قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی ارجان در پروسه حمل هوایی به شهر نیکوزیای شمالی

حمل هوایی به  نیکوزیای شمالی و ترخیص کالا از گمرک ترکیه


باید باری به شهر نیکوزیای شمالی در کشور ترکیه ارسال کنید؟ فریت بار یا حمل هوایی به نیکوزیای شمالی دقیقا همان چیزی است که به آن احتیاج دارید؛ چرا که ویژگی‌هایی مثل امنیت بالا و قیمت منصفانه را در کنار سرعت فوق‌العاده خود جا داده است. به‌محض تصمیم‌گیری برای فریت بارتان، شما به فرایند حمل هوایی پیوسته‌اید. بارتان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اید و در انتظار دریافت آن در فرودگاه بین المللی ارجان نشسته‌اید. حتماً قوانین ورود و خروج کالا در این فرودگاه را می‌دانید. اگر تاکنون سراغ دانستن قوانین گمرکی کشور ترکیه نرفته اید با ما همراه باشید. نام دفتر گمرک این فرودگاه gümrük ve ticaret bakanlığı  است. البته که قانون گمرکی ترکیه در سراسر کشور یکسان است؛ یعنی بار هوایی شما در هرکدام از فرودگاه‌های این کشور فرود آید، همین قانون اعمال خواهد شد.

قوانین مهم گمرک ترکیه مربوط به حمل هوایی به  نیکوزیای شمالی


بعد از رسیدن بار هوایی شما به شهر  نیکوزیای شمالی، یکی از مهم ترین مسائل آگاهی داشتن در رابطه با قوانین و تعرفه های گمرکی کشور ترکیه است. اینکه بدانید عوارض و مالیات برای اقلامی که در بار خود قرار داده‌اید را به چه صورت محاسبه می‌کنند. همچنین آگاهی از معافیت‌هایی که باعث کاهش هزینه‌های گمرکی می شود نیز بسیار ارزشمند است؛ اما دسترسی به آن کار هرکسی نیست. برای همین ما اطلاعات مورد نیاز شما را در شکل‌های گوناگون به صورت متنی، ویدیویی و همچنین به صورت کامل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیارتان قرار داده‌ایم. فرم‌های لازم برای بار هوایی خود را هم می‌توانید از سایت سفیران دانلود کنید و پس از تکمیل به مسئولان گمرکی تحویل دهید.

قوانین گمرک ترکیه مرتبط با بار هوایی همراه مسافران


حالا که دیگر مسافر شهر  نیکوزیای شمالی هستید از معافیت‌های مربوط به مسافر بگوییم. در هنگام سفر به کشور ترکیه هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لباس و وسایل سفر
 • لوازم برقی
 • ادوات موسیقی
 • لوازم ورزش
 • تجهیزات پزشکی
 • ارزش بار هر مسافر می‌تواند تا 430 یورو باشد (برای مسافرین زیر 15 سال این عدد معادل 150 یورو است).
 • واردات محصولات دخانی در حجم زیر امکان‌پذیر است:
 • 200 نخ سیگار
 • 50 سیگار برگ
 • 200 گرم توتون
 • 200 کاغذ سیگار
 • 200 گرم توتون پیپ
 • 200 گرم توتون جویدنی
 • 200 گرم تنباکوی قلیان

علاوه بر مقادیر ذکرشده می‌توانید 200 نخ سیگار، 100 سیگار برگ و 500 گرم توتون پیپ از مغازه‌های Duty Free ترکیه، در زمان ورود به کشور، خریداری کنید.

تاکیدی دوباره لازم است که موارد ذکر شده فقط و فقط مربوط به بار همراه مسافر است و برای فریت بار نیستند. اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور ترکیه کار دشواری است که در سایت سفیران آسان شده است. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور ترکیه همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری یکجا در اختیارتان قرار می‌گیرد. پس شنیدن پادکست ما را در برنامه سفرتان بگذارید.

ورود کدام کالاها از نظر گمرک ترکیه به شهر  نیکوزیای شمالی ممنوع است


مقررات گمرکی نیز بخشی از مسیر سفر شما به  نیکوزیای شمالی هستند؛ به این معنی که مأموران گمرک می‌توانند بار شما را به صورت کامل بازرسی نمایند، پس بهتر است بدانید ورود چه اقلامی به ترکیه ممنوع است. اگر شما از این موضوع بی‌خبر باشید و کالایی غیرمجاز به شهر  نیکوزیای شمالی کشور ترکیه حمل کنید به دردسر زیادی دچار خواهید شد. برای بررسی بارتان باید بدانید که از نظر قوانین گمرک ترکیه ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • عتیقه
 • دوربین شکاری
 • آرد
 • خز
 • ابزار و دستگاه‌های قمار
 • فاکتور خالی
 • نمک
 • خاک


قوانین گمرکی مهاجرین به شهر نیکوزیای شمالی ترکیه


وقتی در شرایط مهاجرت به شهر نیکوزیای شمالی در کشور ترکیه قرار داشته باشید، داستان حمل هوایی برایتان متفاوت می شود؛ برای شروع زندگی جدید خود در این شهر حتماً مایلید تمامی وسایل مورد نیاز خود را همراه داشته باشید، اما حمل این‌همه بار از طریق استفاده از اضافه‌بار مسافری پرهزینه و غیرمنطقی است. پرداخت هزینه گزاف اضافه‌بار در توان هرکسی نخواهد بود. اینجاست که شما باید با مشاوران شرکت سفیران تماس بگیرید. راه مطمئن و آسان فریت بار یا همان حمل هوایی بار است. ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیریم و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، بی‌هیچ دغدغه‌ای در سلامت کامل در فرودگاه بین المللی ارکان در کشور ترکیه به شما تحویل خواهیم داد.
اگر به قصد اقامت به کشور ترکیه سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • افراد می‌توانند وسایل دست‌دوم خود را که حداقل به مدت 6 ماه تحت مالکیت و مورداستفاده اشان بوده‌اند را معاف از تمامی عوارض گمرکی وارد کنند، به شرطی که:
 • ویزای معتبر اقامت داشته باشند (و حداقل 24 ماه خارج از ترکیه زندگی کرده باشند) یا
 • در حال بازگشت به ترکیه از یک مأموریت بین‌المللی باشند، یا
 • در حال آوردن ارثیه خود به ترکیه باشند، یا
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ترکیه مراجعه کنید.

وقتی پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت ترکیه را بشنوید به‌طور کامل با قوانین گمرکی کشور ترکیه در رابطه با ارسال بار هوایی به  نیکوزیای شمالی آشنا می‌شوید. از ریز تا درشت آن. در این پادکست به شما خواهیم گفت که می‌توانید حیوان خانگی را به ترکیه ببرید یا خیر؟ ارسال هدیه برای یکی از بستگان چه وضعی دارد؟ تکلیف حمل جهیزیه زوج‌های جوان چیست و سوغاتی‌هایی مثل لواشک و آجیل، اجازه ورود به ترکیه را دارند یا خیر. اینکه چگونه فرم‌های مربوط به گمرک را پر کنید. فرم‌هایی که برای سهولت فرآیند حمل هوایی و دسترسی آسان، در این سایت قرار داده‌ایم. گمان می‌کنم اکنون شما نیز با ما هم‌نظر شده باشید که فریت بار یا حمل هوایی همان چیزی است که مسافران و مهاجران به آن نیاز دارند.

ارزان‌ترین روش ارسال خرده بار به شهر  نیکوزیای شمالی در ترکیه چیست؟

از آنجایی که حمل بار زمینی با کامیون و تریلی انجام می شود و هزینه اجاره کامل یک کامیون یا تریلی برای خرده بار منطقی نیست، فریت بار یا حمل هوایی ارزان‌ترین و سریع‌ترین گزینه است.

برای سالم رسیدن بار هوایی به  نیکوزیای شمالی بسته‌بندی باید به چه صورت باشد؟

توصیه ما به شما استفاده از لوازم استاندارد حمل هوایی مثل کارتن‌های ده لایه است. در صورت صلاحدید می‌توانید پروسه بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و با تجربه شرکت فریت بار و کارگو سفیران بسپارید.

رسیدن بار به مقصد در روش حمل هوایی چقدر طول می‌کشد؟

حمل هوایی یا فریت بار به  نیکوزیای شمالی  به طور معمول به سه تا پنج روز زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی ارجان

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور ترکیه ، گمرک Nicosia Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی ارجان (Ercan Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر نیکوزیای شمالی فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Nicosia Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی ارجان (Ercan Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی ارجان ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور ترکیه

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور ترکیه در شهر نیکوزیای شمالی واقع در فرودگاه Ercan Intl. Airport (Ercan Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  ترکیه، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور ترکیه جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور ترکیه از طریق نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور ترکیه را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به نیکوزیای شمالی

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار