قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی کومودورو ارتورو مرینو بنیتز در پروسه حمل هوایی به شهر سانتیاگو

قوانین گمرکی کشور شیلی درباره حمل هوایی به سانتیاگو


حمل هوایی به سانتیاگو پرطرفدارترین و بهترین روش حمل بار به کشور شیلی، در سال‌های اخیر بوده است. حمل هوایی با داشتن ویژگی هایی مثل ایمنی استاندارد، قیمت مناسب و سرعت فوق‌العاده یکی از محبوب‌ترین روش‌های ارسال بار به نقاط مختلف جهان است. فرآیند حمل هوایی به سانتیاگو شامل ورود و عبور بار شما از فرودگاه کشور مبدأ و ورود آن به فرودگاه بین المللی آرتورو مرینو بنیتز و ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که Chile's Customs Service نام دارد می‌شود؛ پس آگاهی داشتن از قوانین گمرکی دو کشور به تسهیل فرآیند حمل هوایی شما کمک شایانی خواهد کرد. در این مجال، بر آنیم تا نکاتی درباره مقررات گمرکی شیلی در اختیار شما قرار دهیم. لازم است در نظر داشته باشید که گمرکات مختلف در کشور شیلی همگی تابع قوانین گمرک کشور شیلی هستند؛ پس قوانین ذکرشده در این مطلب در تمامی گمرکات کشور شیلی صادق است.

حمل هوایی به سانتیاگو از منظر قوانین گمرکی شیلی


بر آنیم تا درباره قوانین گمرکی کشور شیلی در شهر سانتیاگو، فرودگاه بین المللی آرتورو مرینو بنیتز صحبت کنیم. هر کشوری در دنیا برای ورود اقلام مختلف به خاک خود قوانین ویژه ای دارد و شیلی نیز از این اصل مستثنی نیست. دولت شیلی هنگام ورود اقلام مختلف از وارد کننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را اخذ می‌کند. البته که برای شرایط خاص و اقلام خاص نیز معافیت ها و امتیازاتی در نظر گرفته شده است که آگاهی از آن‌ها می‌تواند به شما در مدیریت هزینه هایتان کمک نماید.
هرچه از اهمیت این اطلاعات بگوییم کم گفته ایم، اما شاید شما هم فکر می کنید دستیابی به این اطلاعات دشوار است و در توانتان نیست؛ به همین منظور در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه قرار داده‌شده و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها پیش از سفر، آن‌ها را تکمیل و برای ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل دهید.

قوانین گمرک مسافری شیلی برای مسافران سانتیاگو


حالا لازم است مقررات مربوط به بار همراه مسافرین شهر سانتیاگو در شیلی را بدانید. ورود لوازم شخصی شما، شامل البسه، لوازم الکترونیکی، دخانیات و مواد غذایی به این کشور معاف از پرداخت عوارض گمرکی است. همچنین می‌توان تا حدی مشخص لوازم نو و سوغات همراه خود داشته باشید، محدوده مجاز برای حمل این موارد به این شکل است:

 • میزان دخانیات همراه شما برای ورود معاف از عوارض باید در محدوده زیر باشد:
 • چهارصد نخ سیگار، یا
 • پنجاه سیگار برگ، یا
 • پانصد گرم توتون
 • می‌توانید به میزان منطقی عطر و ادوکلن نیز در بار همراه خود داشته باشید.
 • هدایا، سوغات و اقلام نویی که همراه خود دارید نیز تا ارزش سیصد دلار امریکا ورودشان معاف از پرداخت عوارض است.
 • ماهیت بار همراه شما باید متناسب نیازهای سفر شما باشد. حمل اقلام به صورت غیر معقول (مثل همراه داشتن چهار دوربین عکاسی) ممکن است این تلقی را ایجاد کند که قصد تجارت دارید و عاملی برای ابطال معافیت شما شود.

برای کسب اطلاعات کامل درباره میزان عوارض پرداختی و همچنین آشنایی با مواد غذایی مجاز از نظر گمرک کشور شیلی، حتماً به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت شیلی گوش دهید. در این پادکست سعی کرده‌ایم همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری شیلی را با شما در میان بگذاریم، پس به‌هیچ‌عنوان شنیدن پادکست را از دست ندهید.
فراموش نکنید که معافیت‌هایی که در این بخش ذکر شد همگی مختص بار هوایی مسافرین سانتیاگو هستند و مرسولات حمل هوایی را شامل نمی شوند.

اقلام ممنوعه گمرک شیلی جهت ورود به سانتیاگو


تصور می‌کنیم شما مسافر شهر سانتیاگو در کشور شیلی هستید و در حال بستن چمدان‌هایتان هستید. حالا مناسب ترین وقت برای این است که فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی خود قرار بدهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور شیلی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و داروهای غیرقانونی
 • گوشت و تمامی محصولاتی که شامل آن هستند
 • تایر ماشین
 • اسلحه و مهمات
 • موتورسیکلت‌های دست‌دوم

قوانین گمرک شیلی جهت مهاجرین سانتیاگو


اگر قصد مهاجرت به شهر سانتیاگو در کشور شیلی را دارید، شرایط برایتان فرق می‌کند. معمولاً باری که مهاجر مایل است همراه خود به شیلی ببرد از چند چمدان بیشتر است. قوانین گمرکی نیز برای مهاجرین متفاوت است. اول بگوییم که اگر باری که به کشور شیلی می‌برید بیشتر از مقدار مشخص‌شده توسط شرکت هواپیمایی است، دردسر پرداخت جریمه اضافه‌بار و هزینه گزاف مربوط به آن را به جان نخرید. در این شرایط حمل هوایی به سانتیاگو از همه نظر منطقی‌تر به نظر می‌رسد. کافی است با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید تا بارتان را از درب منزل شما تحویل بگیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه مقصد تحویلتان دهند.
اگر به‌قصد اقامت به شیلی سفر می‌کنید و می‌خواهید لوازم شخصی و یا لوازم‌خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید بهتر است با قوانین آن آشنا شوید:

 • اگر شما اجازه کار یا ویزای موقت اقامت بااعتبار بیشتر از دوازده ماه داشته باشید، واردات این لوازم برای شما تا ارزش 5000 دلار امریکا معاف از پرداخت عوارض خواهد بود. البته ملزم به پرداخت 1% مالیات بر ارزش گمرکی مرسوله خود هستید. ارزش گمرکی مرسوله معادل ارزش اقلام به‌علاوه هزینه حمل و بیمه آن‌ها است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

یادآوری می‌کنیم که در پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت شیلی، تمامی موارد مربوط به مسافرت و مهاجرت به این کشور را با جزییات کامل بیان کرده‌ایم. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به این کشور ببرید، یا برای یکی از بستگان خود در این کشور هدیه‌ای ارسال کنید یا اگر به دلیل ازدواج اخیر خود به این کشور سفر می‌کنید و قصد دارید جهیزیه خود را به آن کشور ببرید یا حتی اگر در حال سفر به این کشور هستید و دوست دارید بدانید که آیا می‌توانید برای آشنایانتان در شیلی سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل ببرید یا خیر، تمامی این موضوعات و قوانین مربوط به آن‌ها را با جزییات در پادکست برایتان گفته‌ایم. پس شنیدن این پادکست برای مسافران شیلی ضروری است. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به سانتیاگو مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به سانتیاگو در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به سانتیاگو به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی کومودورو ارتورو مرینو بنیتز

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور شیلی ، گمرک Metropolitan Regional Customs Directorate ، واقع در فرودگاه بین‌المللی کومودورو ارتورو مرینو بنیتز (Comodoro Arturo Merino Benítez Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر سانتیاگو فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Metropolitan Regional Customs Directorate

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی کومودورو ارتورو مرینو بنیتز (Comodoro Arturo Merino Benítez Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی کومودورو ارتورو مرینو بنیتز ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور شیلی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور شیلی در شهر سانتیاگو واقع در فرودگاه Comodoro Arturo Merino Benítez Intl. Airport (Comodoro Arturo Merino Benítez Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  شیلی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور شیلی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور شیلی از طریق Chile's Customs Service نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور شیلی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به سانتیاگو

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار