قوانین گمرکی فرودگاه دوبلین در پروسه حمل هوایی به شهر دوبلین

حمل هوایی به دوبلین و ترخیص کالا از گمرک ایرلند


صاحبان فن در حوزه‌های مختلف همیشه به دنبال راه‌های جدید برای ارائه خدمات بهتر به مشتریانشان هستند، حمل هوایی یا فریت بار یکی از بهترین راهکارهایی است که صنعت حمل‌ونقل به آن رسیده است. فریت بار یا همان حمل هوایی بهترین راه برای شماست. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه دوبلین نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور ایرلند نرفته اید با ما همراه باشید. نام دفتر گمرک این فرودگاه CUSTOM HOUSE است. البته که قانون گمرکی ایرلند در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بار هوایی شما در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

حمل هوایی به دوبلین با توجه به قوانین گمرکی ایرلند


وقت بررسی قوانین که می‌شود، به یاد می‌آوریم هر کشور مقررات خاص خود را دارد که با قوانین کشورهای دیگر متفاوت است؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. البته گاهی برخی کالاها در قانون گمرکی کشورها از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به آسانی مراحل ارسال بار را طی کنند که به این قوانین آگاه‌اند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور ایرلند در رابطه با حمل هوایی به دوبلین در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک ایرلند مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


در هنگام سفر به کشور ایرلند هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • ارزش بار همراه تا 430 یورو برای مسافرین بزرگ‌سال
 • ارزش بار همراه تا 230 یورو برای مسافرین زیر 15 سال
 • اگر ارزش یک قلم از کالاهای همراه شما بیش از 430 یورو باشد، باید عوارض کامل را برای آن کالا پرداخت کنید، یعنی نمی‌توانید بخشی از معافیت خود را برای بخشی از ارزش کالا استفاده کنید تا در پرداخت عوارض تخفیف بگیرید.
 • همچنین مسافرین بالای 17 سال می‌توانند محصولات دخانی همراه خود داشته باشند و آن‌ها را معاف از عوارض به ایرلند وارد کنند، بدین منظور می‌توانید در حجم مشخص شده در زیر دخانیات همراه خود داشته باشید:
 • 200 نخ سیگار، یا
 • 100 سیگار برگ کوچک، یا
 • 50 سیگار برگ، یا
 • 250 گرم توتون
 • امکان تقسیم کردن این معافیت به صورت درصدی نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 نخ سیگار و 25 سیگار برگ همراه خود داشته باشید.

معافیت‌های این بخش، صرفاً برای بار همراه مسافرین دوبلین منظور می‌گردند و در زمان ارسال بار قابل‌استفاده نیستند. اطلاع از عوارض گمرکی ، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور ایرلند کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور ایرلند همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

کالاهای ممنوع گمرک ایرلند جهت حمل هوایی به دوبلین


وقتی بار هوایی خود را می‌بندید یا چمدان‌های سفر را آماده می‌کنید، باید از اقلام ممنوعه با خبر باشید. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک ایرلند در بارتان باشد حسابی به دردسر می افتید. از نظر قوانین گمرک کشور ایرلند ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • مواد منفجره
 • گوشت و محصولات گوشتی
 • گیاهان زنده
 • پرندگان مرده یا زنده
 • گونه های درخطر جانوری
 • اسلحه

قوانین گمرکی مهاجرین به شهر دوبلین ایرلند


اگر به ماندن طولانی‌مدت در شهر دوبلین کشور ایرلند می‌اندیشید یعنی اینکه شما مهاجرید؛ در این شرایط حتماً دغدغه بردن تمامی لوازم موردنیازتان را دارید و می‌دانید با توجه به هزینه سنگین جریمه اضافه‌بار مسافری، بردن این وسایل کار ساده ای نیست. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه دوبلین در کشور ایرلند به شما تحویل خواهیم داد.
اگر برای اقامت به کشور ایرلند سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • در شرایط زیر ورود این لوازم معاف از پرداخت عوارض است:
 • باید مالیات و عوارض کالاها را در کشور مبدأ پرداخت کرده باشید.
 • شما باید حداقل به مدت 6 ماه مالک وسایل بوده و از آن‌ها استفاده کرده باشید. (این مدت زمان برای دیپلمات‌ها و اعضای شرکت‌های بین‌المللی به 12 ماه افزایش می‌یابد.)
 • قبل از ورود به ایرلند، شما باید حداقل به مدت 12 ماه پیاپی در کشوری خارج از اتحادیه اروپا اقامت داشته باشید، یا بتوانید ثابت کنید که قصد داشته‌اید حداقل 12 ماه در این کشور سکونت داشته باشید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ایرلند مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ایرلند را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور ایرلند در رابطه با ارسال بار هوایی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به ایرلند ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به ایرلند را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

حمل هوایی به دوبلین در مقصد هم هزینه‌ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدأ دریافت می‌گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

هزینه حمل هوایی به دوبلین چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

حمل هوایی به دوبلین به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه دوبلین

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ایرلند ، گمرک New Custom House ، واقع در فرودگاه دوبلین (Dublin Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دوبلین فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
New Custom House

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه دوبلین (Dublin Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه دوبلین ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ایرلند

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ایرلند در شهر دوبلین واقع در فرودگاه Dublin Airport (Dublin Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ایرلند، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ایرلند جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ایرلند از طریق Custom House نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ایرلند را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دوبلین

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار