قوانین گمرکی فرودگاه بین‌المللی حمد در پروسه حمل هوایی به شهر دوحه

قوانین گمرکی کشور قطر درباره حمل هوایی به دوحه


حمل هوایی یا فریت بار بهینه‌ترین مسیر برای حمل بار مسافران یا مهاجران به شهر دوحه در کشور قطر است. این را نه فقط متخصصین حوزه حمل بار بین المللی بلکه تمامی افرادی که تجربه استفاده از این خدمات را دارند و امنیت، مقرون‌به‌صرفه بودن و سرعت فریت بار را دیده‌اند می‌گویند. این را تنها مسافرانی می‌دانند که وارد فرایند حمل هوایی شده‌اند؛ یعنی بار هوایی خود را در فرودگاه مبدأ تحویل داده‌اند و در فرودگاه بین المللی حمد آن را دریافت کرده‌اند. در این شرایط است که سرعت و سر وقت رسیدن بار برایتان ارزشمند می‌شود. البته اشراف بر قانون در هر زمینه‌ای لازم است و کمک می‌کند شما با دیدی واضح تر کارهای ارسال و تحویل بار هوایی تان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می‌پرسید راه دسترسی به این قوانین چیست و از سختی کار جست‌وجو میان منابع به زبان‌های بیگانه گله می‌کنید؛ اما ما کار را برایتان آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور قطر در رابطه با بار هوایی را یکجا در اختیارتان می‌گذاریم و صد‌البته که این قوانین در تمام گمرک‌های کشور قطر یکسان اعمال می‌شود. گمرک کشور قطر «الهيئة العامة للجمارك - دولة قطر» نام دارد.

قوانین گمرکی قطر برای حمل هوایی به دوحه


هر کشور قوانین خاص خود را دارد که معمولاً در کلیات و جزییات با قوانین کشورهای دیگر تفاوت دارد. قوانین گمرکی به عنوان بخشی از قانون کشور قطر نیز از همین روال تبعیت می‌کند؛ یعنی میزان عوارض و مالیات‌ها متفاوت است. البته برخی کالاها هم بسته به شرایط شما در مقررات گمرکی این کشور از عوارض و مالیات معاف اند. بی‌شک مسافرانی می‌توانند به‌آسانی مراحل ارسال بار هوایی را بگذرانند که به این قوانین آگاهند. خب کسب این اطلاعات کمی زمان بر است. این اطلاعات را از ما بخواهید. ما به صورت خلاصه در متن، به صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران اطلاعات جامعی در زمینه قوانین گمرکی قطر برای حمل هوایی به دوحه در اختیار شما قرار خواهیم داد. تمام آنچه باید هنگام تحویل بار و ترخیص و دریافت آن بدانید را به شما گفته‌ایم و فرم‌های گمرکی مربوط را نیز در سایت قرار داده‌ایم.

قوانین گمرکی بار هوایی همراه مسافر در قطر


در هنگام سفر به کشور قطر هر مسافر مجاز است تا لوازم موردنیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • بار شخصی و هدایای همراه مسافر که ارزششان بیش از 3.000 ریال قطر (تقریباً 800 دلار) نباشد، معاف از پرداخت عوارض گمرکی هستند.
 • حجم کالاها تجاری نباشد.
 • مسافر به صورت مداوم در حال سفر به قطر نباشد.
 • تعداد سیگارهای همراه مسافر نباید بیش از 400 نخ باشد.
 • لوازم و هدایای همراه هم مانند تمامی اقلام دیگر، ذیل قوانین مربوط به محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های مختلف بررسی می‌گردند.
 • لوازم و تجهیزات برقی
 • امکان حمل دوربین فیلم‌برداری، دوربین عکاسی و تلفن همراه برای استفاده شخصی در هنگام سفر به قطر وجود دارد و این اقلام معاف از عوارض هستند.
 • همچنین امکان همراه داشتن لپ‌تاپ و ابزار تعمیرات درصورتی‌که برای استفاده شخصی باشند وجود دارد و معاف از مالیات است.

ذکر دوباره این نکته که این معافیت‌ها فقط برای بار همراه مسافر هستند خالی از لطف نیست.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می‌شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور قطر دریافت کنید. همین‌طور شما با شنیدن این پادکست در‌می‌یابید که کدام مواد غذایی را می‌توانید با خودتان به قطر ببرید و کدام ها را نمی‌توانید.

کالاهای ممنوع گمرک قطر در حمل هوایی


ورود برخی کالاها به کشور قطر ممنوع است که باید قبل از بستن چمدان‌ها از آن‌ها آگاه شوید. چون اگر کالای ممنوعه‌ای از نظر گمرک قطر در بارتان باشد حسابی به دردسر می‌افتید. از نظر قوانین گمرک کشور قطر ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • محتوای مستهجن با هر فرمی (کتاب، مجله، فیلم، هارد یا هر چیز دیگر)
 • سلاح و مهمات و مواد منفجره
 • تجهیزات و مواد رادیواکتیو
 • نوشیدنی‌های الکلی
 • خوک
 • اقلام ساخته‌شده از عاج
 • مواد مخدر

قوانین گمرک قطر درباره بار هوایی مهاجرین


شرایط برای مهاجرین شهر دوحه به چه صورت است؟ حتماً می‌دانید که مهاجر به قصد اقامتی طولانی‌تر به شهر دوحه قطر سفر می‌کند. پس منطقی است بار هوایی او هم متناسب با این زمان اقامت باشد و تأیید می‌کنید که بار مورد نیاز مهاجر چندین برابر محدوده مشخص شده برای بار همراه مسافر خواهد بود؛ یعنی مهاجرین شهر دوحه کشور قطر با موضوع پرداخت جریمه اضافه‌بار مسافری مواجه است. در این موارد همه به راهی بهتر و ارزان‌تر می‌اندیشند؛ اما راه آسان‌تر و کم‌هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی‌دردسر از این موضوع است. اگر باری که می‌خواهید به کشور قطر ببرید بیشتر از مقدار مجاز مشخص شده در بلیتتان است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه‌بار را بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می‌گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه‌بار مسافری، از طریق پروسه حمل هوایی صحیح و سالم در فرودگاه قطر به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور قطر سفر می‌کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی خود را به این کشور وارد نمایید، قوانین زیر را مدنظر داشته باشید:

 • ورود این مرسولات معاف از پرداخت عوارض گمرکی است.
 • مرسولات باید به‌عنوان لوازم‌خانگی دست‌دوم اظهار گردند.
 • تمامی مرسولات کاملاً مورد بازرسی فیزیکی قرار می‌گیرند.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد و میزان عوارض ذکرشده و مدارک موردنیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت قطر مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت قطر شما را از تمام قوانین آگاه می‌کند و کار بارتان را سامان می‌دهد. اگر می‌خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست قطر گوش دهید. موضوعات و قوانین به‌طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین‌طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بارتان سامان دهید.

حمل هوایی به دوحه چند روز طول می‌کشد؟


بعد از اینکه بار خود را به فرودگاه مبدأ تحویل دهید، معمولاً بار شما پس از دو تا چهار روز به مقصد خواهد رسید.

حمل هوایی به دوحه در مقصد چه هزینه‌هایی دارد؟


گیرنده بار باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بار ارسالی مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شود.

آیا می‌توان در مرسوله حمل هوایی به دوحه مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت بار هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می‌کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی حمد

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور قطر ، گمرک General Authority of Customs ، واقع در فرودگاه بین‌المللی حمد (Hamad Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر دوحه فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
General Authority of Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین‌المللی حمد (Hamad Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین‌المللی حمد ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور قطر

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور قطر در شهر دوحه واقع در فرودگاه Hamad Intl. Airport (Hamad Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  قطر، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور قطر جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور قطر از طریق الهيئة العامة للجمارك - دولة قطر نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور قطر را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به دوحه

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار