قوانین گمرکی فرودگاه کژیون در پروسه حمل هوایی به شهر کوتونو

قوانین گمرکی کشور بنین درباره حمل هوایی به کوتونو


اگر شما هم برای ارسال باری به شهر کوتونو در کشور بنین از ما مشاوره بخواهید، پیشنهاد همیشگی ما خدمات حمل هوایی به کوتونو است؛ چرا که این روش ایمن ترین، سریع ترین و همچنین مقرون به صرفه‌ترین روش برای ارسال بار به کشور بنین است؛ وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بارتان را در مبدأ تحویل داده‌اید و در مقصد در فرودگاه کژیون کوتونو منتظر دریافت آن هستید. دفتر گمرک این فرودگاه CUSTOMS OFFICE نام دارد. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. بر این اساس شما باید با قوانین گمرکی کشور بنین آشنا باشید. نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور بنین را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک های سرتاسر کشور بنین یکسان اجرا می‌شود.

حمل هوایی به کوتونو از منظر قوانین گمرکی بنین


وقتی بار شما به فرودگاه کژیون کوتونو در شهر کوتونو برسد، نوبت انجام تشریفات گمرکی برای ترخیص آن می شود. ممکن است بار هوایی شما معاف از پرداخت عوارض و مالیات باشد یا ممکن مجبور به پرداخت مبالغی به گمرک کشور بنین بشوید، پس چه بهتر که قبل از رسیدن به این مرحله تا حد امکان خود را با قوانین گمرکی کشور بنین آشنا کنید.
مشخص است که دستیابی به این اطلاعات دشوار و وقت گیر است و برای همه مقدور نیست. به همین سبب ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری بنین برای مسافرین کوتونو


در هنگام سفر به شهر کوتونو در کشور بنین هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 25 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
 • 500 میلی‌لیتر ادکلن و 250 میلی‌لیتر عطر

فقط باید در نظر داشته باشید که این معافیت ها صرفاً برای بار هوایی همراه مسافرین شهر کوتونو هستند و مرسولات حمل هوایی که به این شهر ارسال می کنید را در بر نمی گیرند.
خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟ این پرسش ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور بنین شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور بنین در همین پادکست مشخص شده است.

کالاهای ممنوع گمرک بنین جهت ورود به شهر کوتونو


وقتی چمدان‌های سفر به شهر کوتونو در کشور بنین را می بندید، حواستان جمع باشد موردی از اقلام ممنوعه در بار هوایی‌تان نباشد. باید بدانید بردن کدام کالاها به کشور بنین مسافر را دچار دردسر می‌کند. بهتر است بازهم به پادکست ما مراجعه کنید و ریز و درشت همه ممنوعیت ها ی حمل بار به کشور بنین را بشنوید. از نظر قوانین گمرک کشور بنین ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • داروهای غیرقانونی
 • مواد مخدر
 • اسلحه و مهمات
 • مواد سمی
 • آزبست
 • فلزات و سنگ‌های قیمتی
 • عاج فیل
 • خز
 • ابزار قمار
 • پول و اقلام تقلبی
 • محتوای مستهجن

قوانین گمرک بنین جهت مهاجرین کوتونو


حال با فرض بر اینکه قصد شما از سفر به شهر کوتونو مهاجرت باشد شرایط به چه شکل رقم می خورد؟ به دلیل اینکه مدت سفرتان طولانی است، حتماً به وسایل بیشتری در مقایسه با سایر مسافرین نیاز دارید. این امر سبب می شود که شما در دسته مسافرینی قرار بگیرید که اضافه بار دارند. جریمه اضافه بار مسافری مبلغ سنگینی است که می تواند در ابتدای سفر جیبتان را خالی کند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه تر تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران است. اگر باری که به کشور بنین می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بنین تحویلتان می دهند.
اگر برای اقامت به کشور بنین سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • اگر حداقل به مدت ۶ ماه قبل از مهاجرت به کشور بنین لوازم شما تحت مالکیت و مورد استفاده تان بوده باشند، ورودشان معاف از پرداخت عوارض گمرکی خواهد بود.
 • تمامی مرسولات لوازم خانگی مشمول پرداخت مالیات واردات می‌گردد.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان مالیات واردات و میزان جریمه به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت بنین مراجعه نمایید.

با گوش دادن به پادکست ما در قسمت کشور بنین برنامه سفرتان را تنظیم کنید و به بارهایتان سامان دهید. همه چیز روشن است و پاسخ پرسش ها مشخص. از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان. حتی شما در خواهید یافت که وضعیت بردن سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل چگونه است. تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. فرم‌های مربوط به مراحل ترخیص در این صفحه در دسترس شماست. شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر و انجام دادن نکات تذکر داده شده در پادکست کارتان را به راحتی به سرانجامی مطلوب برسانید.

حمل هوایی به کوتونو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا شش روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به کوتونو چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه بار مسافری به کوتونو چگونه انجام می شود؟


اضافه بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه کژیون

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور بنین ، گمرک Douanes Beninoise aerport ، واقع در فرودگاه کژیون (Cadjehoun Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کوتونو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Douanes Beninoise aerport

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه کژیون (Cadjehoun Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه کژیون ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور بنین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور بنین در شهر کوتونو واقع در فرودگاه Cadjehoun Airport (Cadjehoun Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  بنین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور بنین جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور بنین از طریق CUSTOMS OFFICE نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور بنین را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کوتونو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار