قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی انتبه در پروسه حمل هوایی به شهر انتبه

حمل هوایی به انتبه و ترخیص کالا در گمرک اوگاندا


اگر باید باری به شهر انتبه در کشور اوگاندا ارسال کنید، روش منتخب شما برای ارسال رمزینه است؟ فریت بار یا همان حمل هوایی. اکثر افرادی که تجربه استفاده از این خدمات را دارند همین پاسخ را به شما خواهند داد؛ چرا که سرعت و امنیت فوق‌العاده حمل هوایی را تجربه نموده‌اند و می دانند که برای ارسال خرده بار این روش ارزان‌ترین و مقرون به صرفه ترین روش موجود است. با انتخاب گزینه فریت بار، شما در مسیر حمل هوایی قرارگرفته‌اید، اما این آغاز راهی است که قوانین خاص خودش را دارد و شما لازم است با قوانین گمرکی کشور اوگاندا آشنا باشید تا دچار دردسرهای خاص گمرکی نشوید. این اطلاعات را ما در اختیارتان می‌گذاریم. پس بامطالعه این قانون‌ها و اجرای آن، دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. بارتان را به هرکدام از فرودگاه‌های کشور اوگاندا که بفرستید این قوانین به شکل یکسان اعمال می‌شود. بدیهی است که تمام گمرک‌های یک کشور از قانونی واحد پیروی می‌کنند.

داستان حمل هوایی به انتبه در گمرک اوگاندا


حالا منتظرید تا بار هوایی‌تان را در فرودگاه بین المللی انتبه در شهر انتبه به شما تحویل دهند. زیاد عجله نکنید. چون باید بارتان را از دفتر گمرک فرودگاه که Uganda Revenue Authority نام دارد ترخیص کنید. در فرآیند ترخیص تمامی قوانین گمرکی اوگاندا برای بار هوایی شما نیز منظور می‌گردند. چه قوانینی؟ مقرراتی مثل منظور کردن عوارض ورود کالا و مالیات‌هایی که بر اساس قانون کشور اوگاندا اعمال می‌شود. البته که معافیت‌هایی هم در این قانون برای شرایط خاص در نظر گرفته شده است که آگاهی از آن ها می‌تواند به کاهش هزینه‌های ارسال بارتان بیانجامد. خب دستیابی به این موارد شاید کمی دشوار است و ما در سایت سفیران این قوانین را برایتان خواهیم گفت. این اطلاعات را می‌توانید به‌صورت متن، ویدیویی و همچنین به‌صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران دریافت کنید. باید به فرم های لازم برای ترخیص کالا هم توجه کنید. این فرم‌ها نیز در سایت ما قرار داده‌شده تا شما پس از دانلود آن‌ها را پرکنید و هنگام ترخیص به گمرک مربوط تحویل دهید.

گمرک مسافری اوگاندا و قوانین آن


در هنگام سفر به شهر انتبه در کشور اوگاندا هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نماید. محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 250 گرم محصولات دخانی
 • 250 میلی‌لیتر عطر و 250 میلی‌لیتر ادوکلن
 • دیگر لوازم شخصی در حد و اندازه منطقی موردنیاز مسافر

فراموش نکنید که موارد معافیتی که در این بخش ذکر کردیم صرفاً مختص بار هوایی مسافران در زمان سفر به شهر انتبه در کشور اوگاندا است.
پادکست ما در قسمت کشور اوگاندا به تمام پرسش‌هایتان درباره میزان عوارض گمرکی و همین‌طور مواد غذایی مجاز و غیرمجاز پاسخ می‌دهد... در این پادکست، شما قوانین گمرکی مسافری و مهاجرین را می‌شنوید. پس با شنیدن پادکست کشور اوگاندا، همیشه یک‌قدم جلوتر سفر می‌کنید.

از نظر گمرک اوگانادا ورود چه کالاهایی به انتبه ممنوع است؟


با آگاهی از اینکه ورود برخی کالاها به انتبه ممنوع است، باید در زمان بستن چمدان‌ها خیلی دقت کنید؛ چون بردن کالاهای ممنوع، شما را واقعاً توی دردسر می‌اندازد. کافی است مأموران گمرک اوگاندا یکی از کالاهای ممنوعه را در بار هوایی همراه یا ارسالی‌تان ببینید تا ساعت‌ها معطل شوید و احتمالاً جریمه سنگینی بپردازید. شروع خوبی نیست. پس یادتان باشد ازنظر قوانین گمرک کشور اوگاندا ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • لوازم برقی و کامپیوترهای دست‌دوم
 • اقلام تقلبی
 • مواد منفجره
 • اسلحه و مهمات

قوانین کشور اوگاندا درباره مهاجرین شهر انتبه


اگر هدف و مقصود شما از سفر به شهر انتبه، مهاجرت و شروع زندگی جدید در کشور اوگاندا، احتمالاً به وسایل زیادی نیاز دارید. اگر بخواهید همه وسایل مورد نیازتان را همراه خود ببرید، احتمالاً وزن بار هوایی شما از میزان تعیین شده توسط شرکت هواپیمایی بیشتر می شود و مجبور به پرداخت جریمه اضافه بار مسافری می شوید. مبلغ این جریمه‌ها سنگین است و معمولاً باصرفه بردن وسایل را از بین می‌برد؛ اما چاره چیست؟ با همکاران ما در شرکت سفیران تماس بگیرید. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه ای بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، در فرودگاه کشور اوگاندا به شما تحویل می‌دهیم. البته باری صحیح و سالم.
اگر به‌قصد اقامت به کشور اوگاندا سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست‌دوم خود را به این کشور وارد نمایید، به قوانین زیر توجه کنید:

 • عوارض ورود این لوازم معادل 25% ارزش آن‌ها خواهد بود.
 • میزان مالیات بر ارزش‌افزوده معادل 18% و دیگر مالیات‌ها معادل 10% ارزش اقلام خواهد بود.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد به پادکست فریت بار و کارگو سفیران مراجعه نمایید.

اگر کمی وقت بگذارید و پادکست ما را بشنوید کاملاً با قوانین گمرکی کشور اوگاندا آشنا خواهید شد. از سیر تا پیاز قوانین حمل هوایی؛ از قوانین بردن حیوان خانگی ارسال هدیه برای یکی از بستگان، بردن جهیزیه زوج‌ها تا قوانین مربوط به بردن سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل را در این پادکست عنوان کرده‌ایم. همین‌طور اطلاعات بسیار دیگری که شما حتماً باید از آن مطلع باشید. فرم‌های ضروری برای ارسال و ترخیص هم درسایت ما در دسترس شماست. فرم‌ها را دانلود و از پیش آماده کنید تا در هیچ‌یک از مراحل ارسال بار معطل نشوید. آرزوی ما آسایش کامل شما در سفر است.

هزینه حمل هوایی به انتبه چگونه محاسبه می شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می شود کمتر است.

حمل هوایی به انتبه به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدأ، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به چهار تا هفت روز کاری زمان نیاز دارد.

برای حمل هوایی به انتبه می‌توانم بسته بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه سفیران بسپارید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی انتبه

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور اوگاندا ، گمرک Uganda Revenue Authority Customs office - Entebbe International Airport ، واقع در فرودگاه بین المللی انتبه (Entebbe Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر انتبه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Uganda Revenue Authority Customs office - Entebbe International Airport

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی انتبه (Entebbe Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی انتبه ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور اوگاندا

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور اوگاندا در شهر انتبه واقع در فرودگاه Entebbe Intl. Airport (Entebbe Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  اوگاندا، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور اوگاندا جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور اوگاندا از طریق Uganda Revenue Authority نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور اوگاندا را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به انتبه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار