قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی بخارا در پروسه حمل هوایی به شهر بخارا

قوانین گمرکی کشور ازبکستان درباره حمل هوایی به بخارا


اگر باید مرسوله باری به شهر بخارا در کشور ازبکستان ارسال نمایید، تردید نداشته باشید که حمل هوایی به بخارا بهترین روش ارسال بار به این شهر در کشور ازبکستان است. حمل هوایی امن ترین، سریع ترین و مقرون به صرفه ترین روش برای ارسال بار به کشور ازبکستان است. این را افرادی به خوبی می‌دانند که وارد فرایند حمل هوایی شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین المللی بخارا در شهر بخارا ازبکستان منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. آگاهی از قانون در هر زمینه‌ای لازم است و در حمل هوایی سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده‌ایم و قوانین گمرکی کشور ازبکستان را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صدالبته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور ازبکستان یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به بخارا در قوانین گمرکی ازبکستان


اکنون بار شما در فرودگاه بین المللی بخارا شهر بخارا جای گرفته است. در این مرحله باید تشریفات گمرکی مربوط به ترخیص بار هوایی تان از دفتر گمرک فرودگاه که STATE CUSTOMS COMMITTEE OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN نام دارد را آغاز کنید. آگاهی از نرخ عوارض و مالیات بر واردات و همچنین معافیت ها و امتیازات مختلف گمرکی در این مرحله به شما کمک بزرگی می کند. خوب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین گمرکی کشور ازبکستان در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری ازبکستان برای مسافرین بخارا


در هنگام سفر به شهر بخارا در کشور ازبکستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 10 پاکت سیگار یا معادل آن هر محصول دخانی دیگر
 • 2 عدد عطر و ادوکلن برای مصرف شخصی
 • 5 کیلوگرم شکلات
 • ۵ عدد زیورآلات که از فلزات گران‌بها و سنگ‌های ارزشمند تشکیل‌شده باشد. (وزن مجموع این اقلام نباید بیش از ۳۰ گرم باشد.)
 • اقلام دیگر تا ارزش 1000 دلار آمریکا

به یاد داشته باشید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافرین بخارا هستند و مرسولات حمل هوایی به بخارا را نمی توانید ذیل این معافیت ها به ازبکستان وارد کنید.
خوب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور ازبکستان دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست درمی‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به ازبکستان ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک ازبکستان جهت ورود به بخارا


هنگام بستن چمدان‌های سفر به بخارا باید بدانید همراه داشتن چه اقلامی عامل ایجاد مشکل می شوند. زیرا اگر اقلام ممنوعه‌ از نظر گمرک ازبکستان در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور ازبکستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • محتوای مستهجن
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • داروهای غیرمجاز

قوانین گمرک ازبکستان جهت مهاجرین بخارا


مهاجرین شهر بخارا در کشور ازبکستان، شرایط متفاوتی در مقایسه با مسافرین این شهر دارند. این تفاوت خود را در قوانین گمرکی کشور ازبکستان نیز نشان می دهد. قبل از هر چیز بگوییم که اگر می خواهید به بخارا مهاجرت کنید، حتما برای شروع فصل جدید زندگی خود در این شهر به وسایل زیادی نیاز دارید. همراه داشتن وسایل مورد نیازتان احتمالاً شما را در دسته مسافرانی قرار می دهد که اضافه بار دارند. نگاهی به نرخ جریمه اضافه بار شرکت های هواپیمایی که بیاندازید، متوجه سنگین بودن مبلغ آن خواهید شد. تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور ازبکستان می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه ازبکستان به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور ازبکستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تمامی مرسولات لوازم‌خانگی مشمول پرداخت عوارض گمرکی می‌شوند.
 • این عوارض معادل بر ارزش گمرکی کالاها (قیمت کالا به‌علاوه هزینه حمل و هزینه بیمه) منظور می‌گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ازبکستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت ازبکستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست ازبکستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص‌شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده‌شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

هزینه حمل هوایی به بخارا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به بخارا به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به بخارا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی بخارا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ازبکستان ، گمرک BUKHARA-VED CUSTOMS POST ، واقع در فرودگاه بین‌المللی بخارا (Bukhara Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بخارا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
BUKHARA-VED CUSTOMS POST

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی بخارا (Bukhara Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی بخارا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ازبکستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ازبکستان در شهر بخارا واقع در فرودگاه Bukhara Intl. Airport (Bukhara Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ازبکستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ازبکستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ازبکستان از طریق STATE CUSTOMS COMMITTEE OF THE REPUBLIC OF UZBEKISTAN نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ازبکستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بخارا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار