قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی دمشق در پروسه حمل هوایی به شهر دمشق

حمل هوایی به دمشق و ترخیص کالا از گمرک سوریه


اگر باید مرسوله باری به شهر دمشق در کشور سوریه برسانید، حتما به دنبال روشی می گردید که بارتان با بیشترین سرعت و امنیت و با هزینه ای مقرون به صرفه به مقصد برسد، تمامی این ویژگی ها در خدمات حمل هوایی به دمشق گرد آمده اند. پس بارتان را در مبدا تحویل دهید و با خیال راحت در فرودگاه دمشق شهر دمشق سوریه منتظر دریافت آن باشید. دفتر گمرک این فرودگاه الجمارك السورية نام دارد. حتما با قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه آشنا هستید. اگر درباره قوانین گمرکی کشور سوریه اطلاعات زیادی ندارید با ما همراه باشید. بد نیست بدانید قانون گمرکی سوریه در سراسر کشور یکسان است و شما کافی است قوانین کلی گمرک سوریه را رعایت کنید.

مهم ترین قوانین گمرک سوریه در حمل هوایی به دمشق


اکنون بار شما در فرودگاه دمشق شهر دمشق است. وقتی به دنبال ترخیص بار هوایی خود هستید، عباراتی مثل مالیات و عوارض، فراوان شنیده می شود، لذا بهتر است پیش تر با این عبارات آشنا باشید. دانستن قوانین گمرکی سوریه و میزان عوارض و مالیات و همچنین معافیت های مربوط به بار مسافری و مهاجری در تسریع کار شما بسیار اثر دارد. به همین سبب ما اطلاعات را در شکل های گوناگون ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده ایم. آشنایی با فرم های لازم و کاربرد هرکدام نیز مهم است. شما می توانید به راحتی این فرم ها را از سایت سفیران دانلود کنید.

قوانین حمل بار مسافری سوریه برای مسافرین دمشق


در زمان سفر به شهر دمشق در کشور سوریه هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار، یا 25 سیگار‌برگ، یا 50 سیگار برگ کوچک، یا 250 گرم توتون
 • 30 گرم عطر برای استفاده شخصی
 • 0.5 لیتر کرم مرطوب کننده و 0.5 لیتر ادکلن
 • هدایا تا ارزش 250 پوند سوریه

خاطرتان باشد که معافیت های این بخش فقط برای بار هوایی همراه مسافرین دمشق هستند و مرسولات حمل هوایی به دمشق را شامل نمی شوند.
اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز از نظر گمرک کشور سوریه در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما در باره قوانین گمرکی کشور سوریه همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.

در گمرک سوریه ورود کدام کالاها به شهر دمشق ممنوع شده


سفرتان به شهر دمشق قطعی شده است؟ در قانون گمرک کشور سوریه، ورود برخی کالاها به این کشور ممنوع اعلام شده است و به همین دلیل باید در بستن بارتان دقت به خرج دهید تا هنگام رسیدن به مقصد به دردسر دچار نشوید. از نظر قوانین گمرک کشور سوریه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • کالاهای خطرناک شامل اسلحه و مهمات
 • محتوای مستهجن
 • موتور سیکلت
 • آثار هنری و عتیقه
 • سیستم های ارتباط از راه دور مثل بیسیم

مهاجران دمشق و قوانین گمرکی کشور سوریه


اگر مقصود شما از سفر به شهر دمشق مهاجرت به کشور سوریه است، احتمالا برای شروع زندگی خود در این شهر به وسایل زیادی نیاز خواهید داشت. این مسئله میزان بار شما را افزایش می دهد؛ هم در تعداد و هم در حجم. اگر بخواهید این وسایل را همراه خود ببرید، مجبور به پرداخت جریمه سنگین اضافه بار مسافری می شوید که اصلا مقرون به صرفه نیست. راه حل تماس با مشاوران شرکت سفیران است. راه مطمئن و آسان. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، بی هیچ دغدغه ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور سوریه به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به سوریه سفر می‌کنید می توانید لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید:

 • برای واردات لوازم خود 4 ماه فرصت دارید.
 • ورود لوازم شما در صورتی معاف از عوارض خواهد بود که:
 • برای استفاده شخصی شما وارد شوند،
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سوریه مراجعه کنید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت سوریه مجموعه ای از اطلاعات ضروری و مفید است. خیلی از مسافران پرسش هایی درباره حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، حمل جهیزیه زوج های جوان و سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل و نحوه حمل آن‌ها به سوریه برایشان پیش می آید. شاید عجیب باشد اما ما در این پادکست به ریزترین موارد حمل کالا به کشور سوریه اشاره کرده ایم. نحوه دریافت و پر کردن فرم های ضروری نیز گفته شده که حتما به کارتان خواهد آمد. پس با شنیدن پادکست ما کار بارتان را رواج دهید.

برای حمل هوایی به دمشق می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به دمشق چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به دمشق مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی دمشق

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور سوریه ، گمرک المديرية العامة للجمارك ، واقع در فرودگاه بین‌المللی دمشق (Damascus Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دمشق فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
المديرية العامة للجمارك

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی دمشق (Damascus Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی دمشق ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور سوریه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور سوریه در شهر دمشق واقع در فرودگاه Damascus Intl. Airport (Damascus Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  سوریه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دمشق

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

فریت بار به سایر شهرهای سوریه

ویدئو های دیدنی فریت بار