قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی فیصل‌آباد در پروسه حمل هوایی به شهر فیصل اباد

قوانین گمرکی کشور پاکستان درباره حمل هوایی به فیصل آباد


فریت بار یا حمل هوایی به فیصل آباد پاکستان از دست آوردهایی است که آشنایی با آن هر مسافری را شادمان می‌کند. هرکسی که یک بار امنیت، سرعت و قیمت مقرون‌به‌صرفه حمل هوایی را تجربه کرده باشد این گفته ما را تأیید می‌کند. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند ارسال بار شده‌اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین‌المللی فیصل آباد شهر فیصل آباد پاکستان منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. اینجاست که سرعت بالای حمل هوایی به دلتان می‌نشیند. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و سبب می‌شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می‌کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور پاکستان را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور پاکستان یکسان اعمال می‌شود.

حمل هوایی به فیصل آباد در قوانین گمرکی پاکستان


حالا که بار هوایی شما به فرودگاه بین‌المللی فیصل آباد رسیده است نوبت به ترخیص آن از دفتر گمرک فرودگاه که Pakistan Customs نام دارد می‌رسد. در این مرحله آشنایی با قوانین گمرکی پاکستان به شما کمک شایانی می‌کند. قانون‌هایی که ممکن است با کشورهای دیگر متفاوت باشد؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. همچنین برخی از کالاها نیز بسته به مورد و شرایط از عوارض و مالیات معاف‌اند. بی‌شک افرادی می‌توانند به‌آسانی مراحل حمل هوایی را طی کنند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی وقت‌گیر به نظر می‌رسد. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به‌صورت خلاصه در متن، به‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین کشور پاکستان در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و دریافت آن همراه داشته باشید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرک پاکستان برای مسافران فیصل آباد


در هنگام سفر به شهر فیصل آباد در کشور پاکستان هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • لوازم شخصی موردنیاز مسافر
 • ۴۰۰ نخ سیگار یا ۵۰ سیگار برگ یا ۲۵۰ گرم توتون پیپ

اطلاع از عوارض گمرکی، مالیات‌ها و حتی مواد غذایی مجاز و غیرمجاز از نظر گمرک کشور پاکستان در توان هرکسی نیست. این را از ما بخواهید. همه‌چیز در سایت سفیران برای راحتی سفر شما مهیاست. با شنیدن پادکست ما درباره قوانین گمرکی کشور پاکستان همه اطلاعات گمرک مسافری و مهاجری پیش روی شماست. پس شنیدن پادکست ما را در اولویت قرار دهید.
فراموش نکنید که معافیت‌های ذکر شده در این بخش فقط مختص بار هوایی همراه مسافران فیصل آباد هستند و بار ارسالی را شامل نمی‌شوند.

کالاهای ممنوع گمرک پاکستان جهت ورود به فیصل آباد


هنگام بستن چمدان‌های سفر به فیصل آباد باید بدانید بردن چه اقلامی شما را به دردسر می‌اندازد. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک پاکستان در بارتان باشد دردسرهای بزرگی در مسیر سفرتان قرار می‌گیرد. از نظر قوانین گمرک کشور پاکستان ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • متون عکس‌ها و فیلم‌های مستهجن
 • متون به‌دوراز نزاکت سیاسی
 • مواد مخدر و داروهای ممنوعه
 • ابزار قمار
 • اسلحه و مهمات
 • سلاح‌هایی که دارای تیغ یا لبه تیز باشند.

قوانین گمرک پاکستان جهت مهاجرین فیصل آباد


اگر برای مهاجرت به شهر فیصل آباد در کشور پاکستان سفر می‌کنید، شرایط شما متفاوت خواهد بود. تفاوت در مدت زمان اقامت، بارتان را نیز متفاوت می‌کند. حتماً می‌دانید که مهاجر برای اقامت طولانی به شهر فیصل آباد در کشور پاکستان سفر می‌کند. پس در تناسب با مدت سفر، مهاجر به لوازم بیشتری هم نیاز دارد؛ یعنی به‌احتمال‌زیاد مهاجر به شهر فیصل آباد پاکستان با موضوع اضافه‌بار مسافری روبه‌رو می‌شود. در این شرایط همه به بهترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه می‌اندیشند؛ اما راه بهتر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که به کشور پاکستان می‌برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه پاکستان به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور پاکستان سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • افرادی که یکی از ویزاهای ذکرشده در زیر را اخذ کرده باشند می‌توانند تمامی وسایل خود را معاف از پرداخت هرگونه عوارض و مالیات به این کشور وارد نمایند:
 • G9
 • 13G
 • 9D
 • 47A2
 • 13A
 • اگر یکی از ویزاهای ذکرشده را اخذ کرده‌اید ۹۰ روز فرصت دارید تا بعد از رسیدن به پاکستان مرسوله خود را وارد نمایید.
 • در نظر داشته باشید تمامی مرسولات از زمان رسیدن به پاکستان مشمول پرداخت هزینه‌های انبارداری تا زمان ترخیص می‌شوند.

برای آگاهی از باقی موارد و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت پاکستان مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت پاکستان شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست پاکستان گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

برای حمل هوایی به فیصل آباد می‌توانم بسته‌بندی را خودم انجام دهم؟


بله و بهتر است این کار را با متریال استاندارد حمل هوایی انجام دهید تا در پروسه فریت بار بارتان صدمه نبیند، همچنین در صورت صلاحدید می‌توانید مرحله بسته‌بندی را به پرسنل متخصص و باتجربه سفیران بسپارید.

هزینه حمل هوایی به فیصل آباد چگونه محاسبه می‌شود؟


هزینه حمل هوایی به وزن، حجم و خدمات انتخابی (پیک آپ، بسته‌بندی، حمل تا فرودگاه) شما بستگی دارد، به‌صورت کلی هرچقدر وزن بار بیشتر باشد، مبلغی که به ازای هر کیلو دریافت می‌شود کمتر است.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به فیصل آباد مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به‌صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی فیصل‌آباد

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور پاکستان ، گمرک Nadra Office ، واقع در فرودگاه بین‌المللی فیصل‌آباد (Faisalabad Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر فیصل اباد فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
Nadra Office

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی فیصل‌آباد (Faisalabad Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی فیصل‌آباد ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور پاکستان

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور پاکستان در شهر فیصل اباد واقع در فرودگاه Faisalabad Intl. Airport (Faisalabad Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  پاکستان، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور پاکستان جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور پاکستان از طریق Pakistan Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور پاکستان را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به فیصل اباد

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار