قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ال دورادو در پروسه حمل هوایی به شهر بوگوتا

حمل هوایی به بوگوتا و ترخیص کالا در گمرک کلمبیا


اگر حمل هوایی به بوگوتا جزو برنامه‌های شماست حتماً با ما در ادامه این مطلب همراه شوید. حمل هوایی ایمن، سریع و مقرون به صرفه است. شاید شما هم فکر کرده اید که این روش به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد بهترین روش برای ارسال بارتان است. به‌این‌ترتیب ورودتان را به فرآیند حمل هوایی به بوگوتا تبریک می گوییم. حالا در فرودگاه بین المللی ال دورادو در کشور کلمبیا منتظر رسیدن کالاهایتان باشید. فقط یادتان باشد گمرک کشور کلمبیا هم قوانینی دارد که بی‌شک در مورد بار شما هم اعمال خواهد شد. این قوانین را باید بدانید. البته قانون در همه بخش های گمرکی کشور کلمبیا یکسان است. برخی قانون ها را پیش از سفر و برخی را هنگام تحویل بار باید اعمال کنید. دفتر گمرک این فرودگاه Customs Office نام دارد.

گمرک کشور کلمبیا و قوانین حمل هوایی به بوگوتا


حالا که بار هوایی شما به سوی شهر بوگوتا در حرکت است، آشنایی با قوانین گمرکی کشور کلمبیا بزرگ‌ترین خدمتی است که می توانید به خودتان بکنید. باید از میزان عوارض و مالیات دریافتی از اقلام موجود در مرسوله خود با خبر باشید و همچنین بدانید که آیا معافیت ها و امتیازات تعریف شده در قانون گمرک کشور کلمبیا شامل حالتان می شود یا خیر. ما مسیر کسب اطلاعات را برایتان هموار کرده ایم. همه قوانین گمرکی مربوط به مسافرین و مهاجرین به کشور کلمبیا را در قالب متن، ویدیو و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان نهاده ایم. شما در این مسیر به فرم‌هایی نیاز خواهید داشت تا ترخیص کالاها آسان باشد. این فرم ها نیز در سایت ما برایتان مهیاست.

قوانین گمرک مسافری کلمبیا برای مسافران بوگوتا


در هنگام سفر به شهر بوگوتا در کشور کلمبیا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار و 50 سیگار برگ و کمتر از 50 گرم توتون
 • مقدار منطقی عطر و ادوکلن برای استفاده شخصی
 • لوازم‌ شخصی موردنیاز سفر

از یاد نبرید که این موارد فقط برای بار هوایی همراه مسافر منظور می شوند و مرسولات حمل هوایی به بوگوتا را نمی توان ذیل این معافیت ها به کلمبیا وارد نمود.
در پادکست ما میزان عوارض گمرکی و مالیات‌ها مشخص شده و شما می‌توانید از میزان آن مطلع شوید. همین‌طور خواهید دانست چه مواد غذایی از نظر گمرک کلمبیا مجاز است. هر آنچه که مهاجران و مسافران باید درباره حمل بار بدانند را ما در این پادکست گنجانده ایم. پس مسافران کشور کلمبیا شنیدن این پادکست را از دست ندهند.

ورود کدام کالاها به بوگوتا در گمرک کلمبیا ممنوع است


بستن بار سفر به شهر بوگوتا نیز مرحله مهمی از سفر شماست. قانون گمرک کلمبیا، مثل دیگر کشورها، ورود اقلام مشخصی را به خاک این کشور ممنوع اعلام کرده که همراه داشتن آن ها برایتان مسائل قانونی در پی خواهد داشت. از نظر قوانین گمرک کشور کلمبیا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد غذایی
 • مصالح ساختمانی
 • مواد شیمیایی
 • مواد مخدر
 • کمپرسور
 • تایر

قوانین گمرکی مهاجرت به بوگوتا در کشور کلمبیا


آنچه تاکنون گفته شد مربوط به بار هوایی مسافران بوگوتا بود، اما اگر قصد مهاجرت دارید و به ماندن طولانی در کشور کلمبیا می اندیشید، بدون تردید حجم بار هوایی شما نیز خیلی بیشتر خواهد شد. داشتن بار زیاد، منجر به رو در رویی با معضلی به نام جریمه اضافه بار مسافری می گردد که واقعا به صرفه نیست؛ اما جای نگرانی نیست. کاهش هزینه‌هایتان با ما. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه کشور کلمبیا به شما تحویل می دهیم.
اگر برای اقامت به کشور کلمبیا سفر می‌کنید و قصد وارد کردن لوازم شخصی و خانگی خود به این کشور را دارید به قوانین زیر توجه نمایید:

 • تمامی مرسولات مشمول پرداخت عوارض و مالیات می‌شوند.
 • برای آگاهی از میزان عوارض گمرکی به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت کلمبیا مراجعه کنید.
 • بازرس گمرک تصمیم می‌گیرد که ارزش هر یک از اقلام موجود در مرسوله چقدر است.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

هدف ما از تهیه پادکست، آشنا شدن شما با ریز و درشت قوانین گمرکی کشور کلمبیاست. شاید به بردن حیوان خانگی فکر کرده اید یا در حال ارسال هدیه برای دوستتان هستید. یا تازه‌عروس و دامادید و تکلیف بردن جهیزیه‌هایتان معلوم نیست. شاید هم به‌رسم همه ایرانی‌ها دارید سوغاتی‌های منحصربه‌فرد ایرانی مثل لواشک و آجیل را برای بردن به کلمبیا بسته‌بندی می‌کنید. شاید خبر نداشته باشید که اصلاً این کالاها را می‌توانید با خودتان حمل کنید یا خیر. یا اگر می‌توانید چقدر و به چه شکل. ما به همه این موارد در پادکستمان اشاره کرده ایم. امکان دسترسی به فرم‌های مخصوص گمرک کشور کلمبیا نیز در سایت ما وجود دارد. پس با خیال راحت به پادکست ما گوش کنید و با آمادگی کامل از سفر یا مهاجرت لذت ببرید.

برای حمل هوایی به بوگوتا می توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به بوگوتا چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بوگوتا مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ال دورادو

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور کلمبیا ، گمرک DIRECCIÓN SECCIONAL DE ADUANAS DE BOGOTÁ ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ال دورادو (El Dorado Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بوگوتا فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
DIRECCIÓN SECCIONAL DE ADUANAS DE BOGOTÁ

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ال دورادو (El Dorado Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ال دورادو ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور کلمبیا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور کلمبیا در شهر بوگوتا واقع در فرودگاه El Dorado Intl. Airport (El Dorado Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  کلمبیا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور کلمبیا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور کلمبیا از طریق Customs Office نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور کلمبیا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بوگوتا

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار