قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار در پروسه حمل هوایی به شهر ناگپور

مراحل حمل هوایی به ناگپور و ترخیص کالا از گمرک هند


حمل هوایی به ناگپور در کشور هندوستان، به دلیل دارا بودن ویژگی‌هایی مثل سرعت بالا، ایمنی استاندارد و قیمت مقرون به صرفه، محبوب‌ترین راه ارسال بار برای مسافرین و مهاجرین بوده است. در حمل هوایی به هند شرکت‌های عامل، بار شما را در فرودگاه مبدأ تحویل می‌گیرند و در فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار در کشور هندوستان به شما تحویل می‌دهند. در این روند شما وارد فرایند حمل هوایی شده‌اید. البته این حمل‌ونقل هم آدابی دارد و قوانینی. گمرک کشور هندوستان هم مانند دیگر کشورها قوانینی بر ورود کالا وضع کرده است که دانستن آن‌ها برای صاحبان بار ضروری است. قوانینی که در تمام فرودگاه‌ها و گمرک‌های کشور هندوستان یکسان است. دفتر گمرک این فرودگاه Central Board of Indirect Taxes and Customs نام دارد.

قوانین مهم گمرک هند در حمل هوایی به ناگپور


با رسیدن بارتان به فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار در شهر ناگپور کشور هندوستان شما در مسیری قرار می‌گیرید که مقررات گمرکی این کشور برای شما تعیین کرده است. پس چه‌بهتر اگر با مالیات و عوارض مربوط به ورود کالاهای مختلف در این کشور آشنایی پیدا کنید. اگر کسب این اطلاعات برایتان دشوار به نظر می‌رسد ما همه قوانین گمرکی مربوط به مسافران و مهاجران به کشور هندوستان را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده‌ایم. فرم‌های لازم برای ترخیص کالا هم در سایت ما در دسترستان قرار دارد.

قوانین گمرک مسافری هند برای مسافرین ناگپور


حالا که به شهر ناگپور در کشور هندوستان سفر می‌کنید، خوب است بدانید، در هنگام مسافرت به کشور هندوستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. ورود بار همراه مسافر در شرایط زیر معاف از عوارض گمرکی است:

 • لوازم شخصی دست‌دوم باشند و برای استفاده شخصی باشند.
 • اقلام همراه مسافر، به جز آن‌هایی که در طول سفر مصرف و تمام می‌شوند، در هنگام خروج فرد از هند، همراهش باشند.
 • سقف ارزش اقلامی که فرد به‌عنوان هدیه و سوغات با خود به هند می آورد نیز 15.000 روپیه (تقریباً معادل 210 دلار) است. برای مسافرینی که شهروند قانونی هندوستان هستند ارزش اقلام همراه معادل 50.000 روپیه (700 دلار) است.

به یاد داشته باشید که این موارد فقط برای بار همراه مسافرین منظور می گردند. شما با شنیدن پادکست ما می‌توانید میزان عوارض گمرکی را بدانید. همین‌طور از مواد غذایی مجاز در گمرک هند نیز مطلع خواهید شد. همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری نیز در این پادکست گنجانده شده که شنیدن آن را برای مسافران کشور هندوستان ضروری می‌دانیم.

ورود کدام کالاها به ناگپور در گمرک هند ممنوع است


بار سفرتان به شهر ناگپور هند را می‌بندید؟ اگر شما هم به آسایش در سفر فکر می‌کنید و دنبال دردسر نیستید قبل از بستن چمدان‌ها نگاهی هم به لیست کالاهای ممنوعه گمرک هند بیاندازید. چون وجود این اقلام در بار همراه یا ارسالی، شما را حسابی گرفتار خواهد کرد. از نظر قوانین گمرک کشور هندوستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر و روان گردان
 • محتوای پورنوگرافیک و مستهجن
 • اقلام تقلبی
 • عتیقه‌جات
 • نقشه‌ای که مرزهای هند را به درستی نشان ندهد.
 • اسکلت انسان
 • حیوانات وحشی و محصولات مربوط به آن‌ها

قوانین گمرکی هند برای مهاجرین ناگپور


حال فرض کنیم که شما به قصد مهاجرت به شهر ناگپور سفر می‌کنید. شرایط برای شما در بخش‌های مختلف تغییر می‌کند. اول بار هوایی مهاجر. پیداست که میزان وسایل مورد نیاز مهاجر از مسافر بیشتر است. مسافر به قصد سیاحت سفر می‌کند و مهاجر با هدف اقامت. بار زیاد مهاجر عامل رو در رویی با معضلی به نام اضافه‌بار مسافری می‌شود. اضافه‌باری که پرداخت جریمه‌اش برایتان دغدغه ایجاد می‌کند؛ اما به حرف ما توجه کنید. فریت بار بهترین راه ارسال بار به هند است. اگر تصمیمتان را گرفتید با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور هندوستان به شما تحویل می‌دهیم.
درصورتی‌که در حال نقل مکان به هند هستید، یا برای تحصیل به هند سفر می‌کنید، بسته به مدت‌زمانی که قصد دارید در هند بمانید، امکان واردات برخی از لوازم شخصی و خانگی را به صورت معاف از عوارض دارید:

 • اگر 3 تا 6 ماه در هند می مانید:
 • لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم به جز آن‌هایی که در لیست اقلام محروم از معافیت و لیست شماره 1 هستند، (اقلام موجود در لیست شماره 2) تا سقف ارزش معادل 60.000 روپیه (تقریباً 850 دلار) معاف از پرداخت عوارض هستند.

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست مراجعه نمایید.

پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت هند را حتماً بشنوید. با شنیدن این پادکست تکلیفتان را درباره مسائلی مثل بردن حیوان خانگی، ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌هایی که تازه ازدواج‌کرده‌اند و قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل خواهید دانست. هدف ما آسایش شما در سفر است. به نحوی که هیچ مانعی در ارسال بار پیش رویتان نباشد. زمانتان به هدر نرود و خاطره‌ای ناخوش برجای نماند. حتی فرم موردنیاز برای انتقال بار به کشور هندوستان در سایت ما مهیاست. شنیدن پادکست‌های ما شما را به مسافری آماده تبدیل می‌کند.

برای حمل هوایی به ناگپور می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به کارکنان متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به ناگپور چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به ناگپور مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.


اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور هندوستان ، گمرک Central GST, Customs & Central Excise, CGST NAGPUR COMMISSIONER ، واقع در فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار (Dr. Babasaheb Ambedkar Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر ناگپور فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Central GST, Customs & Central Excise, CGST NAGPUR COMMISSIONER

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار (Dr. Babasaheb Ambedkar Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی دکتر باباساهب آمبدکار ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور هندوستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور هندوستان در شهر ناگپور واقع در فرودگاه Dr. Babasaheb Ambedkar Intl. Airport (Dr. Babasaheb Ambedkar Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  هندوستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور هندوستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور هندوستان از طریق CENTRAL BOARD OF INDIRECT TAXES AND CUSTOMS نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور هندوستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به ناگپور

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار