‌صورت کامل و شفاف بیان‌شده است. بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند، قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، موضوعاتی است که ما آن‌ها را با جزئیات در پادکست برایتان گفته‌ایم. بی‌شک شما در ارسال بارهایتان به فرم‌هایی نیز نیاز دارید که مهیاکردن آن شاید برایتان سخت باشد. ما برگه‌های مربوط به انجام ترخیص را برای سهولت و دسترسی آسان، در این صفحه قرار داده‌ایم. پس همه‌چیز برای یک سفر آسان و البته ارسال بار آسان‌تر به کشور مجارستان مهیاست. بی‌شک پیش از بستن چمدان‌ها لازم است پادکست ما را بشنوید.

برای حمل هوایی به بوداپست می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به بوداپست چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بوداپست مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی فرنتس لیست

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مجارستان ، گمرک Nemzeti Adó- és Vámhivatal ، واقع در فرودگاه بین‌المللی فرنتس لیست (Budapest Ferenc Liszt Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بوداپست فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Nemzeti Adó- és Vámhivatal

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی فرنتس لیست (Budapest Ferenc Liszt Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی فرنتس لیست ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مجارستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مجارستان در شهر بوداپست واقع در فرودگاه Budapest Ferenc Liszt Intl. Airport (Budapest Ferenc Liszt Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مجارستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مجارستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مجارستان از طریق Nemzeti Adó- és Vámhivatal نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مجارستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بوداپست

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار