قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی سرگئی پروکفیف در پروسه حمل هوایی به شهر دونتسک

قانون‌های گمرک اوکراین برای حمل هوایی به دونتسک


اگر بنا باشد مرسوله باری به شهر دونتسک کشور اوکراین ارسال کنید، بهترین روش کدام است؟ فریت بار و حمل هوایی. این پاسخ تمامی افرادی است که با این خدمات آشنایی دارند. این اشخاص کاملا آگاه‌اند که با این شیوه، بارشان با امنیت بالا به مقصد می‌رسد و در هزینه‌هایشان هم صرفه‌جویی می‌شود و صد البته سرعت انتقال کالا را هم در نظر می‌گیرند که از تمامی روش‌های دیگر بیشتر است. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرار گرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که مقررات خاص خودش را دارد و شما لازم است تا حدودی با قوانین گمرکی کشور اوکراین آشنا باشید تا دچار گرفت و گیرهای گمرکی نشوید. اطلاعات موردنیازتان را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس با مطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور اوکراین که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به دونتسک در گمرک کشور اوکراین


حالا منتظرید تا بار هوایی‌تان را در فرودگاه بین‌المللی دونتسک سرگئی پروکوفیف در شهر دونتسک کشور اوکراین به شما تحویل دهند. دفتر گمرک این فرودگاه State Customs Service نام دارد. خیلی عجله نکنید. چون قوانین گمرکی باید درباره همه بارهای هوایی اعمال شود. چه قوانینی؟ مواردی مثل محاسبه عوارض گمرکی ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون گمرک اوکراین اعمال می‌شود. همچنین لازم است در نظر داشته باشید که شاید شما بتوانید از امتیازات و معافیت‌های گمرکی استفاده کنید. این موضوع خود نمایانگر اهمیت اشراف بر قوانین گمرکی اوکراین است. خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار باشد و به همین دلیل ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به صورت متن، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم ها نیز در سایت ما قرار داده شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پر کنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک اوکراین و قوانین آن برای بار هوایی همراه مسافرین دونتسک


در هنگام سفر به شهر دونتسک در کشور اوکراین هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی همراه مسافر معاف از عوارض و مالیات هستند.
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 200 یورو نیز معاف خواهند بود.
 • همچنین برای مواد غذایی همراه تا ارزش 50 یورو معافیت در نظر گرفته شده است.
 • مسافر بالای 18 سال می‌تواند در حجم مشخص شده در زیر دخانیات و یا توتون همراه خود داشته باشد:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون

این معافیت‌ها فقط برای بار همراه مسافر دونتسک است و برای بار ارسالی منظور نمی‌گردد. پادکست ما در قسمت کشور اوکراین به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد. در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور اوکراین، همیشه یک قدم جلوتر سفر می‌کنید.

 کالاهایی که گمرک اوکراین ورودشان از طریق حمل هوایی به دونتسک را ممنوع می‌داند


با در نظر داشتن اینکه ورود برخی کالاها به شهر دونتسک در کشور اوکراین ممنوع است، جمع کردن چمدان را باید با کمی دقت پیش ببرید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شما را توی دردسر می اندازد. فقط کافی است مأموران گمرک اوکراین یکی از این اقلام ممنوعه را در بارتان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالا جریمه سنگینی بپردازید. حتی ممکن است مورد پیگرد قانونی قرار بگیرید. این شروع خوبی برای سفر نیست. پس یادتان باشد از نظر قوانین گمرک کشور اوکراین ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • هر نوع اسلحه
 • مواد مخدر
 • مواد سمی و رادیواکتیو
 • گیاه زنده و بذر
 • پوست و خز حیوانات
 • کبوتر

قوانین کشور اوکراین درباره بار هوایی مهاجرین به دونتسک


مشخص است اگر به قصد مهاجرت به شهر دونتسک سفر کنید، شرایط شما با دیگر مسافرین کشور اوکراین متفاوت خواهد بود. مهاجر کسی است که قصد اقامت بلندمدت در یک کشور دارد و مشخص است که به وسایل بیشتری هم برای اسکان خود احتیاج خواهد داشت. پس ما با باری حجیم و سنگین روبه روییم که احتمالا از مرزهای مشخص شده برای بار همراه مسافر عبور می‌کند. نکته مهم این است که اول شما راهی پیدا کنید که از دادن هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار راحت شوید. راه حل این جاست. با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه‌ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور اوکراین به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به قصد اقامت به کشور اوکراین سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • هزینه عوارض و مالیات شما در طول فرآیند ترخیص گمرکی مشخص می‌گردد.
 • توصیه می‌شود که CD، DVD و نوار کاست و نوار ویدیویی را در بسته‌هایی جداگانه بگذارید.
 • برای مرسوله خود باید چندین لیست کالا به تفکیک فراهم نمایید.
 • و...

 برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت اوکراین مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور اوکراین آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به دونتسک مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به دونتسک در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به دونتسک به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی سرگئی پروکفیف

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اوکراین ، گمرک ، واقع در فرودگاه بین‌المللی سرگئی پروکفیف (Donetsk Sergei Prokofiev Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دونتسک فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی سرگئی پروکفیف (Donetsk Sergei Prokofiev Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی سرگئی پروکفیف ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اوکراین

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اوکراین در شهر دونتسک واقع در فرودگاه Donetsk Sergei Prokofiev Intl. Airport (Donetsk Sergei Prokofiev Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اوکراین، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اوکراین جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اوکراین از طریق State Customs Service نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اوکراین را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دونتسک

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار