قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کیشیناو در پروسه حمل هوایی به شهر کیشیناو

قوانین گمرکی مولداوی درباره حمل هوایی به کیشیناو


چرا ما همیشه به همه توصیه می کنیم که برای ارسال خرده بار خود به کیشیناو از حمل هوایی یا همان فریت بار استفاده کنند و دلیل اینکه امروزه بسیاری از مسافران این پیشنهاد را متناسب با شرایط خود تشخیص داده‌اند و از این روش برای حمل بار بهره می برند چیست؟ اگر با یکی از مسافرانی که از فریت بار استفاده کرده، گفت‌وگو کنید به شما خواهد گفت که امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت مهم‌ترین ویژگی‌های روش حمل هوایی است. وقتی شما در مسیر فرایند حمل هوایی وارد شوید؛ یعنی بار خود را در فرودگاه امام خمینی تحویل داده‌اید و در مقصد یعنی در فرودگاه بین المللی کیشیناو شهر کیشیناو منتظر دریافت آن هستید معنی مقرون به صرفه بودن فریت بار را خوب درک خواهید. به‌موقع انجام شدن کارها در سفر و طی مراحل ارسال بار بسیار مهم است. برای انجام این مراحل شما باید با قوانین گمرکی کشور مولداوی آشنا باشید. قبل از هر چیز بدانید که دفتر گمرک فرودگاه بین المللی کیشیناو BIROUL VAMAL CHIȘINĂU نام دارد. برای آشنایی با قوانین گمرکی مولداوی نیازی به تهیه جزوه یا کتاب نیست. ما در همین سایت قوانین گمرکی کشور مولداوی را برایتان شرح داده‌ایم. لازم است بدانید قوانین بیان شده در گمرک‌های سرتاسر کشور مولداوی یکسان اجرا می‌شود.

قوانین گمرکی حمل هوایی به کیشیناو در کشور مولداوی


قوانین گمرکی به عنوان زیرمجموعه از قوانین یک کشور، مختص همان کشور است و این دلیلی برای تفاوت میان این قوانین در کشورهای مختلف است. برخی قوانین، بسیار سخت‌گیرانه طراحی شده اند و برخی نرمش بیشتری دارند. ورود کالاهای مختلف شرایط متفاوتی دارد. کشور مولداوی نیز همین گونه است. ورود برخی اقلام شامل پرداخت مالیات است و برخی معاف. برای ورود برخی هم باید عوارض گمرکی پرداخت کرد که البته هرکدام تبصره و ماده های گوناگونی نیز دارند که گاهی به نفع صاحبان بار است.
بی تردید داشتن اطلاعات در رابطه با گمرک کشور مولداوی برای مسافرین و مهاجرین بسیار مفید است، اما کسب این اطلاعات کمی دشوار وقت‌گیر به نظر می‌رسد. پس در این باره بهتر است اطلاعات را از کاردان بخواهید. ما بخشی از مهم‌ترین قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین شهر کیشیناو را به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می دهیم. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار هوایی و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک مسافری مولداوی برای بار هوایی مسافر


در هنگام سفر به کشور مولداوی هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 50 سیگار برگ
 • دیگر اقلام تا ارزش 300 یورو

فراموش نکنید که مواردی که ذکر شد فقط مربوط به بار همراه مسافر است و اگر این اقلام را در محموله بار هوایی خود قرار دهید و از طریق فریت بار ارسال کنید، مشمول عوارض، مالیات و حتی جریمه خواهید شد. خب حالا عوارض گمرکی و مالیات چقدر است؟
این پرسش ها را ما به‌طور کامل در پادکست کشور مولداوی شرح داده‌ایم. همین‌طور تکلیف مواد غذایی مجاز برای ورود به کشور مولداوی در همین پادکست مشخص شده است.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک مولداوی به شهر کیشیناو ممنوع است


عبور بار شما از گمرک مولداوی به معنی بازرسی دقیق آن توسط افسران گمرک این کشور است، پس عقلانی است که از لیست کالاهایی که ورودشان به این کشور ممنوع است آگاه باشید. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر کیشیناو کشور مولداوی حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک مولداوی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • غذاهای خراب‌شدنی
 • عتیقه

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر کیشیناو مولداوی


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر کیشیناو کشور مولداوی می‌اندیشید احتمالاً به این معنی است که قصد شما از سفر مهاجرت است؛ اما بردن ‌همه وسایل مورد نیاز یک مهاجر به کشوری دیگر به عنوان اضافه بار کار آسانی نیست. پرداخت هزینه گزاف اضافه‌بار در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی کیشیناو در کشور مولداوی به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور مولداوی سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • افرادی که به این کشور مهاجرت دائم بنمایند، می‌توانند لوازم خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایند.
 • همچنین واردات موقت این لوازم‌خانگی و شخصی معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. برای واردات موقت، مدت‌زمان قرارداد استخدامی فرد، به‌عنوان مدت‌زمان وی برای نگه‌داشتن اقلام در کشور مولداوی است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مولداوی مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت مولداوی را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور مولداوی در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به مولداوی ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به مولداوی را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

هزینه حمل هوایی به کیشیناو چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به کیشیناو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به کیشیناو می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کیشیناو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور مولداوی ، گمرک Vama Aeroport Cargo Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کیشیناو (Chișinău Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر کیشیناو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Vama Aeroport Cargo Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کیشیناو (Chișinău Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کیشیناو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور مولداوی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور مولداوی در شهر کیشیناو واقع در فرودگاه Chișinău Intl. Airport (Chișinău Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  مولداوی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور مولداوی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور مولداوی از طریق Biroul Vamal Chișinău نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور مولداوی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به کیشیناو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار