قوانین گمرکی فرودگاه بین المللی هنری کواندا در پروسه حمل هوایی به شهر بخارست

قوانین گمرکی کشور رومانی درباره حمل هوایی به بخارست


از دید متخصصین حوزه حمل بین المللی، حمل هوایی بهترین راه ارسال خرده بار به شهر بخارست در کشور رومانی است. این روش حمل بار ویژگی هایی مثل ایمنی استاندارد و قیمت مقرون به صرفه را در کنار سرعت بسیار بالای خود جای داده است. این را تنها مسافرانی می دانند که وارد فرایند ارسال بار هوایی شده اند؛ یعنی بارشان را در فرودگاه مبدأ تحویل داده اند و پس از طی مراحل حمل هوایی در فرودگاه بین المللی هنری کواندا شهر بخارست در کشور رومانی منتظرند تا بارشان به دستشان برسد. دفتر گمرک این فرودگاه ANAF - GENERAL DIRECTORATE OF CUSTOMS نام دارد. اینجاست که به ارزش و اهمیت به موقع رسیدن بار پی می برید. البته اشراف بر قانون در هر زمینه ای لازم است و سبب می شود شما با دید بازتری کارهای ارسال و تحویل بارتان را پیش ببرید. حتماً بسیاری از شما می پرسید چطور باید به این قوانین دسترسی پیدا کرد و از سختی کار جست‌وجو میان منابع گله می کنید؛ اما ما کارتان را آسان کرده ایم و قوانین گمرکی کشور رومانی را یکجا در اختیارتان می گذاریم و صد البته که این قوانین در تمام گمرک های کشور رومانی یکسان اعمال می شود.

قوانین حمل هوایی به شهر بخارست در گمرک رومانی


در این بخش درباره قوانین گمرکی کشور رومانی در شهر بخارست، فرودگاه بین المللی هنری کواندا صحبت می‌کنیم. هر کشوری در دنیا برای ورود کالاهای مختلف به خاکشان قوانین مختص خودشان را دارند. دولت‌ها نیز هنگام ورود اقلام مختلف از فرد واردکننده عوارض ورود و انواع مالیات‌های مربوط به واردات را دریافت می‌کنند. البته این قوانین همواره دارای استثنا، تبصره و معافیت‌های گوناگون بسته به مورد هستند. کشور رومانی نیز از این قاعده مستثنا نیست و قوانین سفت‌وسخت گمرکی خود را دارد.
مشخص است که دارا بودن چنین اطلاعاتی در تمامی مراحل حمل هوایی به شما کمک خواهد کرد، در اینجا ما بخشی از قوانین گمرکی مربوط به بار هوایی مسافرین و مهاجرین به شهر بخارست در این کشور را به‌صورت خلاصه در متن، به ‌صورت ویدیویی و همچنین به‌تفصیل در پادکست فریت بار و کارگو سفیران در اختیار شما قرار می‌دهیم. همچنین فرم‌های مربوط به انجام ترخیص بار هوایی جهت سهولت و دسترسی ساده شما در این صفحه گنجانده‌شده است و شما می‌توانید با دانلود و پرینت آن‌ها قبل از سفر، آن‌ها را تکمیل و جهت ترخیص بار به دفتر گمرک مربوطه تحویل نمایید.

قوانین گمرک مسافری رومانی برای بار هوایی


در هنگام سفر به شهر بخارست در کشور رومانی هر مسافر مجاز است تا لوازم مورد نیاز خود در سفر مثل البسه، لوازم الکترونیک، مواد غذایی و دخانیات را معاف از پرداخت عوارض به این کشور وارد نماید، محدوده این معافیت به این شکل است:

 • 200 نخ سیگار یا 100 سیگار برگ کوچک یا 50 سیگار برگ یا 250 گرم توتون (امکان واردات درصدی این اقلام نیز وجود دارد، برای مثال می‌توانید 100 سیگار و 125 گرم توتون همراه خود داشته باشید.)
 • دارو برای مصرف شخصی
 • دیگر اقلام همراه مسافر تا ارزش 430 یورو

فراموش نکنید که موارد ذکر شده فقط مربوط به بار همراه مسافر هستند و بار هوایی که به بخارست ارسال می کنید، مشمول چنین معافیت هایی نمی شود.
خب حالا میزان عوارض گمرکی و مالیات چگونه محاسبه می شود؟ پاسخ خود را با شنیدن پادکست کشور رومانی دریافت کنید. همین طور شما با شنیدن این پادکست در می یابید که کدام مواد غذایی را می توانید با خودتان به رومانی ببرید و کدام ها را نمی توانید.

اقلام ممنوعه در بار هوایی از نظر گمرک رومانی


حالا تصور می‌کنیم شما در حال آماده شدن برای سفر به شهر بخارست در رومانی هستید و دارید چمدان‌هایتان را می‌بندید. اکنون بهترین زمانی است که فکر کنید چه چیزهایی را نباید در بار هوایی همراه یا ارسالی خود قرار بدهید. می‌دانید که اگر موقع خروج از گیت بازرسی فرودگاه یکی از اقلام ممنوعه در چمدانتان باشد دچار مشکل می‌شوید. قطعاً هیچ‌کس دوست ندارد در سفر دچار مشکل شود. ولی این اقلام ممنوعه کدام ها هستند؟ ازنظر قوانین گمرک کشور رومانی ورود این اقلام به این کشور ممنوع است:

 • اسلحه و مهمات
 • مواد مخدر
 • محتوای مستهجن
 • مواد غذایی با منشأ حیوانی
 • داروهای غیر قانونی
 • مواد منفجره
 • حیوانات محافظت شده و در خطر انقراض و محصولات مربوط به آن‌ها

قوانین گمرک رومانی جهت بار هوایی مهاجرین بخارست


موضوع بعدی این است که اگر مقصود شما از سفر به بخارست مهاجرت به کشور رومانی است، باری که نیاز دارید با خود به این کشور ببرید از میزان بار مجاز برای مسافر بیشتر است و هزینه ای که شرکت‌های هواپیمایی برای جریمه اضافه بار مسافری دریافت می کنند سرسام آور است. در این موارد همه به بهترین و مقرون به صرفه‌ترین راه می اندیشند؛ اما راه آسان تر و کم هزینه چیست؟ تماس با مشاوران ما در شرکت فریت بار سفیران بهترین راه برای گذر بی دردسر از این موضوع است. اگر بار هوایی که به شهر بخارست می برید بیشتر از مقدار مجاز است، لازم نیست هزینه گزاف جریمه اضافه بار بپردازید. همکاران ما بارتان را از در منزل شما تحویل می گیرند و با هزینه بسیار کمتر از اضافه بار مسافری، صحیح و سالم در فرودگاه بین المللی هنری کواندا به شما تحویل می دهند.
اگر به قصد اقامت به کشور رومانی سفر می کنید و قصد دارید لوازم شخصی و خانگی دست دوم خود را به این کشور وارد نماید، به قوانین زیر توجه کنید:
می توانید لوازم شخصی و خانگی خود را معاف از پرداخت عوارض گمرکی به این کشور وارد نمایید، بدین منظور لازم است حائز شرایط زیر باشید:

 • اقلام قبل از ورود به این کشور حداقل به مدت ۶ ماه تحت مالکیت و مورد استفاده شما بوده باشند.
 • اقلام را برای مصرف شخصی خود و اعضای خانواده تان به این کشور وارد نمایید.
 • قصد داشته باشید تا از اقلامی که وارد می‌کنید همان استفاده را بکنید که در کشور مبدا می کردید.
 • و ...

برای آگاهی از باقی موارد مدارک مورد نیاز برای ورود این لوازم به این کشور به پادکست فریت بار و کارگو سفیران قسمت رومانی مراجعه کنید.

شنیدن پادکست ما در قسمت رومانی شما را از تمام قوانین آگاه می کند و کار بار هوایی‌تان را سامان می دهد. اگر می خواهید از چگونگی حمل حیوان خانگی و وضعیت ارسال هدیه تا نحوه ارسال جهیزیه نوعروسان باخبر شوید و تکلیف نحوه ارسال سوغاتی‌هایی مانند لواشک و آجیل را بدانید لازم است با دقت به پادکست رومانی گوش دهید. موضوعات و قوانین به طور کامل با جزییات مشخص شده است. همین طور فرم‌هایی که برای ترخیص کالا لازم است به گمرک ارائه گردد در سایت قرار داده شده تا شما با خیال راحت به امور مربوط به بار هوایی خود سامان دهید.

آیا می توان در مرسوله حمل هوایی به بخارست مواد غذایی قرار داد؟


ارسال اکثر مواد غذایی به صورت حمل هوایی بدون داشتن مجوز ممنوع است. لذا توصیه می کنیم مواد غذایی مجاز را در بار همراه خود قرار دهید.

حمل هوایی به بخارست در مقصد هم هزینه ای دارد؟


خیر، هزینه حمل هوایی به صورت کامل در مبدا دریافت می گردد، اما گیرنده باید مبلغ اندکی بابت هزینه‌های اداری دریافت بار در مقصد به ایرلاین پرداخت کند و البته ممکن است با توجه به ماهیت بارتان مجبور به پرداخت هزینه‌های گمرکی، انبارداری، حمل داخل فرودگاه و حمل از فرودگاه تا مقصد نهایی شوید.

حمل هوایی به بخارست به چه میزان زمان نیاز دارد؟


پس از تحویل بار به فرودگاه مبدا، به صورت معمول فرآیند حمل هوایی به سه تا پنج روز کاری زمان نیاز دارد.

اطلاعات بیشتر

گمرک تجاری (کارگو) در فرودگاه بین المللی هنری کواندا

یکی از دروازه های ورود قانونی انواع کالا به کشور رومانی ، گمرک ANAF - General Directorate of Customs ، واقع در فرودگاه بین المللی هنری کواندا (Henri Coandă Intl. Airport) میباشد. در واقع هرگونه کالایی چه به صورت مسافری غیر همراه و چه به صورت تجاری از مبدا و مقصد " گمرک کشورها" قابل تبادل میباشد. در این قسمت ما شما را با نقشه و موقعیت این گمرک تجاری ، به همراه اطلاعات ساعات کاری و تلفن این مرکز ، آشنا میکنیم. در صورتیکه شما بار خود را به شهر بخارست فریت کرده اید نیاز دارید تا با مراجعه با این گمرک بار خود را به صورت قانونی، پس از پرداخت عوارض و مالیات های مربوطه ، ترخیص کرده و سپس محموله خود را به اقامتگاه، دفتر و یا انبار مورد نظر در شهر مقصد منتقل نمایید.
ANAF - General Directorate of Customs

شرکت های ترخیص کالا

پس از انجام پروسه فریت بار و رسیدن محموله شما به فرودگاه بین المللی هنری کواندا (Henri Coandă Intl. Airport) شما میتوانید بار خود را شخصا از گمرک فرودگاه بین المللی هنری کواندا ترخیص نماید یا اینکه با استفاده از اطلاعات آمده در زیر و با بهره برداری از تجارب این شرکت ها بار خود را ترخیص نمایید.

پادکست راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی کشور رومانی

به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود. این مهم شامل بار غیر همراه مسافرین و مهاجرین ، لوازم شخصی و یا لوازم منزل که به صورت محمولات هوایی و فریت بار به فرودگاه های مقصد فرستاده میشوند نیز هست. لذا مسافرین و مهاجرین میبایست قبل از ارسال هرگونه باری چه همراه و چه غیر همراه، از ابتدای به امر، از قوانین گمرکی کشور مقصد اگاهی داشته باشند. در این پادکست ما با شما در مورد قوانین گمرکی کشور رومانی در شهر بخارست واقع در فرودگاه Henri Coandă Intl. Airport (Henri Coandă Intl. Airport) صحبت خواهیم کرد.
 • به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

  رومانی، راهنمای فریت بار و قوانین گمرکی

  به هنگام مسافرت و مهاجرت، قوانین گمرکی کشور مبدا و مقصد شامل حال تمامی افراد و وسایل همراه شان، و یا باری که با خود به کشور جدید حمل میکنند میشود.

فرم های گمرکی کشور رومانی جهت ترخیص محمولات هوایی

در دنیای امروز هر کشوری قوانین، ضوابط و رسوم خود را برای مراودات مادی و معنوی با دیگر ملل را دارد. ورود و خروج مسافر و تاجر و مهاجر نیز از بر این قاعده است. این افراد میباست جهت ورود خود و یا کالای همراه خود به کشور مقصد قوانین آن کشور را بطور صحیح اجرا نمایند. لازمه ورود کالا چه بصورت تجاری و یا چه بصورت مسافری و مهاجری به کشور رومانی از طریق ANAF - General Directorate of Customs نیز از این قاعده کلی مستثنی نیست. لذا بر ان شدیم تا مدارک گمرکی مورد نیاز شما در کشور رومانی را در این قسمت برای شما محیا کنیم.

شرایط امنیتی و حراستی فریت بار به بخارست

فرودگاهها در سرتاسر دنیا یکی از امن ترین اماکن عمومی جهت حمل هوایی مسافرین وانواع کالای تجاری به حساب می آیند. حکومت ها ودولت های کشور های مختلف ، حفظ امنیت پایدار درفرودگاه های قلمرو حکومتی خود را ، بدون لحظه ای غفلت، یکی از وظایف اصلی خود و نمادی از قدرت آن کشور در حفظ آرامش، آسایش و امنیت مردمان خود قلمداد میکنند.
ادامه مطلب

ویدئو های دیدنی فریت بار