قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کام رانح در پروسه حمل هوایی به شهر نها ترنگ

مراحل حمل هوایی به نهاترنگ و ترخیص کالا از گمرک ویتنام


حمل هوایی به نهاترنگ بهترین روش ارسال بار به شهر نهاترنگ در کشور ویتنام است. در زمینه های مختلف کاری، همواره افراد پیشرو به دنبال یافتن راه هایی برای ارائه کردن خدمات بهینه تر هستند. در حوزه حمل بار، حمل هوایی آخرین دستاورد بوده که از نظر سرعت، امنیت و مقرون به صرفه بودن سرآمد است. به‌محض تصمیم‌گیری برای استفاده از خدمات حمل هوایی، شما به این فرآیند پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین المللی کام رانح در شهر نهاترنگ ویتنام نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. دفتر گمرک این فرودگاه GENERAL DEPARTMENT OF VIETNAM CUSTOMS نام دارد. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور ویتنام نرفته‌اید با ما همراه باشید. البته قانون گمرکی ویتنام در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بارتان در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک ویتنام در حمل هوایی به نهاترنگ


پس از رسیدن بار به فرودگاه بین المللی کام رانح در شهر نهاترنگ، یکی از مهم ترین موضوعات اطلاع از تعرفه‌های گمرک است. اینکه شما بدانید عوارض و مالیات هر گروه کالایی در کشور ویتنام چگونه محاسبه می‌شود. همچنین برای شرایط خاص و کالاهای مشخص معافیت هایی هم وجود دارد که به صرفه جویی در هزینه‌هایتان کمک خواهد کرد. می‌بینید که اطلاعات در این زمینه می تواند خیلی مفید باشد؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات را در شکل‌های گوناگون ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک ویتنام برای مسافرین نهاترنگ


در هنگام سفر به شهر نهاترنگ در کشور ویتنام هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • محصولات دخانی به‌اندازه 200 نخ سیگار، یا 20 سیگار برگ یا 250 گرم توتون
 • 5 کیلوگرم چای، 3 کیلوگرم قهوه
 • لوازم شخصی و ادوکلن در حجم منطقی
 • دیگر اقلام تا ارزش 10.000.000 دانگ ویتنام (معادل 430 دلار امریکا)

از یاد نبرید که معافیت های ذکر شده در این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافران نهاترنگ است و بار هوایی ارسالی را شامل نمی‌شود.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور ویتنام کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور ویتنام همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها به نهاترنگ از نظر گمرک ویتنام ممنوع است


پای مقررات گمرکی که در میان باشد یعنی بار هوایی که به نهاترنگ می برید به شکل دقیق کنترل می‌شوند و اینکه قانون گمرکی ویتنام اجازه ورود کدام کالاها را صادر کرده و از ورود کدامشان جلوگیری می‌کند برایتان اهمیت پیدا می‌کند. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک کشور ویتنام ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه
 • مهمات
 • مواد منفجره
 • تجهیزات نظامی
 • محتوای ضد دولت
 • محتوای مستهجن
 • مواد شیمیایی سمی
 • دیش ماهواره

قوانین مهاجرت به نهاترنگ در گمرک ویتنام


اگر هدف شما از سفر به نهاترنگ در کشور ویتنام مهاجرت است، حتماً به وسایل زیادی برای شروع زندگی جدید خود نیاز دارید؛ اما بردن این‌همه وسایل مهاجر به ویتنام کار ساده ای نمی باشد. پرداخت جریمه سنگین اضافه‌بار مسافری نیز در توان هرکسی نیست و می تواند در ابتدای سفر تمام معادلات را برهم بزند. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان اینجاست. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور ویتنام به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور ویتنام سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • ورود این لوازم مستلزم پرداخت عوارض و مالیات است.
 • تمامی مرسولات مورد بازرسی فیزیکی قرار می‌گیرند.
 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت عوارض و مالیات هستند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ویتنام مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ویتنام را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور ویتنام آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به ویتنام ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به ویتنام را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون نیز شما با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به نهاترنگ به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به‌صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

ارزان ترین روش ارسال خرده بار به نهاترنگ چیست؟


از آنجایی که حمل بار دریایی با کانتینر انجام می‌شود و هزینه اجاره کامل یک کانتینر برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان ترین و سریع ترین گزینه است.

حمل اضافه‌بار مسافری به نهاترنگ چگونه انجام می‌شود؟


اضافه‌بار شما با پروازی به غیر از پرواز خودتان به واسطه ساز و کار حمل هوایی ارسال می‌شود و به محض رسیدن بار هوایی به فرودگاه، به شما اطلاع داده می‌شود تا برای تحویل گرفتن آن اقدام نمایید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کام رانح

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ویتنام ، گمرک Customs at Cam Ranh International Airport ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کام رانح (Cam Ranh Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر نها ترنگ فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Customs at Cam Ranh International Airport

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کام رانح (Cam Ranh Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کام رانح ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ویتنام

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ویتنام در شهر نها ترنگ واقع در فرودگاه Cam Ranh Intl. Airport (Cam Ranh Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ویتنام، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به نها ترنگ

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار