قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی بویانت اوخا در پروسه حمل هوایی به شهر اولان باتور

حمل هوایی به اولان باتور و ترخیص کالا در گمرک مغولستان


اگر بخواهید باری به شهر اولان باتور در کشور مغولستان بفرستید چه راهی منتخب شماست؟ فریت بار و حمل هوایی. به دلیل دارا بودن ویژگی هایی مثل امنیت و سرعت بالا و قیمت مقرون به صرفه، حمل هوایی به اولان باتور انتخاب اکثریت افرادی است که با آن آشنایی دارند. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور مغولستان آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور مغولستان که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به اولان باتور در گمرک کشور مغولستان


حالا منتظرید تا بار هوایی تان را در فرودگاه بویانت-اوکها شهر اولان باتور به شما تحویل دهند. زیاد عجله نکنید. چون قوانین گمرکی باید درباره همه بارها اعمال شود. دفتر گمرک این فرودگاه MONGOLIAN CUSTOMS نام دارد. چه قوانینی برای بار هوایی شما منظور می شود؟ مواردی مثل عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور مغولستان اعمال می‌شود. همین‌طور باید توجه کنید که شاید شما بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری مغولستان برای مسافران اولان باتور


در هنگام سفر به شهر اولان باتور در کشور مغولستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • لوازم شخصی معاف از پرداخت عوارض هستند.

فراموش نکنید که این معافیت ها فقط برای بار هوایی همراه مسافران شهر اولان باتور است و بار هوایی ای که به این شهر ارسال می کنید را شامل نمی شود.

پادکست ما در قسمت کشور مغولستان به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور مغولستان، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

کالاهایی که گمرک مغولستان ورودشان به اولان باتور را ممنوع می‌داند


با آگاهی از اینکه ورود برخی کالاها به اولان باتور ممنوع است، بستن چمدان ها و بار سفر را باید با دقت کافی پیش ببرید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شمارا واقعاً توی دردسر می‌اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک مغولستان یکی از اقلام ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور مغولستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • مواد سمی و شیمیایی
 • اسلحه و مهمات
 • داروهای غیرمجاز

قوانین کشور مغولستان درباره مهاجرین اولان باتور


موضوع تازه‌ای که باید بدانید درباره مهاجرت به شهر اولان باتور در قزاقستان است. مهاجرین قصد اقامت بلند مدت در مقصد سفرشان را دارند و بدیهی است که به وسایل بیشتری هم نیاز پیدا می کنند. پس ما با باری با تعداد، حجم و وزن بیشتر روبه‌روییم. نکته مهم این است که اول شما راهی را پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار مسافری راحت شوید. راه‌حل اینجاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور مغولستان به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور مغولستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • افرادی که به‌قصد اقامت به این کشور سفر می‌کنند، می‌توانند لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از عوارض و مالیات به این کشور وارد نمایند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور مغولستان آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به اولان باتور مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به اولان باتور در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به اولان باتور به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی بویانت اوخا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مغولستان ، گمرک BuyantUkhaa customs house ، واقع در فرودگاه بین‌المللی بویانت اوخا (Buyant-Ukhaa Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر اولان باتور فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
BuyantUkhaa customs house

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی بویانت اوخا (Buyant-Ukhaa Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی بویانت اوخا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مغولستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مغولستان در شهر اولان باتور واقع در فرودگاه Buyant-Ukhaa Intl. Airport (Buyant-Ukhaa Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مغولستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به اولان باتور

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار